Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

Asteptam si poze pentru RCD 510 si RNS 510 .

In principiu preturile la accesorii sunt aceleasi in toata reteaua porsche.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

preturile nu sunt aceleasi nici in reteau de dealeri autorizati nici in reteaua PORSCHE INTER AUTO(de accesorii vb)

Modificat de maxx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiam ca fie ca te duci la un dealer fie la altul se uita toti in aceelasi program al porsche si acceseaza aceleasi stocuri(vorbesc bineinteles de piese si repere OEM) cu aceleasi preturi .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RNS 510 2600RON? In conditiile in care o replica este 2000-2500RON ? Un RCD 510 se vinde SH cu 350EURO pe VWFORUM.Mai am avut prieteni care au fost la reprezentante si au incercat sa la vanda chinezarii.Exact acelasi lucru la Ford care ofera o replica de navigatie la nu stiu ce pachet de echipare.

Uite iti dau un exemplu :

Pe site-urile de licitatii internationale un RNS merge de la 999EURO la 1500EURO asa ca nu vad nimic exagerat in preturile pe care le-am anexat

Modificat de manatee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa pun si niste poze cu preturile la RNS SI RCD 510 daca mai am drum pe la ei si daca mai au. Cand am fost eu sptamana trecuta nu le mai aveau dar in schimb aveau acest RCD 210 la 590 lei.

Sa nu ma inteleaga lumea gresit... Eu nu am contestat preturile pe care le dau persoanele pe acest forum, eu am spus ca exista si alte preturi si am fost contestat ca acele preturi sunt prea mici. Am intrebat pe domnul de la reprezentanta si mi-a spus ca aparatele sunt originale si se ofera garantie VW. Acestea erau preturile pe care ei le afisau in vitrina de 1690 lei pt RCD 510 si de 2690 lei pt RNS cum il afisaza si pe cel de 590 lei pt RCD 210.

Acum eu preturile astea le-am vazut si pe-asta vi le-am spus.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe TYC 160 ron

Dureaza 1 min sa inlocuiesti proiectorul. Dupa ce scoti masca de platic, desfaci un surub (torx), scoti mufa de la bec si gata (exact ca in poza de mai sus). Proiectorul nou e facut in Slovenia, banuiesc ca si cel de pe masina e facut tot acolo, sunt identice.

Am desfacut geamul spart de pe proiectorul defect, era prins cu un cauciuc care se curata foarte greu de pe plastic. Are o aderenta foarte buna.

Daca as gasi geam separat l-as face ca nou.

pe TYC 160 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Referitor la pretul rcd/rns, am intrebat la reprezentante din Bucuresti si Constanta, si preturile sunt cele scrise mai sus(adica cele foarte mariiii)!!!Am intrebat si de senzorii de parcare originali, si pretul a fost de 4000 lei(senzorii plus montaj-montaj care presupune inlocuirea barei spate plus nu stiu ce la computerul de bord!!).Deci totul e cam scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Aveti idee cat m-ar costa un set original de huse scaune pentru g6 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista set"original" ,adica cu stanta VW pe eticheta, ci doar facute de altii cu preturi cuprinse intre 200 si 2000 ron(cauta huse mad pe goagal daca vrei sa vezi cum pot arata niste huse ) in functie de calitate.Ce gasesti la dealer se gasesc si pe internet la vreo 400 ron(adica cele de la vinero timisoara).

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare baieti,

Vreau si eu sa-mi montez incalzire in scaune insa nu stiu cod kit incalzire in scaune. As vrea pe cel original chiar daca costa mai mult.

Ma poate ajuta cineva cu vreun cod ??

Multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manuta nu exista momentan nici un Kit de incalzire scaune original.Pentru aceasta operatiune va trebui sa schimbi climatronicul, montezi rezistentele si senzorii in scaune, unitatile pentru incalzire pt fiecare scaun, sa tragi cablajele si a faci codarile acestora.

5K0 959 772 - unitate scaun pasager - 370,54

1k0 963 557 - rezistenta spatar - 498,48 x 2

1K0 963 555 AF - rezistenta sezut - 464,75 x 2

3C8 907 336 AC ZJU - unitate climatronic - 1401,20

Modificat de tutu0581
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar interesa si pe mn daca stie cineva un pret pentru pragurile cromate de la usi si ornamentul cromat de la portbagaj.

