Jump to content

Golf 6/Jetta - Repere / accesorii OEM


psyk3
 Share

Postare recomandată

Am si eu o intrebare mai stranie asa ...

Caut jumatatea de bancheta din dpt cea care contine cotiera si trapa ptr schiuri ptr masina mea ...

http://www.ebay.com/itm/351365323467?euid=2ccc5dddedf34b98b9c3f614d8320f69&cp=1&exe=11473&ext=27979&sojTags=exe=exe,ext=ext

Am gasit asa ceva, dar centura aia de pe mijloc nu e inclusa, intrebarea mea este cat e de greu sa transfer centura de pe bancheta mea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Centura e prinsa de caroserie. Nu ai treaba cu ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea de pe mijlocul banchetei e prinsa de caroserie ? Ma refer la tamburul cu centura, nu la cupla aia ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nelamurire legata de compabilitatea unui bloc de lumini cu functie de proiectoare.Originalul pe masina cu far de ceata din fabrica este 3C8941431C.(am un coleg care a desfacut in pt. mine piesa sa fiu sigur)

Am gasit la dezmembrari de pe un golf 5 avand codul 1k0941431AJ .

Sunt cele doua coduri compatibile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Blocurile de lumini de la G5 si G6 sunt la fel ca si conectica, functionare. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru ajutor.Astept acum sa vina curierul cu piesa .

Cat sa fie manopera pt. montarea farurilor de ceata ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari!

Am reusit sa cumpar carligul pentru G6 (Oris, demontabil), urmeaza sa montez eu partea mecanica dar am nelamuriri in legatura cu capacul din fusta.

In linkul pus de @loghy, http://www.partsbase.org/vw/golf-variant-4motion-golf-eu-2013-golf-1k-d-000-001-80750-bumper/ ce contine si capacul pentru carligul de remorcare, este ilustrata o bara diferita de a mea, eu am bara de genul acesta: 2013_Volkswagen_Golf_(5K_MY13.5)_90TSI_T

Inteleg ca pe interiorul fustei se regaseste marcajul unde trebuie decupat, cat de sigur este acest lucru?

Ce capac trebuie sa comand? 5K6807397, 5K6807397F?

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,am g6 avariat in urma unui accident,am optat sa mi o rezolv eu,mi au livrat banii astazi,trebuie sa schimb bara fara,faruri,si capota,in ce priveste bara si farurile merita sa investesc in altceva decat standard,de ex bara de gti,sau faruri xenon/leduri etc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum, dupa cum iti place si tie - normal ca acestea (bara GTI, faruri bixenon OEM, led...) aduc un plus de imagine si valoare, masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da clar,am mai citit in urma in ce priveste farurile de tuning ca in afara de look frumos,nu merita puse pe masina,deranjeaza ceilalti soferi etc 

am gasit pe olx codul acesta : COD: SWV32DLGXB la faruri http://olx.ro/oferta/faruri-vw-golf-6-gti-look-08-up-ID5qyQ8.html#0902da586b

unde pot verifica daca totul e in regula ,si 2 la mana ca sa nu ai pb cu politia dupa ce pui un tip de asta de faruri,trebuie sa fie in regula certificatul cu care vin si cam atat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astfel de faruri nu sunt omologate - doar cele OEM... si modificata masina - sistem leveling si spalator far, daca vrei sa fie totul ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poate spune si mie cineva un cod pentru emblemele TSI rosii de la golf 6 care vin pe haion ? (daca exista in culoarea asta)

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 2/2/2016 at 11:24, silubilu a scris:

Salutari!

Am reusit sa cumpar carligul pentru G6 (Oris, demontabil), urmeaza sa montez eu partea mecanica dar am nelamuriri in legatura cu capacul din fusta.

In linkul pus de @loghy, http://www.partsbase.org/vw/golf-variant-4motion-golf-eu-2013-golf-1k-d-000-001-80750-bumper/ ce contine si capacul pentru carligul de remorcare, este ilustrata o bara diferita de a mea, eu am bara de genul acesta: 

Inteleg ca pe interiorul fustei se regaseste marcajul unde trebuie decupat, cat de sigur este acest lucru?

Ce capac trebuie sa comand? 5K6807397, 5K6807397F?

Va multumesc!

Cu cat ai gasit carligul pana la urma?

Din ce am mai gasit pe net, nu se fabrica decat un singur model de bara: cea cu toate gaurile astupate. 

Ele se decupeaza functie de accesoriile care sunt montate pe masina: senzori de parcare, spalatoare de faruri, etc. Deci eu as zice ca 99% vei gasi bara marcata.

In ceea ce priveste capacul, intreba la reprezentanta care este diferenta intre ele. Sau poate raspunde un coleg de forum mai priceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, loghy said:

Multumesc.

Am cautat in gama vw din zona anului ala de fabricatie si am gasit TSI complet rosu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, loghy said:

Cu cat ai gasit carligul pana la urma?

470 RON  + transport

O sa merg la reprezentanta sa-i intreb ce-i cu capacul asta, sper sa ma lamureasca si sa se potriveasca nevoilor mele. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un cod pentru asa ceva?56b3b03c5c0e3_descrcare.jpg.e433f036ca5e

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am nevoie si eu de un cod pentru antifonul de la capota. Al meu s-a degradat si nu stiu ce sa ii mai fac..

Mastina este : Golf 6 2.0 TDI 110HP.

Multumesc anticipat!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hei un cod pt injectoare pt masina mea si un pret ?ms1.6 tdi cayc

Modificat de MariusPD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Blebea said:

Salut,

Am nevoie si eu de un cod pentru antifonul de la capota. Al meu s-a degradat si nu stiu ce sa ii mai fac..

Mastina este : Golf 6 2.0 TDI 110HP.

Multumesc anticipat!

 

5K0863831C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Nu  stiu  ce cod ar trebui sa aiba modulul confort pt. un golf 6,2010,1.4/80, care sa suporte proiectoarele si eventual stopuri cu led.

Eu pe masina am  1 K0 937 084 D, si am gasit cu  diferite terminatii dar nu  stiu  sigur care i-mi  trebuie mie.

Acum mai  este si  varianta sa fie folosit modul de pe masina la care sa fie adaugat un releu, dar sigur e mai  bine sa ai  si  functia ''cornering'' 

WP_20160208_18_11_08_Pro.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 minutes ago, Al Bundy said:

087

parca merge si 086 midline pt proiectoare si stopuri led, asta in caz ca nu vrei mai tarziu si xenoane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!