Jump to content

bucse/brate axa spate.


mKb
 Share

Postare recomandată

Salutare. 

Am cautat in titlurile topicurilor si nu am gasit ceva legat de ceea ce ma intereseaza.

In urma unei verificari facute la cauciucuri, am observat o uzura pe interior la toate 4. Am fost la un reglaj de unghiuri si suruburile excentrice de pe axa spate nu se pot desface. Astfel nu s-a putut face reglajul.

Am fost la mecanic si a constata ca una dintre bucse ( de pe mijlocul masinii) este rupta si una dinspre roata, dar la alt brat.

Am cautat sa achizitionez un kit( set) de reparatii, dar nu am gasit decat separat (lenforder).

Va rog sa-mi recomandati ce sa cumpar ca marca, daca exista set sau trebuie luat separat.

Multumesc.

P.S. imi cer scuze daca mai este vreun topic legat de acest subiect si rog sa fie mutat mesajul in acel topic.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lemforder echipeaza OE multe marci,deci este calitate de fabrica,cel mai bine cumperi brate gata echipate chiar daca sunt mai scumpe nu mai ai batai  de cap cu mecanicul sa le monteze el daca ar fi separate,poate le mai monteaza si prost in brate.Daca intri pe google gasesti acolo tot ceea ce ai nevoie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca la unele brate e posibil sa ai nevoie si de suruburi, mai ales cele pe care nu le pot desface. 

Daca mecanicul are presa poti schimba doar bucsele. Pentru cele care trebuie reglaj adica bucsele de pe bratele mari pe care vine arcul e bine sa iei si surubul si bucsele pe care le va taia ca sa poata scoate bratul. 

Eu as schimba bucsele si suruburile excentrice cu lemforder la ambele brate si bucsa crapata de la alt brat plus suruburile in cauza. Plus bieletele stabilizatoare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!