Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

Poate sa imi spuna si mie cineva un cod pentru un set de prezoane antifurt de G6 HL, jante originale? Eventual si un pret....? Exista oare mai multe modele?

Din fabrica masina a venit fara, cel putin asa am luat-o de la dealer, iar cu foametea din zilele noastre parca nu le-as lasa fara antifurt. La mine jantele originale au cauciucurile de iarna pe ele si ar fi cazul sa le montez si eu perioada urmatoare.

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

220 ron daca vrei de VW sau 190 ron de Skoda, am cumparat eu un set pentru un A3. Atentie la forma de antifurt eu le-am stricat pe cele vechi care aveau o forma de floare. Sfatul meu este sa iti iei ceva cu zimti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asa e. Am dat ieri comanda, 220 lei setul. Sunt vreo 4 tipuri. Am cerut sa fie exact pentru masina mea, dupa VIN. Nu am intrebat ce forma are cheia, am inteles doar ca setul vine inclusiv cu capacele. La mine capacelele sunt din acelea negre cu gaura in miljoc si care se scot cu "sarma" din dotare.

Asa este, cum zici si tu, referitor la tipul antifurtului.

La skoda, pe original, am antifurtul cu zimti, si e mai bun. Jantele de vara, care nu sunt OEM, au alt antifurt, in forma de floare, si mi se pare si mie mai prost.

La G6, jantele de vara sunt OZ, antifurtul e tot in forma de floare, a fost 70 lei setul.

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Stie cineva daca se poate trece de la ASR la ESP. Masina mea are ASR si as vrea sa cumpar ce este necesar sa am ESP

Se poate asa ceva?

Multmesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Creszi ca merita?

Un modul de ABS cu esp este peste 1000E.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut in show-room la PBN un Golf echipat cu pachet R. Ma poate ajuta cineva cu un cod de produs pentru bara fata din pachet?

Daca nu cer prea mult, pt bara de GTI?

Multam!

Modificat de CosminB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Am climatronic la masina si vreau sa-mi montez climatronic cu buton de incalzire scaune si incalzire stationara (vebastos), urmanda sa cumpar si scaunele incalzite.

Acum nu stiu daca este compatibil cu masina si daca o sa mai trebuiasca sa fac si alte modificari la masina si aici ma refer la codari VagCom, fire trase la centrala sau stiu eu ce o mai fi

Voi ce parere aveti?

apropo......are cineva si vreo schema cum se demonteaza climatronicul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut.Mi s-a spart plasticul(capacel) de la semnalizatorul de pe oglinda(cel mic din interiorul oglinzii, nu cel mare din josul oglinzii).Aveti idee daca exista de cumparat?Sau aveti idee de o alta solutie de a inlocui acel capacel, mi-e frica sa nu intre apa in oglinda si sa afecteze altceva pe acolo.Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa inlocuiesti tot semnalizatorul. Ca fapt divers, spuneam in postul 142 ca am patit-o si eu cu acelasi capacel. Am fost la reprezentanta unde am aflat ca trebuie sa iau alt semnalizator. Semnalizatorul vine lipit de partea de jos a carcasei oglinzii. Daca-mi amintesc bine am dat in jur de 140 RON. Din cunostintele mele semnalizatorul este etans, deci daca nu vezi vreo gaurica pe unde sa intre apa in semnalizator n-ai nicio treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jetta20tdiHLDSG6

hello people.

imi poate spune si mie cineva cat costa tava pentru portbagaj pentru Jetta?

in afara de reprezentanta gasesc undeva ceva similar?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in afara de reprezentanta gasesc undeva ceva similar?

Vezi daca iti convine marfa de la http://www.ptc-auto.ro/

Am cumparat pentru cineva care avea Golf4.

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista asa ceva la golf din fabrica sau a improvizat asta?

Zic ca a improvizat mai mult pt ca lumina bate pe usa nu ca la skoda, jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

hello people.

imi poate spune si mie cineva cat costa tava pentru portbagaj pentru Jetta?

in afara de reprezentanta gasesc undeva ceva similar?

multumesc

Eu am pus din carefour la 35 de lei, dar nu vin exact.Masori portbagajul si apoi cauti ceva similar.Perfect sunt cei din timisoara la 160 de lei.Eu zic ca nu merita, ca e un poliester.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jetta20tdiHLDSG6

multumesc de info. inca nu am ajuns sa iau o sa ma uit si in carrefour.

ma gandeam mai mult pentru iarna asa...mai pun o geaca uda, o umbrela...ceva mai murdar.

insa cum vremea a fost ok pana acum nu m-am agitat.

insa o sa iau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi am luat de la cei din Timisoara la 154 ron dar vine "turnata" e exact pe marime, decat ieftineala si sa ti ramana spatiu neacoperit sa se miste prin portbagaj etc....mai bine asa si sincer e f practica, protejezi de lichide, praf chiar merita nu mai zic la o eventuala revanzare portbagajul arata ca nou :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tava celor de la cei din Timisoara este foarte buna.

Dar si cea din carefour este o alternativa, decat deloc.La golf 4 am incercat toate variantele, inclusiv musama, care vara miroase.

Un alt avantaj care nu a fost precizat aici al acestor tavite din poliester, este izolarea fonica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Vreau sa cer un ajutor legat de oglinzi. Acum, masina are oglinzi exterioare rabatabile manual si vreau sa le fac rabatabile electric (asa aveam la vechea masina si imi e tare greu acum).

Stie cineva codul motoraselor si ce mai trebuie cumparat??

Oare se poate monta in vechile carcase ale oglinzilor sau trebuie si alea schimbate??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie schimbat bratul, partea interioara a oglinzii, se refoloseste carcasa superioara si cea inferioara. Se schimba butonul de regla , se mai trag cteva fire, si se codeaza calc de usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ma poti ajuta cu niste coduri ale pieselor care trebuie inlocuite. Sa vad ce costuri implica.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

An fabricatie (chiar si luna daca o stii) si cod motor sa identific masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

176 euro bratul de oglina si vine cu motorasul de folding, cel de reglaj cu memorie, partea inferioara cu lumina ambientala si fara carcasa superioara.

26 euro butonul de reglaj 5K0959565 cu crom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

coduri nu ai ca sa pot cauta in diferite locuri. Poate gasesc undeva mai ieftin.

Lumina ambientala e cum zicea colegul manuta in postul #362

multumesc de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!