Jump to content

VW GOLF VII 2.0 TDI COMFORTLINE


Eivan

Postare recomandată

Dupa mai multe amanari am hotarat sa postez si masina mea pe forum . Dupa cum apare si in titlu este vorba despre un Vw Golf 7 Comfortline 2.0 TDI cu 150 de cai la bord !

Masina am achizitionat-o anul acesta in iulie cu 70.000 de kilometri la bord ! Eu mergand mult sunt dependent de diesel desi mi-ar placea un benzinar silentios ! Momentan are 86.000 de kilometri si sunt foarte multumit desi au fost cateva mici probleme rezolvate sau nerezolvate . Cutia manuala 6+1 este foarte lejera desi vin de pe un Vw Eos cu Dsg !

DOTARILE MASINII : 

Culoare : Pacific Blue

Leaving home (Coming home nu merge sau nu este activat )

Faruri automate

Park Assist

Incalzire in scaune

Oglinzi rabatabile , incalzite si cu functia de lasare a oglinzii in jos cand dai cu spatele

Cruise control adaptiv

Masina nu este tocmai full deci nu am ce enumera ! Intre timp i-am foliat emblemele in negru + aceea linie argintie care ar trebui sa uneasca farurile cu xenon !

UPGRADE-URI VIZUALE SAU TEHNICE PE VIITOR  :

Roti 235/45/17 (consider ca sunt de ajuns de mari pentru Golf )

Faruri Aftermarket care le copie pe cele de pe GTE inclusiv grila cu linie albastra ! https://anunturi-auto.4tuning.ro/faruri/vw/golf-7/vw-golf-7-faruri-led-si-grila-gte-227215.html

 

Folii mai inchise pe spate !

Eventual daca voi gasi din dezmembrari un interior alcantara , desi nu este o imbunatatire foarte folositoare avand doar 21 de ani ma incanta tinand cont ca vechiul Eos avea scaune scoica ?

Voi lasa si cateva poze atasate ! 

B6B52230-220F-4A3F-B945-57E52225F42C.jpeg

E44DE1D1-520D-450A-A061-FC4D067346B5.jpeg

58098191-1B5C-4220-A501-C2C508A0D844.jpeg

0257B12A-84B1-421A-9F79-9105889DB260.jpeg

56D2FD0D-9E5F-454C-A9DE-B74B2E18883F.jpeg

451FD926-B573-4559-AC80-EE9F755130D3.jpeg

Link către comentariu

Multumesc frumos ! ??

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. De curioritate cat a fost masina ? Km putini pentru Germania...

Link către comentariu

Mersii frumos ! Da si mie mi s-a parut dar fiind din reprezentanta cred ca nu indraznesc cei de acolo sa faca prostii . Masina a costat 13.000 cu garantie 1 an de zile si 3 revizii gratuite .

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

În caz că nu stii deja, mașina vine din Hannover. Nu e obligatoriu sa aibe sute de mii km la bord.

Sa o utilizezi cu plăcere. 

Link către comentariu

@HKHK Crede-ma , sunt unele masinii cu kilometri care par ireali ! De exemplu inainte sa i-au aceasta masina am vazut in service Seria 5 cu 500.000 de km din 2015 sau B6 cu 1 milion . Dupa ce vezi asa ceva iti vine greu sa crezi masini cu kilometri putini . Cand am luat-o pe asta mai era un Scirocco din 2012 cu 39.000 km in aceeasi bani ! 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!