Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

5K0959565 buton si 5K0857507AF brat oglinda stanga si 5K0857508AF dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ai dreptate, Kim, dar diferenta de pret este pe masura, stiu ca AF la Opel era o diferenta de 450-500 lei

La Golf n-am avut "placerea" dar cred ca tot la fel e (ca referinta am luat preturile din serviceul specializat de la Cutitul de argint, ultimele 4 parbrize pe acolo le-am schimbat)... de asemenea cred ca e aceeasi mancare de peste, parbrizul e special, cu o parte din senzor

Modificat de GabiB77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee care sunt componentele pachetului "pregatire telefon"(cel prin bluetooth) si daca se pot monta? Mi s-a pus pata pe butoanele de telefon de pe RCD si volan...

LE: scuze, am postat gresit, trebuia la Retrofit.

Modificat de JUG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

insertiile cromatle de la grila radiatorului cum sunt cele de la HL sunt de cumparat ori vin doar impreuna cu grila

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@Jug: si eu as fi interesat. Am rcd510 standard, si as fi fost curios sa vad cat m-ar costa modificarea (desi sunt deja programat maine sa imi pun un Parrot)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut!

Si-a luat cineva tips-uri pentru toba de esapament? a mea a venit din fabrica fara cele doua terminatii cromate pe toba ( cum erau la modelul GT pe Golf 5). Problema este ca la VW costa cam 150 EUR (sau 5-600 ron).

Evident, pe e-bay gasesti si chestii mai ieftine, ca de, sunt 2 bucati de inox. Din ce vad, exista 2 variante, unele pt tobe de 60mm, altele pt tobe de 70mm, dar ambele au diametru exterior de 76mm :)...

variante gasite de mine:

http://www.ebay.de/itm/2x-Edelstahl-Auspuffblende-VW-Golf-6-VI-ab-2008-vw42-/310348910206?pt=DE_Autoteile&hash=item48423c8e7e#ht_1744wt_1270

sau

http://www.ebay.co.uk/itm/10-11-VW-GOLF-MK6-TIGUAN-TSI-TDI-CHROME-STAINLESS-STEEL-MUFFLER-EXHAUST-PIPE-TIP-/380403461973?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item5891d02f55#shId

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie de 70mm. Tips-uri m-ar interesa si pe mine, eu vreau sa ajunga la 80mm, insa pe cod oem se gasesc la 400ron :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat tipsurile OEM....dar de Skoda si sunt mult mai ieftine!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am masurat tobele si au diametru 60mm. Nu stiu daca cele de 70sunt ok...

Cat costa cele de skoda? Ca sa imi dau seama ce inseamna mai ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
prunaionutz

Salut,

Difuzorul de aer de pe bara spate de R20 se potriveste pe o bara R-line? Daca da,un pret pentru o bara R-line si unu' pt o bara de R20 se poate?

Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara spate de R-line e aceeasi cu cea de R20, difera partea de jos si da se potrivesc difuzoarele.

Pret doar la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva pretul pt jantele Wellington (15'') la reprezentanta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prunaionutz

un cod pentru o bara spate R-line fara senzori? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

as dori o oferta actualizata pentru

scut metalic 1K0018930H

bara sustinere fata 1K0018936F

bara sustinere spate 1K0018926B

sistem prindre stanga 1K00180966E

sistem prindere dreapta 1K0018965D

suruburi: N90965002 - 2,8

N10403203 - 1,17

N10505602 - 5,00

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca pe aria de publicitate,aici sunt doar discutii tehnice nu vanzari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin si eu cu o intrebare, poate stupida, dar jantele pe 15 inchi merg pe 2.0TDI 140CP? Daca nu am postat la locul potrivit se poate sterge.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie careva cat costa o janta atlanta la o reprezentanta din Germania?

Sunt jantele standard cu care vine G6 HL.La noi in tara costa aproximativ 1900 ron fara cauciuc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Costa cam la fel cat in Romania.

Si eu am cautat la dealeri SEAT in Franta, Belgia, Germania, Spania si Romania jante de FR si erau intre 290 si 310 Euro/bucata. Culmea, cel mai mare pret era in Spania.

Ca sa te convingi, trimite un e-mail la cativa dealeri din DE cu codul jantei si vezi ce-ti raspund. Cred ca iesi mai scump daca o comanzi de acolo.

Iti recomand ebay.de.

Ceva de genul

http://www.ebay.de/itm/1X-Original-VW-GOLF-TOURAN-ATLANTA-Alufelge-1K0601025BM-6-5x16-ET50-5x112-/350604255102?pt=Auto_Felgen&hash=item51a1a45f7e

sau

http://www.ebay.de/itm/Original-VW-Felge-Atlanta-/200820415530?pt=Auto_Felgen&hash=item2ec1d45c2a

sau

http://www.ebay.de/itm/Alufelge-Atlanta-6-5x16-ET50-VW-Golf-V-5-Plus-6-VI-1K-1K0601025AJ-/261091400015?pt=Auto_Felgen&hash=item3cca42994f

sau

http://www.ebay.de/itm/Alufelge-Atlanta-6-5x16-ET50-VW-Golf-V-5-Plus-6-VI-1K-1K0601025BM-/261098120716?pt=Auto_Felgen&hash=item3ccaa9260c

Modificat de Roger
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

La Golful 6 recent s-a rupt un snur de la polita portbagajului. Stie cineva cat
costa unul nou (am tot incercat sa il repar insa fara succes - tine o zi
doua apoi se desface).

 

Codul cred ca este urmatorul: 1K6-863-447-A-9B9

 

Poate sa-mi confirme un coleg daca este corect codul.

 

 



Intre timp am aflat pretul de la www.porsche-inter-auto.ro

 

1K6863447A 9B9 - 36 ron/buc

post-5133-0-27620900-1372932113_thumb.jp

post-5133-0-78271100-1372932122_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate pun o intrebare prosteasca dar stie cineva de cine sunt facute discurile de frana fata pt Golf 6 Highline 1.6 tdi (cele cu care vin din fabrica)? ma refer la producator: Bosch, Ate, TRW, Brembo etc.? S-ar putea sa le schimb si nu stiu de care sa-mi iau. Idei, sugestii anyone? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Placutele si etrierii la mine erau ATE dar discurile nu stiu.. mergi pe ATE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. multam fain! eu am inlocuit placutele de frana pe fata acum ceva timp. erau Ate si tot Ate am pus. dar la etrier sau disc nu m-am uitat sa vad de cine sunt produse.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discurile trebuie date jos ca sa vezi(si nici atunci nu sunt sigur ca vei vedea), am incercat sa vad cand am dat jos rotile si nu se vedea nimic stanta pe fata.

Mai auzisem un zvon conform caruia ar fi Roadhouse(spaniolesti), oricum si acelea sunt ok ..

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!