Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

am si eu o intrebare legata de accesorii. eu am pe golful meu stopuri cu led (pe spate) si sunt pe un golf highline. am vazut la alte golfuri stopuri cu led dar fumurii. intrebarea mea este daca stie cineva de unde as putea face rost de niste stopuri din acestea fumurii originale.se vand cumva separat la reprezentanta?multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele fumurii vin standard pe R. Da poti face rost de la reprezentanta, dar costa 30 de milioane. Daca vrei sa iti achizitionezi mai ieftin iti recomand site-ul asta. Eu de acolo mi-am luat si au venit in 5 zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate parea o intrebare banala, dar am o nedumerire, senzorii de monitorizare a presiunii se gasesc fizic in roata la golf 6, intre cauciuc si janta?

Auzisem de la dealer ca ar fi senzori ABS ce nu s-ar gasi efectiv in roata.

Inca un lucru interesant, am observat la unele golfuri, amplasarea butonului de setare a presiunii pe consola centrala, pe sirul acelor butoane din fata schimbatorului. La mine este in torpedou (nu ca ar fi ceva deranjant), nu inteleg de ce sunt doua variante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Nu sunt in roata,pe o masina fara functia asta se monteaza butonul si se activeaza cu vc-ul

2.Poate ai prea multe butoane pe consola sau au facut reduceri de costuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stie cineva cat costa stopurile spate LED originale (cele de pe R si GTI)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

30 mil - vw - fara mufe/interfata ( gti/R)

550e - kufatech - mufe/interfata in pret ( gti/R)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Am reusit sa lovesc usa in coltul de sus. Ca urmare coltul cu cheder s-a indoid putin in interior si plasticul usii s-a crapat pe muchie (~6cm). Stie cineva cat costa si in ce consta operatiunea de schimbare, ca sa stiu daca il schimb sau pun un pic de superglue? O sa revin si cu o poza.

Pentru curiosi, eram undeva departe, incercam sa scot masina dintr-un loc mai mult decat ingust si, ironia, ca sa nu lovesc masina in spate (un gard de beton la 1m) am deschis usa larg ca sa ma orientez. Cat am tras de volan dreapta, am dat drumul la frana si masina a curs un pic la vale, mai putin de 5 cm, suficient cat coltul usii sa se propteasca intr-un pilon inalt de ciment. Nu e chiar grav, dar ma gandesc sa nu ajunga apa prin locuri nedorite si sa apara cancerul otelului.

Cheers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut din nou,

Am un prieten care si-ar dori priza de 12V in portbagaj, stie cineva codul, eventual si pretul?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cat costa la reprezentanta oglinda stanga (doar geamul)?

acum 5 min am constatat ca mi l-au aspirat azi noapte. Ceva normal pt RROMania!

Modificat de Halloween
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva cat costa la reprezentanta oglinda stanga (doar geamul)?

Pentru orientare, iti pot spune preturile pentru Octavia...

La Skoda, geamul costa 265 RON, iar de la colegul VOLKSMAN, am luat geam identic la 70 RON ;)

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentanta este peste 200 ron (dreapta era vreo 220 cand mi-au furat-o mie in 2010) daca te ajuta cu ceva informatia. In schimb un sablat este 50 ron; desigur se pot fura si in cazul asta dar poate le vand mai greu. Inca mai sper ca sunt foarte putini ghertoi cu golf si un om de buna credinta nu ar cumpara o oglinda inscriptionata. Imi pare rau pentru ce-ai patit. Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, unde gasesc grila proiector fata la un pret normal, ca am lovit o pisica si zburat grila :( . La midocar e 185 lei si mi se pare absurd de mult pt o bucatica de plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma am cumparat o oglinda stanga de la un magazin din oras cu 159 lei produsa de Alkar. Nu e chiar grozava, deformeaza putin pe margine si parca micsoreaza mai mult decat cea originala pe care mi-au furat-o.

La reprezentanta costa 235, cred ca ar fi meritat, dar mi-o aduceau in 2 saptamani!!

Ceea ce nu pricep acum ca atunci cand basculez butonul pt reglajul oglinzilor pe pozitia L, sunt actionate simultan ambele oglinizi. Asa o fi fost si inainte??? :wacko:

Modificat de Halloween
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti spun eu ca da, merg amandoua cand pozitia butonului e pe L

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce nu pricep acum ca atunci cand basculez butonul pt reglajul oglinzilor pe pozitia L, sunt actionate simultan ambele oglinizi. Asa o fi fost si inainte??? :wacko:

In maxidot (la Skoda) sau in CB+ (la VW), se poate seta reglarea simultana a ambelor oglinzi simultan sau reglarea individuala a fiecarei oglinzi.

In cazul in care nu ai acces la aceasta setare, se va regla mai intai oglinda din stanga si apoi cea din dreapta.

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am CB simplu, asa ca nu am acces la acesta setare despre care am vazut ca scrie si in manualul masinii.

E ciudat totusi, pt ca eu sunt aproape sigur ca inainte nu erau actionate simultan. Ce s-o fi intamplat??

In fine, nu e o chiar o problema asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine asa erau de la inceputblink.gifsi mi se pare mai practic asa. Iar pe R merge doar cea din dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am CB simplu, asa ca nu am acces la acesta setare despre care am vazut ca scrie si in manualul masinii.

E ciudat totusi, pt ca eu sunt aproape sigur ca inainte nu erau actionate simultan. Ce s-o fi intamplat??

In fine, nu e o chiar o problema asta.

Dupa desfacerea si recuplarea contactelor electrice ale oglinzii, sistemul alege setarea "implicita" de reglare simultana a ambelor oglinzi.

Mie mi se pare mai simplu sa le pot regla individual :D

Modificat de DRAPAR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

Imi poate comunica cineva preturile pentru jaluzelele geamuri spate respectiv luneta, precum si preturile pentru V protector?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru G6

5k0064361 jaluzea luneta aproximativ 300 lei

5k4064363 jaluzele laterale spate aproximativ 300 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru G6

5k0064361 jaluzea luneta aproximativ 300 lei

5k4064363 jaluzele laterale spate aproximativ 300 lei

Ai idee cum se prind astea? Eventual as vrea sa stiu daca sunt fixe sau se pot rula sus/jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt fixe amandoua, dar la nevoie se pot monta/demonta imediat.

Cea de pe luneta are 2 cleme metalice cu capatul cauciucat care se prind pe partea de sus din plastic a haionului. In rest sta fixa pe luneta. Ea normal sta si fara aceste 2 cleme.

Lateralele stau fixate in 4 cleme de plastic fiecare ce vin in set si care se lipesc cu banda dublu adeziv de partea metalica a usii, langa cheder. Tot montajul se face in maxim 5 min.

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un pret pentru 1K8 601 025 G? S-ar putea sa poarte si codul 5K0 601 025M AX1, am gasit ambele variante.

Modificat de JUG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca era apx 1.000 de euro. Dar asta nu vine din surse sigure. Asteapta un raspuns mai... oficial.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sal..

Am si eu o problema. Mi s-a rupt butonul de la oglinzi. Practic in acest moment nu mai pot modifica asezarea oglinziilor si nici nu pot sa le rabatez. Aveti idee unde pot gasi acest buton sa il cumpar rapid.

Este oare greu de schimbat acel buton? trebuie desfacuta usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!