Jump to content

Problema potentiometre Radio CD +Clima


geopsi
 Share

Postare recomandată

Salut, 

Am o problema care a aparut in urma cu mai mult timp dar nu ma deranja atat de tare. Din pacate a devenit foarte apasatoare.

Pe scurt: cand invart de butonul de volum de la radio CD STREAM (cel default de pe octavia II elegance)  dau sa cresc volumul si ori il creste, ori il scade ori nu face nimic :D. La fel patesc si cand vreau sa reglez temperatura la climatronic. Am avut senzatia zilele trecute ca se auzea doar in boxa de sus de pe usa apoi a inceput sa se auda in cea de jos.

Azi am fost la reprezentanta, solutia este sa le schimb cu totul ceea ce inseamna o gramada de bani si parca nu se justifica. In urma cu ceva timp aveam probleme cu un bec din spate in sensul ca ba aparea eroare in bord ba disparea si au schimbat mufa la care erau legate luminile, posibil sa fie ceva asemanator?

Masina este din 2007, bxe, putin peste 120k km.

Modificat de geopsi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Desfacute ambele,dat cu un spray contacte in potentiometre si ar trebui sa se rezolve.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
  • vdragos unlocked şi locked this topic
  • vdragos a deschis acest topic
  • 1 month later...

Salut, si ca sa le desfac trebuie scos tot aparatul de radio sau exista vreo modalitate mai usoara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!