Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

Mersi, asteptam.Sa faci si 2-3 poze te rog.Sunt si pe net, pe site-urile care le comercializeaza insa sunt aceleasi 2-3 poze si nu-mi dau seama exact cat de bine vine si mai ales cat de bine acopera zonele de dedesubt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Montajul a decurs perfect, chiar am folosit si acele suruburi mici ale scutului original. Am masurat si nu a coborat garda la sol. Recomand 100%, mai ales daca aveti suspensie/arcuri sport.

post-111406-0-33146200-1384366784_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are capac sa comunice la busonul de ulei ca sa nu dai scutul jos cand schimbi uleiul?

Modificat de micuzzu_marius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super, de ce zic ca mai este un vanzator din brasov care are la un pret f bun scuturile, dar ale lui nu au acel capac(cel putin cel de Jetta 6) si vei fi nevoit sa dai scutul jos de fiecare data cand faci revizia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la cei de la eurodeka, de la ei luasem eu si era foarte ok dar nu avea gaura pentru schimbul de ulei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim de feedback.

L-am comandat si eu, il voi monta saptamana viitoare.

Cele vandute pe forum (la 250 lei) sunt alt model si nici nu cred ca au usita pt schimbul de ulei din cate deduc eu : http://vwforum.ro/topic/64137-scuturi-pentru-motor-si-protectii-auto/?p=2244568

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand il montezi am rugamintea sa faci si o poza cu  pozitia bratului/piciorului de prindere de pe dreapta(partea pasagerului), adica cel care vine prin in lonjeron.

Ma intereseaza pt ca cel de la eurodeka imi intra peste tubulatura de la intercooler ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel de la eurodeka este cel de mai sus menetionat de mine, la 250 lei?

Are buson de ulei?

Modificat de Nevermind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am reusit sa montez si eu scutul metalic pe Golf 6 (1.4 TSI).

N-a fost chiar usor (cu fixarea in special, pentru a pica toate gaurile unde trebuie) insa a iesit perfect.

 

Cateva poze (sper sa fi prins si ceea ce mi-ai cerut tu : TDR).Prinderea s-a realizat de gaura mai mare (cea mai putin ,,utila'' insa acolo a picat cum trebuie, pentru a se potrivi toate zonele).

post-80407-0-14975900-1385370199_thumb.j

post-80407-0-24077700-1385370203_thumb.j

post-80407-0-91998900-1385370207_thumb.j

post-80407-0-87454900-1385370211_thumb.j

Modificat de Nevermind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut !

A comandat cineva piese de aici http://www.cars-equipment.com ? As avea mare nevoie de un feedback de la cineva care a comandat ceva de la ei.

Am vazut ca sunt locati in Cehia, si au preturi mult mai bune decat cei de la carsystems....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Caut un set de presuri, insa nu sunt hotarat daca sa iau OEM sau AM.

Momentan am gasit astea: 

post-132736-0-05566500-1393792289_thumb.

http://presuriauto.ro/presuri-cauciuc-volkswagen-vw/100-presuri-cauciuc-volkswagen-golf-v-vi-jetta-scirocco.html

 

Nu mi se pare mult. De asemenea, as pune si o tavita in portbagaj, pentru ca in vechea masina am varsat ceva dintr-un pachet cu mancare si nu am mai scapat de miros...

post-132736-0-13861400-1393792392_thumb.

http://rimimg.ro/autoshop/Tavite-portbagaj-Volkswagen/709-tavita-portbagaj-volkswagen-golf-v-vi-jos.html

 

A mai comandat cineva de pe site-urile astea? Eventual, unde as putea gasi niste presuri OEM?

 

( iar ca si paranteza, azi am dat comanda de un suport-ventuza pentru telefon de pus pe parbriz. 3 dolari: http://www.ebay.com/itm/271281244051 )

Modificat de Nethar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comanda linistit de acolo, sunt de calitate produsele iar oamenii de la vanzari sunt de nota 10.

 

Presuri OEM gasesti la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma asteptam la un raspuns asa rapid, mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat personal niște presuri Petex de la Rimi și sunt niște oameni de nota 10,recomand

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat presuri de cauciuc pentru iarna si exact tavita din poza. Presurile le-am folosit doar cateva zile cred, dar sunt moi si groase iar tavita face absolut toti banii.

Presurile de cauciuc le-am folosit doar atat pentru ca nu merg cu masina mea iarna, nu din alta cauza.

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce am dat comanda de presuri, voi reveni cu un feedback maine (daca ajung pana atunci).

Tavita o las pe luna viitoare, cand intra urmatorul salaiu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, in urma achizitionarii unui golf6 1.6 tdi, sh am intrat si eu in randul forumistilor.

Acum vine intrebarea, aduce cineva discuri si placute de frana spate? Sau ce recomandari aveti. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In paginile anterioare, baietii vorbeau de placute de frana ATE, care si eu stiu ca sunt cam printre cele mai bune.

Pe vechiul A2, anul trecut am trecut de la placute TRW la ATE si erau foarte ok.

 

Daca nu vrei depunerea negricioasa pe jante la drumuri lungi, recomand placute de ceramica, insa nu stiu cat sunt de scumpe/rentabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de sfat! Si pentru discuri? Tot ATE?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as merge tot pe ATE, acum poate au colegii sugestii mai bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexbody gasesti si la noi . Nu sunt scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ca nu am vazut la nimeni acest retrofit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!