Jump to content

Skoda Octavia 3 "Bestiuta" Style DSG 2.0 TSI 190CP FWD Velvet Red


zidanne

Postare recomandată

Ai putea, prin bunavointa matale, sa faci un topic separat cu plimbarile astea "in varf de munte".

 

S-ar putea sa mai fie p aici pe forum doritori. 

 

Doar zic.

Link către comentariu

Dar daca faci topic separat , nu uita sa anunti si aici " marea deschidere " , fiindca sunt convins ca multi din noi facem un castron de floricele ca sa putem urmari  pe unde ti-au mai umblat piciorusele  !

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Prognoza pe urmatoarele zile nu e tocmai buna

 

image.thumb.png.f16e2fd5451558883b343239120634f9.png

 

Si, dupa ce am facut baita la picioare pe la Fantana Miorita - dupa 30 de minute de ploaie, cred ca mai stau pe acasa o perioada... 

Poate chiar incep sa scriu ;))

 

LE

Cine se ocupa de https://vwforum.ro/forum/87-calatorii/ ?

Modificat de zidanne
Link către comentariu

Cred ca iar s-a stricat

 

KlTZsWdl.jpg

 

;))

 

 

Link către comentariu

Explicatia pentru poza de mai sus:

 

Ma trezesc sambata dimineata, bagajul deja facut si plec agale spre PF2. Nu avea rost sa ma grabesc pentru ca oricum urma sa astept.

Am plecat pe la 0530 din B si pe la 10 fara eram deja in Dr Tr Severin.

 

Apare si pretenul si purcedem spre PF2 (pe Ostrov) la... pescuit. 

Din pacate am condus asa ca lipsa poze. 

Ne vizam permisele de pescuit si mergem sa ne instalam. 

 

j3taJdih.jpg

 

Deschide asta mic usa si... n-apuca sa scoata bine mana pe afara ca... se aud niste Me262 puse pe treaba. Avea deja 30 de bucati de tantar tigrat pe mana.

Dam cu autan... nimic.

Ne uitam la baietii deja instalati, erau afumati bine (la propriu), apa era in crestere deci... sanse mici sa prindem ceva.

 

Aplicam planul B... mergem sus pe dealuri, colt cu Valea Cernei si ne instalam in livada omului.

Ma baga omu' pe niste drumuri mistooo.... de m-a bagat in boala.. cred ca renunt la fumat (pacat ca nu fumez) si imi iau 718... 

Scot gratarul si ne punem pe treaba

 

fV1v44sh.jpg

 

OyRsXIph.jpg

 

 

Rosia... statea bine mersi sub mar ;))

Scot lada frigorifica, Cosustea se tara pe pietre, intindem hamacele si... pauza. 

 

A doua zi dimineata, dupa un mic-dejun campenesc, stangem tot si, zice asta mic, hai sa iti arat ceva misto. 

Mergem pe niste drumuri (asfaltate) de 3m latime, ne infigem in DN67D si de acolo, putin mai jos, facem dreapta pe DN66A.

Din fericire gropile au fost astupate cu... refuz de ciur, asa ca, pana la Cerna-Sat, drumul e OK-ish. 30km/h

Nuferii nu au inflorit inca, semnal... meh. Curand insa... vad un releu GigiMobil. LTE in munti... boon. 

 

Cerna-Sat e... meeeh (parerea mea) asa ca, ne taram usor spre Lacul Iovanu. 

Acolo... alta viata.

 

fP7N1b7h.jpg

 

Xup6rcrh.jpg

 

grkMa6Th.jpg

 

Lasam masina in soare, dam o tura prin padure... misto... 

 

La intoarcere... mergem pe alt drum, pe valea unui rau, nu atat de spectaculos ca priveliste dar... curbe, curbe, multe curbe.

Deci chiar incep sa vad ce solutii am :D

 

Las omu acasa, fac plinu la iesire si, cum ziceam mai devreme... am stricat rau masina ;)) 

 

UU4ppQFh.jpg

Link către comentariu

Eu stiam ca pescuitul e cel mai bun regim de slabit daca mananci doar ce prinzi, dar se pare ca nu imi aduc aminte  toate detaliile dietei. 😄

Link către comentariu

Recomand nadragi de schimb si pocnitori in caz de ...

Eu n-am avut niciodata ocazia sa  dau nas in nas cu el, dar stiu oameni care au scapat  teferi in final, dar cu chilotii in  culorile Borrusiei Dormundt. 😆

ursus.jpg

Modificat de halamadrid
Link către comentariu

@halamadrid e OK la inaltimea aia, baietii stau mai jos, pe la Piscul Negru sau si mai jos pe la Vidraru. Era sa fac acum un an o frontala cu unu in unul din tunelurile dinspre Vidraru. 

 

image.thumb.png.f9befd659a94317623e68d1dda8025ac.png

 

Cam asta e planul pentru vineri. Cu 15 ore de lumina am timp si de o bere sus, sus.

Link către comentariu

Nimic, in afara de 15 ore de lumina la pas... 👍

 

Si eu am.bagat 800km pt o bere aferenta 😁🤣

IMG-20240618-WA0013.jpeg

Link către comentariu

@acidone77 e OK, am crescut la tara, in perioada asta lucram 20h/zi.

Am doar 2700m de urcat (si de coborat). Aka 900 de etaje.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!