Jump to content

Passat B8 Advance 2018 - Atlantic Blue


CiprianR

Postare recomandată

Joi am primit si eu masina, va pun mai jos cateva poze cu ea ;)

Passat Advance1.4 TSI , 125 CP/ 92 KW, 6, Cutie de viteze manuala

culoare: Albastru (atlantic blue metallic)

Dotari optionale
2 Interfete USB pentru iPod/iPhone inclusiv AUX-IN
Cruise Control - Asistent pentru mentinerea constanta a  vitezei de rulare
Faruri LED Basic
   -reglare automata a distantei de iluminare
   -lumini de drum permanente cu LED
Front Assist, inclusiv functie City Emergency Brake
Parbriz incalzit 
Park Pilot (avertizare acustica pentru obstacole fata/spate)
Privacy Glass: 
    -geamurile laterale spate si luneta cu 65% absorbtie a luminii
Volan multifunctional din piele in 3 spite, control pentru radio si telefon, schimbator viteze imbracat in piele. 

Pretul a fost de 21.600 euro cu TVA, suplimentar am primit 2 ani casco gratuit ( cam 1800 euro reducere) si cadou un set de roti de iarna

Pana acum am facut vreo 60 de KM si deocamdata sunt foarte multumit de ea.

20180531_122728_HDR.jpg

20180531_122742.jpg

20180531_122640_HDR.jpg

20180531_122717_HDR.jpg

WhatsApp Image 2018-05-31 at 18.55.15.jpeg

WhatsApp Image 2018-05-31 at 18.55.45.jpeg

Link către comentariu
Bitter_Sweet

Felicitari pentru masinuta! Sa te poarte sanatos sute de mii de km. Frumusica culoare. Nu cred ca am vazut-o pana acum in catalog (sau posibil sa ma insel). Misto optiuni ai ales, si la fel si motorul pe benzina, daca nu faci km multi. Si pretul si ofertele obtinute sunt super!

Asteptam impresii dupa ceva mai multi km, dar eu unul sunt sigur ca vei fi incantat! :beerchug:  

Link către comentariu

Multumesc,

culoarea era in catalog de la inceput (cred) insa albastrul asta arata mai inchis in showroom, dar se deschide mult la soare.

Kilometri nu fac prea multi, cu Golful am facut in 8 ani abia 60.000, de aia am ales tot benzina si acum.

 

Link către comentariu

Felicitari ....sa aveti parte de cati mai multi km fara incidente ?

Link către comentariu

Felicitări, foarte frumoasă mașina si un pret bun. 

Să o stăpânești sănătos și fără incidente!

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Salutare....ce ne mai poti spune de masina...cum se comporta motorul? Cum stai cu consumul? 

Cum e antifonarea...e silentioasa?

Intreb si eu doarece am comandat o masina la fel ....dar inca astept sa imi vina ?.

Link către comentariu
Razvan Constantin

Frumoasa, drumuri bune si amintiri frumoase cu ea din concedii! 

 

Link către comentariu

Felicitari si sa o stapanesti sanatos !

De ce ai luat totusi motorizarea de 125 CP ? Ok, inteleg ca bugetul poate fi o problema, dar ma gandesc ca daca ai luat Passat ai nevoie de spatiul generos cu care vine, deci vei cara si niste pasageri/bagaje. Si in acest caz eu consider ca motorizarea isi va arata limitele.

In rest e foarte ok masina.

Link către comentariu

Vad ca acum Advance-ul 1.4 este 16k TVA inclus plus prima de casare. Restul pana la 21.5 au fost doar optionalele enumerate?

Link către comentariu
On 6/10/2018 at 9:48 PM, raresuu said:

Salutare....ce ne mai poti spune de masina...cum se comporta motorul? Cum stai cu consumul? 

Cum e antifonarea...e silentioasa?

Intreb si eu doarece am comandat o masina la fel ....dar inca astept sa imi vina ?.

Masina e super, din pacate nu am prea apucat sa o conduc, am facut abia 150km, consumul mediu in astia 150 km, majoritatea in regim urban e de 11l/100km

E foarte comoda si usor de condus si e silentioasa in plus se simte din plin diferenta de putere fata de vechea masina (Golf 6 1.4L 80CP)

19 hours ago, CristiALF said:

Felicitari si sa o stapanesti sanatos !

De ce ai luat totusi motorizarea de 125 CP ?

Multumesc,

Am luat motorizarea de 125CP pentru ca in varianta Advance nu era decat 1.4 TSI 125 CP pe benzina sau 1.6 TDI 120CP motorina, insa pana acum din ce am condus eu (foarte putini kilometri) nu mi s-a parut ca ar avea vreo problema cu puterea.

 

@imads eu nu am mai mai folosit prima de casare iar optionalele plus culoarea au fost aproape 3500 euro

Link către comentariu

E o motorizare buna, suficienta pentru drumurile noastre. Si eu masina exact la fel (doar culoarea cred ca difera) si am aprox. 1700 km cu ea. Bun, depinde si de asteptarile fiecaruia, daca esti la 80 km / h si vrei sa accelerezi rapid spre 130, bagi viteza a 4-a, nu a 6-a, si nu ai nici o problema. Mi se pare ca se "infige" foarte bine pentru un motor asa mic, e chiar surprinzator de puternic, chiar si pentru gabaritul Passat-ului.

Iar in legatura cu Advance-ul 1.4 la 16k TVA inclus plus prima de casare, nu cred ca mai e disponibila oferta. Fonduri pentru rabla deocamdata nu mai sunt, in plus pe configuratorul VW nu mai gasesti la Passat decat motorizari pe Diesel...

Link către comentariu

Fiecare alege asa cum doreste bineinteles. Pentru aceasta categorie de masina, dat fiind ca in mod normal cine isi ia Passat are nevoie si de acel spatiu suplimentar (deci probabil e si cineva pe bancheta spate in destule situatii + niste bagaje), eu unul chiar daca nu sunt fan diesel, as fi luat motorizarea de 1.6 diesel pentru cuplul mai mare si disponibilitatea ulterioara de crestere a puterii. Asta nu inseamna ca nu va merge cu 1.4 125 CP, doar ca eu am condus motorizarea pe G7 unde este ok, dar chiar si acolo la limita. 

Altfel insa, pentru un om normal si linistit orice motorizare se va achita de treaba, iar Passat-ul este o masina foarte ok si foarte spatioasa, imi place.

Link către comentariu

Am reusit si eu in sfarsit sa o scot la un drum in afara orasului de 130 km in total si am scos un consum mediu de 5.5L/100km la dus si 5.3L/100km la intors, cu mers "linistit" (maxim 60 km/h in localitate si 100 km/h in afara) si am folosit pe cat posibil de mult cruise control.

20180617_143624_HDR.jpg

20180617_204956.jpg

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie! Consumul este excelent pentru o masina din clasa medie!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!