Jump to content

Skoda Octavia 3 "Bestiuta" Style DSG 2.0 TSI 190CP FWD Velvet Red


zidanne

Postare recomandată

Adevarul e ca la stanele alea au fost probleme cu turisti muscati si tin aia o gramada de caini. Niste imbecili.

Link către comentariu

ei ii tin pentru ursi  si lupi, nu pentru turisti

 

acum ca turistul, calare sau pe jos are liber pe unde vrea muschii lui................

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@skodamen problema e putin mai complicata. Putin prea complicata.

Eu, ca turist, merg pe trasee marcate. De obicei, intalnirile cu turmele de oi iesite la pascut sunt fara prea mari batai de cap.

Problema apare cand traseul trece fix prin centrul stanei si nu ai cum sa ocolesti.

Daca ai bafta sa fie cineva in zona si sa calmeze cainii, e OK.

Daca nu, e grav pentru ca acesti chihuahua de stana sunt foarte teritoriali.

Daca mai pui in balanta ca in ultimii 20 de ani (cel putin) rasa asta de chihuahua de stana a primit imbunatatiri pentru a deveni cat mai agresivi (monta cu rase agresive - de ex ciobanescul caucazian) si ca numarul de caini detinuti este cel putin dublu fata de limita permisa de lege... ajungem la conflict.

 

th-955109850.jpg.f2aa8a230fa9e52d0e68e027d1684e92.jpg

 

 

 

Modificat de zidanne
Link către comentariu

*LE: rasa asta de chihuahua de stana a primit imbunatatiri pentru a deveni cat mai agresiva

 

 

Link către comentariu

Cum era recomandarea din filmul ala prostescian (hollywoodian)? Trebuie sa musti de ureche si sa tragi de coaie chiuhauaha alpha ca sa ti dobandesti superioritatea :))

 

Ps: eu cresc/am caini de talie mare de cand eram copil dar de nenorocirile alea de animale de stana imi e frica. Iar adaosurile din est sunt mult peste puterile mele de gestionare. 1 ca daca vorbim de mai multi...e groasa treaba.

Link către comentariu

@cristi511 meet Popi

 

hpSfEjJh.jpg

 

Cel mai tanar membru al familiei.

Link către comentariu

Ba... eu tot cred ca s-a defectat ;))

Wc9qUdRh.jpeg

Link către comentariu

@all astazi colegu @tetea a avut niste timp extra in erwin si a facut rost de vreo 3.7GB de manuale pentru Octavia 4, Superb 4 si Kodiaq 2.

 

Daca nu incalc vreo regula, pot pune un link de onedrive intr-o zona accesibila doar userilor autentificati. Daca e un Admin prin zona, te rog PM.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!