Aveti idee daca exista capete pt toba care sa arate la fel ca cele de pe GTD?

Multumesc,

Modificat de minea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu o completare legata de farurile cu xenon. Am gasit faruri noi, modelul cu drl cu led echipate complet cu calculatoare, balast becuri cu xenon la 1000 de euro(am sa aflu in cursul zilei de astazi si ce garantie au), adaptoarele 40 de euro, autoleveling(kufatec) 219 euro(pt masinile cu suspensie adaptiva), transportul in Romania 50 euro, montajul intre 100-200 de euro.

Toate preturile in afara de montaj nu contin TVA, daca aveti vreo firma inregistrata in registrul operatorilor intracomunitari scapati de TVA la orice produs cumparat din UE.

Deci se poate face retrofit-ul cu un pret apropiat de cel de pe configurator.

Acum ramane sa vad cand le pot lua. Pentru montaj am sa fac un DIY, sper sa fie cat mai curand.

later edit : 1 an garantie

post-14434-0-43936400-1305181354_thumb.j

post-14434-0-89937900-1305181360_thumb.j

post-14434-0-52434400-1305181445_thumb.j

Modificat de kadettro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, stie cineva daca pot monta un volan cu comenzi de GTI pe un Golf 6?, mentionez ca in prezent masina are volan fara comenzi și as vrea sa beneficiez si de butoanele de pe volan. Am sa scriu si seria poate ajuta la ceva: WVWZZZ1KZAP175117.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are cineva cunostinta din ce material sunt confectionate ornamentele pentru stalpul de protectie sau mai pe romaneste cele negre care se gasesc in partea superioara ,acolo unde se intalnesc usile din fata cu cele din spate.Pareau sa fie din sticla sau plexic dar am constatat atunci cand am curatat geamurile laterale cu solutie speciala Sonax pentru parbriz, ca frecand usor cu o laveta pe unul dintre acestea a inceput sa se matuiasca .Noroc ca am observat imediat si m-am oprit dar am o suprafata dev vreo 2 cm care a ramas matuita.Am gasit la Real tot felul de chestii pt luciu dar as vrea sa stiu prima data de ce fel de material este vorba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu sunt din plastic(am avut la fosta masina consola din plastic din acela piano black si o stergeam doar cu pronto pamatuf pentru a nu se zgaria,este cel mai sensibil plastic pe care l-am vazut).Se pot inlocui :

http://www.volkswagen-zubehoer.de/shop/product_info.php?info=p1481_Dekor-Set--Carbon-Optik--4-Tuerer.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu il sustin pe colegul TDR. este un plastic lacuit. mie mi se pare destul de sensibil la zgarieturi asa ca il sterg doar cu o carpa umeda. probabil ca solutia ta de curatat a indepartat lacul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

aveti idee cat costa adaugarea de pilot automatpe un g6?

mentionez ca ma deja cb+

Multumesc anticipat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog foloseste atat search acestui topic (chiar credeai ca nu a intrebat nimeni de piesa respectiva?!) cat si pe intreaga arie

Mersi

Cod tempomat

Tempomat Golf 6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Sunt 2 tipuri de pilot automat functie de anul de fabricatie, cel putin asa am auzit eu.

1k0953513G tempomat daca masina e fabricata pana in 05.2010

1k0054960B dupa 05.2010 si asta vine si cu fire

Eu am cumparat cel de-al doilea chiar daca masina e din 2009

350 a costat el si mai ma costa 1 mil montatul.

Il monteaza un baiat de pe forum in cazul meu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Nu stiu daca ma incadrez la accesorii originale cu postul asta, am descoperit niste ciupituri in vopsea, pana la tabla. Zona a fost proaspat vopsita (2 luni). Stiu ca exista un fel de kit :) (ca o sticla de oja) pentru genul asta de probleme, dar nu am idee de unde as putea cumpara. Inainte se ma fac de ras la dealer, aveti habar de asa ceva?

Mii de multumiri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In principiu ar trebui sa existe pe original,se numeste kit de retus si in mod normal contine 1 tub vopsea originala+1tub de lac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Servus , stie cineva pretul la jantele denver 17* ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am aflat preturile , denver 17* 2000 ron bucata , detroid 18* 2.500 buc. numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!