Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

în urmă cu 11 ore, ulisica a scris:

Salutare,

Nu  stiu  ce cod ar trebui sa aiba modulul confort pt. un golf 6,2010,1.4/80, care sa suporte proiectoarele si eventual stopuri cu led.

Eu pe masina am  1 K0 937 084 D, si am gasit cu  diferite terminatii dar nu  stiu  sigur care i-mi  trebuie mie.

Acum mai  este si  varianta sa fie folosit modul de pe masina la care sa fie adaugat un releu, dar sigur e mai  bine sa ai  si  functia ''cornering'' 

WP_20160208_18_11_08_Pro.jpg

Boss..eu am G6 cod BCM:1K0937086D si merge si functia corneling,si follow me home,am si bixenoane pe ea,drl-uri,etc...dar problema este ca eu cred ca este ceva defect la el,ca de cand am luat-o nu mi-a mers drl-ul pe stanga (pe dreapta merge,ciudat) fapt pentru care am zis sa incerc si varianta de a cumpara alte faruri,varianta prost aleasa (cu farurile noi fara bixenon imi ramanea drl-ul pe stanga aprins continuu,zi-noapte) si am fost la un electronist auto si mi-a zis din start ca este calculatorul confort lumini (BCM)..si a zis ca are el unul oe acolo....am facut proba cu un BCM(nu stiu ce cod avea)si a mers perfect ca la carte,nu mai ramanea nmk aprins la masina,numai ca acel BCM de proba,avea faza lunga arsa....acuma na,nu stiu ce sa fac,de unde sa fac rost de un asemenea cod....salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, Cosmin msk said:

Boss..eu am G6 cod BCM:1K0937086D si merge si functia corneling,si follow me home,am si bixenoane pe ea,drl-uri,etc...dar problema este ca eu cred ca este ceva defect la el,ca de cand am luat-o nu mi-a mers drl-ul pe stanga (pe dreapta merge,ciudat) fapt pentru care am zis sa incerc si varianta de a cumpara alte faruri,varianta prost aleasa (cu farurile noi fara bixenon imi ramanea drl-ul pe stanga aprins continuu,zi-noapte) si am fost la un electronist auto si mi-a zis din start ca este calculatorul confort lumini (BCM)..si a zis ca are el unul oe acolo....am facut proba cu un BCM(nu stiu ce cod avea)si a mers perfect ca la carte,nu mai ramanea nmk aprins la masina,numai ca acel BCM de proba,avea faza lunga arsa....acuma na,nu stiu ce sa fac,de unde sa fac rost de un asemenea cod....salut

Deci e clara problema . imi  trebuie alt BCM cu unul din codurile 1K0937086H  sau 1K0937086J iar pt. xenon si  led  1K0937087J sau 1K0937087K.

Caut si  gasesc eu  pe undeva daca m-a mancat sa vreau cornering ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cosmin msk : Nu iti trebuie fix acelasi cod. BCM-urile cu 86 care suporta si led si xenon sunt foarte rare de aceea mai toata lumea care face trecerea la xenon merge pe 87 pentru ca acelea sigur stiu xenon si led. Deci poti pune un BCM cu 87 si o sa iti mearga la fel dupa codarea aferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A trecut cineva de la bara normala fața la cea de Gti ? Diferă cumva vasul de la lichid de parbriz si mufele de la proiectoare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/9/2016 at 0:15 PM, ShadoWzZ said:

@Cosmin msk : Nu iti trebuie fix acelasi cod. BCM-urile cu 86 care suporta si led si xenon sunt foarte rare de aceea mai toata lumea care face trecerea la xenon merge pe 87 pentru ca acelea sigur stiu xenon si led. Deci poti pune un BCM cu 87 si o sa iti mearga la fel dupa codarea aferenta.

Am gasit aceste module confort .

Doar pt. far ceata si cornering care  este bun?

Are vreo importanta motorizarea masinii de unde proviñe modul?

modul-confort-1k0937086-vw-golf-6-5k1-20tdi-id166578.jpg

calculator-confort-oe-1k0937086m-vw-golf-vi.jpg

Modificat de ulisica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe masina am avut centrala el cu 86 initial si am cornering si implicit, proiectoare.

Din cate stiu eu e irelevanta motorizarea cand vine vorba de BCM.

