Jump to content

2018 VW Polo GTI


fuscobal

Postare recomandată

Foarte misto masina :wub::) Sa o stapanesti cu placere :Driver:

Mai multe detalii despre folii? Llumar LATi cat pui pe laterale fata si la cine le pui? 

Link către comentariu

Foarte tare, sa o stapanesti sanatos! Imi place mult noul Polo, mai ales GTI-ul, iar optiunile sunt si ele destule.

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri. Llumar este pusa deja dar am pus doar 55% si de aia nu iese in evidenta. Intr-una din poze se vede si banerul montatorului :) . Costul a fost 1350RON !

Link către comentariu

Foarte tare masina Fusco! Noul Polo e o masina mai matura decat generatia veche, iar cand bifezi si multe din lista de optionale, e cu atat mai speciala.

Ma poti ajuta cu ceva impresii legate de folie, pe privat, daca nu se poate in topicul asta?

Link către comentariu

Super tare masinuta, sa o porti cu placere, arata foarte bine.

Ce as vrea sa stiu de la tine: cu ce ai comparat tu dsg-ul la masina ?

Ca sa fiu inteles, am sa explic, tuoareg vs golf 5, ambele dsg, dar schimba total, dar total diferit :D

Link către comentariu

Felicitari fusco. Sa o stapanesti sanatos! 

Si la fiabilitate, ar trebui sa fie mult peste vechiul GTI ?

Link către comentariu

Sa te poarte sanatos!

Masina ai configurat'o tu sau doar ai ales din comenzile deja lansate? Intreb ptr ca pe configurator nici macar nu apare vreo versiune de benzinara si stiu ca erau sistate comenzile cu 2.0 pe Golf, daca am inteles corect

Link către comentariu
2 hours ago, playerstts said:

Super tare masinuta, sa o porti cu placere, arata foarte bine.

Ce as vrea sa stiu de la tine: cu ce ai comparat tu dsg-ul la masina ?

Ca sa fiu inteles, am sa explic, tuoareg vs golf 5, ambele dsg, dar schimba total, dar total diferit :D

Nu exista Touareg DSG, deci sigur nu a comparat cu el.

 

Link către comentariu

Multam baieti. Da, comparatia DSG a fost facuta cu POLO GTI anterior ce avea 7 trepte si DQ200 (cel cu probleme). Masina exista pe configurator de foarte mult timp. Nu stiu daca s-au adus pe stoc inca GTI-uri la Polo.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos!

Trebuie sa ne intalnim o data sa vad si eu folia de pe parbriz, ma tenteaza de mult timp.

Link către comentariu

Scuze ca fac OT: si eu m-am gandit la folie pe parbriz dar cum se impaca cu vignietele? Le poti lipi ok? Dar de dezlipit? Si eu am Air Blue pe geamurile fata si ajuta foarte mult la caldura.

Link către comentariu

Super misto masinuta! Cred ca e tare fasneata cu 2.0 tsi.. 

Pocket rocket! 

Km fara probleme! 

Link către comentariu

Te-ai interesat in ce masura este similar motorul de pe Polo Gti cu cel de pe Golf Gti ? 

Ma gandesc ca daca este acelasi motor cu un simplu soft poti sari de 300 cp ... lucru care ar face din micul polo ... o mare problema pentru altii :D

Link către comentariu

Este un EA888 actualizat cu o turbina mai mare decat k04 din cate spune mecanicul. Nu ma intereseaza oricum aspectul asta pentru ca nu vreau sa sar de 250CP vreodata cu ea. Asadar, un stage 1 la anul dupa ce vad eu softurile testate bine pe motorul asta si cam gata :) 

Link către comentariu

Acum ti-am citit semnatura. Ai o pasiune pentru gti-uri ... nu condamn ... doar zic .. cu un dram(sau mai mult) de gelozie. :D

Link către comentariu

Cred ca e cu IS20 de pe GTI :) Anteriorul GTI (1.8) avea IS12.

Este o turbina extrem de apreciata pentru spool-ul de care e capabila. Incarca foarte bine si foarte devreme. Unii prefera IS20 hibrid vs IS38 (de R) stock.

Modificat de C Z R
Link către comentariu

Bine ai revenit!

Foarte tare arata masina, vad ca te impaci bine cu Polo. De G5 ce se mai aude?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Multam. Am luat si un set de arcuri H&R si le voi monta cat de curand. G5 cam zace pe margine, greu de spus exact ce va urma cu el !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!