Jump to content

Golf 7 HL Oryx White Pearl


Hope88

Postare recomandată

  • 4 weeks later...

Si am facut 80.000 km.

Un drum Bucuresti-Iasi-Bucuresti:

- la dus consum de 6.6

- intors consum de 6.1

Peste 6000km urmeaza revizia.

20190505_094315.jpg

Link către comentariu

Nimic de comentat referitor la aspect. Este diferenta ca intre noapte si zi intre rotile de iarna si cele de vara :)

Link către comentariu

Arata foarte bine! Si dau bine cu alb-ul masinii! Felicitari :) 

19" pt .RO, nu sunt un pic cam mari? adica... talonul e cam mic...

Link către comentariu

Felicitari! Arata exact cum trebuie! 

Nice job! 

Link către comentariu
21 hours ago, 16MAW said:

Arata intr-un mare fel :)

IMG-20190506-WA0002.jpg

@kef_petryMultumesc mult

@skaPana la momentul asta nu simt diferenta in tinuta de drum a masinii. E la fel de rigida ca si inainte :))

@RadhoozzzMultumesc frumos

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Arata f bine, tot urmaresc si eu jantele astea de ceva timp. Dar de ce spui ca e rigida? Nu ai DCC?

Link către comentariu

Salut,

@Golf TDI nu cred ca am optiunea sa modific setarile suspensiei. Cred ca singurul mod este prin schimbarea modurilor de condus(Sport/Eco/Normal/Individual)

Link către comentariu

Da, si daca mergi in individual, si setezi pe Confort DCC, nu e suficient de comod? La mine cel putin cu jante de 18, ma uimeste de fiecare data ce ok poate sa fie suspensia.

Link către comentariu

Daca in meniu scrie "DCC with driving mode selection", ai si DCC... Daca scrie doar "Driving mode selection" atunci e doar ala, fara suspensie adaptiva.

Link către comentariu

Nu ai cum sa nu iti dai seama de diferente in ceea ce priveste duritatea suspensie intre Sport si Confort daca ai DCC. O simti instant... chiar si pe drum bun. O spun ca un fact, nu ca un repros.

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

Salut, nu am optiunea DCC, pot modifica doar profilurile: Sport/Normal/Eco/Individual

Link către comentariu

Atunci asta e problema pentru care se simte foarte rigida masina, e suspensia sport pe ea.

Link către comentariu

Pe viitor intentionez sa ii pun airride. Poate se va mai ameliora tinuta de drum

Link către comentariu

Daca vrei sa fie mai confortabila iti recomand sa iti pui niste roti mai usoare, e diferenta mare de confort

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

@Roberto666. Din cate imi amintesc, jantele de pe masina au 7kg. Cat despre dimensiunea jantelor. Am avut si pe 17" si nu simt vreo diferenta.

Link către comentariu

Singura chestie pe care o poti face e sa cumperi anvelope mai moi si sa circuli cu o presiunea sub cea recomandata.  Eu deja m-am resemnat.

 

La trecerea de la R18 la R16 iarna simt o imbunatatire mai ales la amortizarea denivelarilor, gurilor de canal  insa nu sunt dispus sa renunt la siguranta si tinuta de drum pe curbe. Cu rotile de 16 pierd mult feedback de la directie, si sunt flendure mai ales cand e cald.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Update:

Stage 1 la TCM(mai jos fisa dyno), multumesc @voinea

Sticker Brutal Stacs

Sticker vwforum

FB_IMG_1559062090577.jpg

FB_IMG_1559062208239.jpg

FB_IMG_1559062159909.jpg

Link către comentariu

Ntz ntz, acum trebune sa-ti actualizezi profilul "Motorizarea: 2.0TDI, 150CP" . Mai sunt cateva modificari si esti GTD :))

PS : Nu mai pune poze cu tine, arata mai bine masina :))

 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@16MAWDin punct de vedere putere, acum, dupa soft sunt peste un GTD. II pun si bodykitul si boxul de sunet si aia e :))

Update:

husa protectie cheie si prezoane OE

FB_IMG_1559114662698.jpg

FB_IMG_1559114667947.jpg

FB_IMG_1559114662698.jpg

Modificat de Hope88
Link către comentariu

asa mare e diferenta de luft la stop aripa / hayon?

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!