Gresesc @Al Bundy, @F l o r i n ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut caut de ceve timp aceste inele negre de la proiectoarele din bara fata de r-line imi poate da cineva un cod pentru stanga dreapta? multumesc

IMG_4288.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca:

5K0 853 253 041 - stanga

5K0 853 254 041 - dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 14 May 2016 at 0:50 AM, Hayate said:

Incearca:

5K0 853 253 041 - stanga

5K0 853 254 041 - dreapta

Da astea sunt multumesc mult ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!
As avea nevoie de codurile oem pentru Jetta, 1.4TSI, 2011, VIN: WVWZZZ16ZBM121544, pentru urmatoarele piese
- discuri de frane si placute fata
- Plasticele de pe stalpii fata cu grila de tweeter.

Multumesc!


 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discuri: 1K0 615 301 T

Placute: 5K0 698 151

Plasticele de pe stalpii fata cu grila tweeter:

- 5C6 867 233 C 3Y3 BEJ / 5T5 GRI PERLAT / CE6 NEGRU TITAN (stanga)

- 5C6 867 234 C (dreapta) cu aceleasi terminatii pentru culori.

 

Modificat de Hayate
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wvwzzz16zdm085401 -placute frana fata (jetta 1,6 tdi) si daca stie cineva de cine sunt fabricate.

cei de la brady mi-au dat pe oferta un cod care incepe cu 1...si care are urechile in sus; iar pe niste verificari imi da codul cu 5.....cu urechi in jos

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai pe masina cu urechile ca lu actorul ala american pluto (Mickey Mouse) si originalele sunt facute de Ate sau Pagid.

NORMAL_IMAGE.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua.

As avea nevoie de codurile originale pentru volant si kit ambreiaj pentru VW Golf 6, combi, 1.6 TDI, 77KW, CAYC, seria sasiu WVWZZZ1KZCM673737. E volant SMF? Unii asa sustin. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/30/2016 at 0:37 PM, livium1966 said:

Buna ziua.

As avea nevoie de codurile originale pentru volant si kit ambreiaj pentru VW Golf 6, combi, 1.6 TDI, 77KW, CAYC, seria sasiu WVWZZZ1KZCM673737. E volant SMF? Unii asa sustin. Multumesc.

Buna ziua.

Chiar nu stie nimeni sa-mi spuna? Unde as putea afla asta? Am fost le vreo doua magazine de piese si nu stie nimeni sa-mi spuna. Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut,

Imi puteti oferi va rog un cod pentru o grila radiator cu lamele cromate pentru VW Jetta MK 6 (modelul de dupa 2014)?

De asemenea, masina fiind in garantie vreau sa va intreb daca se poate sa cumpar grila OEM si sa merg cu ea la reprezentanta pentru a fi montata?

Va multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

vreau sa schimb radiatorul de apa

ce marca recomandati, pe net vad o multime de variante la preturi care difera destul de mult

originalul de cine e facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 29.07.2016 at 7:30 PM, Mistery said:

vreau sa schimb radiatorul de apa

ce marca recomandati, pe net vad o multime de variante la preturi care difera destul de mult

originalul de cine e facut?

magazinele de piese de la noi sunt niste hoti

1. am intrebat la mai multe si pretul difera foarte mult de la unul la altul (pt aceeasi referinta). Mi-au aruncat scoruri gen 750 RON, 900RON, 1150 RON, cu plata inainte!

2. am comandat din afara pana la urma, vroiam neaparat OEM. In conditile in care am platit 35$ pe transport, am iesit cu 250RON sub cea mai joasa oferta de la noi.

Romania ftw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

despre ce cod / reper este vorba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 minutes ago, GABIVVX said:

despre ce cod / reper este vorba?

radiatorul de apa: 1K0121251P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretul corect al radiatorului OE este de maxim 580 lei....deci tu ai iesit cu mult peste pretul deromania al radiatorului.

 

 

oe_na_m.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, GABIVVX said:

pretul corect al radiatorului OE este de maxim 580 lei....deci tu ai iesit cu mult peste pretul deromania al radiatorului.

 

cum sa ies mult peste daca eu am dat 500RON cu transport cu tot?

nu stiu de unde ai scos tu pretul asta, eu din ro am primit oferte cu mult peste

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Aveti idee daca suspensia Comfortline se poate monta pe Highline? Presupun ca se poate, fiind necesar, probabil, doar inlocuirea amortizoarelor impreuna cu arcurile. Daca da, se poate va rog sa ma ajutati cu niste coduri pentru reperele OEM?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!