Jump to content

571HIE (a.k.a. STIHIE) R Sportwagen


fanele

Postare recomandată

Salutare,

Ma alatur si eu forumului, impreuna a mea 571HIE :).

E un Golf 7 R Sportwagen, simplu, negru peste tot, deocamdata asa cum a iesit pe poarta fabricii (in afara de roti). Are 3 ani (2016) si 60,000 km.

O intrebare, daca intr-adevar citeste cineva aceste posturi de prezentare: Mai are cineva 7 R Sportwagen, in Romania? Ca la RAR au trebuit sa ii faca omologare de model...

Mersi, si drumuri bune la toata lumea!

WhatsApp Image 2019-03-22 at 17.15.55.jpeg

Modificat de fanele
Link către comentariu

Din Germania ... :P

 

F misto masina, sa te poarte fara probleme!

Link către comentariu

Geniala masina si, aparent, printre primele 10 din tara, altfel nu faceai omologarea. Asta cred ca face modelul mai exclusivist decat un Lamborghini :))

@ShadoWzZ tot cu TDI, tot cu TDI?! :)) 

Link către comentariu

Bomba :) chiar vazusem pe un site de licitatii acum vreo 2 saptamani, multe breakuri R si ma miiram. Iti dai seama cum este sa il faci pe la vreo 450cp sa le dai fum la toti :)) 

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Un adevarat sleeper R-ul sportwagen. :D 

Link către comentariu

Foarte misto masina, sa o stăpânești sănătos ! Sa vedem și un interior :D 

Link către comentariu

Nu vrea sa ne arate prea multe colegu'...

Probabil e doar un variant cu kit R-line :)

Ps: poate asa scoatem niste poze de la el.

Link către comentariu

foarte tare masinuta si rar, am vazut doar cateva la vanzare pe mobile. Sa te bucuri de ea, mi se pare combinatia ideala intre putere si practicalitate, un fel de mini RS6 :).

Hai cu mai multe poze si detalii despre ea, suntem foarte curiosi :).

Link către comentariu

Habar n-aveam ca exista asa ceva :D

Cateva zile am ignorat total titlul - imi parea un golf brec r-line sau asa ceva... Acum am inteles, insa.

Totusi - pune poze, mai da detalii etc.

Off: "chestia" din semnatura o mai ai?

Modificat de mad_kat
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Presupun că despre tine e vorba. Nu a rezistat prea mult stock ?.

Screenshot_20190411-185430.png

Link către comentariu

Se pare ca proprietarul a uitat de acest topic :))  probabil e prea captivanta masina ca sa mai aiba timp de forumuri :D 

Link către comentariu

cu 350cp pe masina asta nu poate fi decat captivant, asta face mult masini cu pretentii si unde mai pui ca e si un Wagon, nimeni nu-l ia in serios pana nu ia rusinica de la el :)

Link către comentariu

Usor tulburator 350cp dintr-un 2.0 4L, fie el si turbo... fara modificari hardware... sau?

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

Urmeaza ~400cp din 2,.0 pe viitorul R. Mercedes au si ei asemanator

Link către comentariu
On 4/12/2019 at 5:44 PM, bubu182 said:

Se pare ca proprietarul a uitat de acest topic :))  probabil e prea captivanta masina ca sa mai aiba timp de forumuri :D 

Ma mir ca a avut timp sa oprească la Tcm :)

Link către comentariu
On 4/12/2019 at 11:54 PM, mad_kat said:

Usor tulburator 350cp dintr-un 2.0 4L, fie el si turbo... fara modificari hardware... sau?

Multi fac pe acelasi motor 500+ cp safe, motorul fiind stock (turbo si altele schimbate).

Marea majoritate insa aleg versiunea de 400-430cp pe acelasi motor, schimband doar admisie cu filtru sport, niste coturi mai permisive pe partea de aer, intercooler si evacuare (niste modificari minime in ochii mei.. pentru un gain de 100+ cp, cu soft facut, evident)

Motorul e foarte bun pentru a scoate putere din el usor.

Modificat de bubu182
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!