Jump to content

Golf 7 HL Oryx White Pearl


Hope88

Postare recomandată

Salut,

Mai jos gasiti detalii despre noua mea masina(Jantele din poza, sunt cele de iarna):

 

Volkswagen GOLF MK7 2.0 TDI 150CP

Alb Oryx White Pearl
Faruri Bi Xenon
Ajustare dinamica a fasciculului luminos la virare
Dynamic Light Assist
Lane Assist Dynamic 
Lumini de zi LED
Stopuri LED cu semnalizare dinamica OEM
Park Pilot 
Senzori parcare cu afisaj fata / spate / laterale
Lane Assist
Cruise Control Adaptive
Front Assist
Pachet conectare Comfort 
Start / Stop
Geamuri tenta fumurie din fabrica
Parbriz incalzit cu reflexie radiatii infrarosii
Volan incalzit
Lumini interior ambientale
Covorase interior vara/iarna OEM
Duze instalatie spalare parbriz incalzite
Oglinzi exterioare rabatabile electric cu iluminare in dreptul portierelor fata si inclinare oglinda pasager la cuplare marsarier
Oglinzi incalzite
Transmisie Automata DSG
Padele volan
Auto Hold
Jante Madrid OEM 17 echipate cu anvelope vara
Jante 17 Sparco Pista cu anvelope iarna Michelin Alpin 5
Folie protectie autohealing faruri (aplicata de la zero KM)
Coasting 
ABS/ ESP
Keyless GO
Keyless Entry 
Interior Piele + Textil
Navigatie 3D cu update gratuit!
Selectarea modului de conducere : Confort, Normal, Sport sau Eco.
Computer de bord Premium cu display color si afisaj suplimentar pentru informatii despre temperatura uleiului de motor, viteza de rulare, limitare de viteza pentru anvelope de iarna si functiile de lumini si vizibilitate
Volan piele
Scaune incalzite
Masaj in scaun Sofer
Trapa panoramica actionata electric

A fost achizionata de la prim proprietar, din Romania, istoric la zi in reteaua Porsche, km actuali: 76000.

 

 

 

2019-03-22.webp

 

 

 

2019-03-22.webp

 

 

2019-03-22.webp

 

 

2019-03-22.webp

 

2019-03-22.webp

 

 

 

 

2019-03-22.webp

 

 

 

 

2019-03-22.webp

Modificat de Hope88
Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie! E o masina superba, ma bucur ca te-am convins sa o pui aici :d

E fosta masina a ownerului forumului suzuki (cativa de pe aici il stiti)

Multi km fara incidente!!

Link către comentariu

Multumesc mult amandurora. Diferenta este uriasa de la fosta masina, un Renault Laguna 2, 1.9 dci, din 2002.

Pana acum nu regret investitia

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Primul update: Jante 17" Madrid + cauciucuri noi de vara Michelin PilotSport 4

 

Screenshot_20190402-084315_WhatsApp.jpg

Link către comentariu

Cum adică faruri Bixenon? Eu știam ca Golful are doar halogen sau Led (în mai multe variante- adaptive sau nu). 

Link către comentariu

Farurile LED s-au pus de la facelift. Inainte de facelift Golf-ul a avut halogen, xenon sau xenon adaptiv.

Link către comentariu

Îmi place interiorul, in special trimurile, volanul si ornamente pedale. 

Cumva sticker bomb pe capac la rezervor? 

Link către comentariu

Salut, referitor la faruri, LED am doar pe daylights.

@kicker Din cate am inteles de la fostul proprietar, colantul de pe capacul rezervorului si de pe capacul oglinzilor, este realizat custom de el, si ca design, sunt mai multe marci de bere :D

Link către comentariu

foarte misto masina, ii sade bine pe alb si cu trapa. Parca aratau mai bine jantele de iarna, au un ET si design mai agresiv usor, asa mi se pare mie :). Sa te bucuri de ea cat mai mult!

Link către comentariu

@mik15Multumesc mult, jantele de iarna erau tot pe 17" insa cauciucurile erau: 225/50 R17 comparativ cu cele de acum, de vara,  care sunt 225/45 R17. Overall si mie mi se pare ca aratau mai bine, dar cele de acum sunt o idee mai confortabile.

Link către comentariu

Ca si viitoare updateuri:

- la exterior, vreau sa ii pun o folie transparenta (am facut un drum Bucuresti-Cluj-Bucuresti, cu colegul  @16MAW si m-am ales cu cateva ciobituri de pietricele).

- modulul de semnalizare dinamica la oglinzi

- un soft la TCM, sa ii cresc puterea la 190+ cai

- un volan de R (cel in 3 spite)

- o navigatie care sa suporte si android auto/mirrorlink (sunt fan Waze)

Si eventual, daca o sa-mi creasca un copac de bani in casa, Virtual Cockpit...si navigatia noua, Discover Pro, cred ca se numeste, cea full touch de pe golf 7.5

Link către comentariu

Foarte bune planuri, puterea va fi la 190 minus, dar oricum se va simti o diferenta semnificativa, si eu am fost incantat in urma resoftarii la TCM. Cat despre virtual cockpit e o schimbare foarte mare ca aspect, desi nu imi surade ca e obligatoriu sa fie inlocuita si unitatea multimedia. Oricum masina arata frumos, imi place parbrizul atermic, are culoarea aia speciala.

Link către comentariu

Eu stiu un 2.0 TDI G7 care cu stage 1 la TCM a scos 194 sau 195 cp, am fost de fata.

Link către comentariu

Posibil, in cazul meu, la 2.0 tdi 4motion, am avut rezultatul de 183,2 cp. In schimb cuplul a crescut mult, si masina e mai placut la condus, asta conteaza cred ca mai mult decat cifrele efectiv. Desi mi-ar fi placut si mie sa vad spre 200 cp. Si ma opresc aici cu offtopicul ca nu vreau sa ii poluez omului topicul.

Modificat de Golf TDI
Link către comentariu

Tot este un rezultat ft bun, si asa e, cuplul este cel care face diferenta in mersul de zi cu zi. Nu cred ca se poate considera poluare de topic neaparat, ci macar impartasim ce am vazut/facut astfel incat sa aiba o idee la ce plaja de putere sa se astepte.

Modificat de minu94
Link către comentariu
On 4/5/2019 at 2:24 PM, Golf TDI said:

Foarte bune planuri, puterea va fi la 190 minus, dar oricum se va simti o diferenta semnificativa, si eu am fost incantat in urma resoftarii la TCM. Cat despre virtual cockpit e o schimbare foarte mare ca aspect, desi nu imi surade ca e obligatoriu sa fie inlocuita si unitatea multimedia. Oricum masina arata frumos, imi place parbrizul atermic, are culoarea aia speciala.

Nu esti obligat sa schimbi unitatea media daca unitatea are deja mufa pentru fibra optica daca te refereai la afisarea navigatiei pe cluster. Trebuie verificat asta. A mea spre exemplu are acea iesire chiar daca nu intra nimic in ea momentan :D

Link către comentariu

Initial mi-as dori o "unitate" care sa suporte mirroring, si sa aiba android auto, sa imi pot conecta telefonul la "unitate" pentru a putea deschide aplicatiile de pe displayul masinii. Si legat de Virtual Cockpit, nu cred ca imi permit momentan sa investesc atatia bani in ea

Link către comentariu

Adica sa cheltui, investitia presupune (ca speri macar) sa ii si recuperezi :P

Unitatea multimedia actuala nu suporta AA?

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!