Jump to content

Passat B6 4motion R-line


motto87

Postare recomandată

Sa o stapanesti sanatos, e dotata bine si arata foarte bine. Nu stiam de varianta asta cu bancheta ce se inalta.

Drumuri bune!

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie. Frumos exemplar, foarte bine arata! Cat mai multi km :D

Link către comentariu

Frumos Passat, sa il stapanesti sanatos! Daca vrei o recomandare de un service bun pentru tinichigerie/vopsitorie in Constanta sa imi spui ca iti trimit PM.

Cum se comporta DSG-ul?

Link către comentariu
On 10/25/2018 at 10:26 PM, GT680 said:

Sa o stapanesti sanatos, e dotata bine si arata foarte bine. Nu stiam de varianta asta cu bancheta ce se inalta.

Drumuri bune!

pachet "Family" se numeste, este destul de intalnit..la fix s-a potrivit (am 2 copilasi :) )

 

On 10/25/2018 at 10:40 PM, cogdao said:

Sa o stapanesti sanatos si felicitari ca nu maschezi numarul de kilometri!

 

Multumesc,

Cel care mi-a adus-o s-a oferit sa ii dea km inapoi, dar am zis pas ca nu o iau sa o dau, o iau pentru mine asa ca nu ma incanta daca aveam mai putini km in bord.

Am de gand sa o pastrez cat mai mult. Am avut inainte un touran highline  2.0 140cp...dar nu se compara cu "MIG-ul" asta. 

On 10/26/2018 at 2:11 PM, Edy_77 said:

Frumos Passat, sa il stapanesti sanatos! Daca vrei o recomandare de un service bun pentru tinichigerie/vopsitorie in Constanta sa imi spui ca iti trimit PM.

Cum se comporta DSG-ul?

Multumesc,

Chiar te rog daca imi poti da in privat mesaj  cu nr atelierului..sa ii arat poze pe whatapp sa imi zica un pret si timp estimativ al lucrarii.

DSG-ul aproape perfect pentru ca

in D pe loc cam trepideaza,in N sau P zici ca e motorul oprit (nu se simte nimic) iar la trecerea din D in N sau invers se aude un clantzanit sub capota (car car, dar foarte subtil)

la touran era invers in N si P vibra/trepida/chiar uneori tremura iar cand o bagam in D (se cupla) nu se mai simtea nimic.

Daca ai vreun sfat/parere :)

 

Link către comentariu

Ti-am trimis detaliile service-ului prin PM.

La touran-ul de care zici cred ca era vorba de o volant obosita, in schimb la Passat mai degraba hub-ul de ambreiaje imi pare a fi problema din ce am mai citit si eu. Daca ai ceva istoric la masina verifica sa se fi facut schimbul de ulei si filtru la DSG la fiecare 60.000 km, iar daca nu esti sigur ti-as recomanda sa le schimbi tu cat de curand (posibil sa ajute si la problema trepidatiilor). DSG-ul e o cutie buna atata timp cat e servisata ca la carte.

Link către comentariu

Are carte service si apare facut la fiecare 60k ,urmeaza sa ii fac eu urmatorul schimb la DSG.

la sistemul de 4x4 se schimba/verifica ceva periodic?

Link către comentariu

eu stiu de 30k la haldex. Nu este f scump schimbul, aprox 200 RON uleiul original + manopera. De asemenea poti sa te uiti si la grupul din fata pentru schimb ulei / completare. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!