Jump to content

Passat "B8-ul familiei"


Cosmin I

Postare recomandată

Dupa o activitate intensa in Clubul Logan intre 2009 si 2013 cu vechea masina am decis sa iau o pauza de la tot ce inseamna domeniul auto/tuning pana anul acesta.

Anul acesta familia s-a marit, prioritatile s-au schimbat si asa a aparut "B8-ul familiei" 

Modelul este 2.0, 150hp, 01.2015 cu 215k km, echipare HighLine, provenienta Belgia.

Dotari:

-Trapa

-Interior piele Nappa bej

-Sistem Dynaudio

-Jante 18' 

- BiXenon 

Inainte de achizitie am verificat 5 masini, dar la nici una nu prea bateau reviziile din reprezentanta cu cartea.

Aceasta a fost singura cu revizii la timp in corespondenta ( lipseste distributia) iar in momentul in care am vazut-o fizic a fost dragoste la prima vedere.

Cat despre planuri de viitor sunt:

-soft stage 1 

-retrofit VIRTUAL COCKPIT

...si mai vedem ...

 

 

 

IMG-20190309-WA0011.jpg

IMG-20190309-WA0025.jpg

IMG-20190309-WA0012.jpg

IMG-20190309-WA0014.jpg

IMG-20190309-WA0021.jpg

Link către comentariu
George Craciun

Arata super masina,in sfarsit o masina la care nu te mai intrebi daca are km reali :)) ,cum de nu ai optat pentru transmisia automata ?Multi km fara probleme!

Link către comentariu

@George Craciun multumesc frumos, crede-ma ca suspectez km, mi se par multi la cat de intretinuta arata masina.

De ce manuala si nu automata? Imi place sa merg turat si folosesc frana de motor frecvent 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salut.am un B8 cu jante identice 18".la momentul achizitiei nu am observat ca locul rotii de rezerva este gol.imi poti spune cu ce rezeeva vine masina ta? Caut disperat ori roata slim sau rezerva normala cu janta aliaj.am inteles ca janta tabla nu se fabrica.multumesc 

Link către comentariu
On 3/10/2019 at 8:34 PM, Cosmin I said:

@George Craciun multumesc frumos, crede-ma ca suspectez km, mi se par multi la cat de intretinuta arata masina.

De ce manuala si nu automata? Imi place sa merg turat si folosesc frana de motor frecvent 

 

Loganul, ca Loganul, dar DSG e o cutie automata cu dublu ambreiaj(face frana de motor singura), care are si un mod numit SPORT prin care motorul este tinut mai turat . Bafta!

Modificat de Retzius
Link către comentariu

loganul ajunsese in colant visiniu si cu airride?

sau esti alt Cosmin ?

felicitari pentru passat

sa il stapaniti sanatosi si fara evenimente in trafic.

 

Modificat de maistoru
Link către comentariu

@Retzius  stiu ce spui si ai dreptate, dar imi place sa controlez si sa simt masina singur, nu asistat.

@maistoru nu sunt KYS, eu eram CGK si aveam alte inclinatii

Link către comentariu

Felicitati pentru achizitie, jantele mi se par foarte frumoase ! Stii cumva ce nume de cod au jantele?

Kilometri cat mai multi fara probleme!

Link către comentariu

Multumesc frumos.

Codul pentru jantele Monterey este  3G0071498B Z49.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!