Jump to content

Noua Jucarie / Golf 5 / 2.0 TDI / 175hp Stage 1


EduardCC

Postare recomandată

Usor , usor incep sa strang piesele , daca tot masina va sta o perioada pe dreapta din cauza ca au expirat numerele rosii si am programare la numere negre in august .. am zis sa incep sa mesteresc la ea :D 

Am cumparat recent o prelungire spate de GTI , la evacuare nu vreau mari modificari.. doar ii scot finala si atat , sper sa fie ok cum am spus ..

36915096_1949096681803718_72120130479744 

Am cumparat recent si bara fata de GTI in culoare , doar ca mai am nevoie de grilajele de la proiectoare + sa astept sa vina de la vopsit grila centrala pe care am facut-o negru lucios sidefat (revin cu poze )

111c566s-960.jpg 

Sunt insa in dubii , nu stiu daca sa-i fac sau nu stopurile pe spate cherry cu spray fumuriu , momentan nu am in plan stopuri pe led , poate doar sa le modific pe astea sa fac iluminare si pe tripele de pe hayon, am multe in cap :)) 

 

Link către comentariu

O sa ii schimbi tot aspectul cu noile elemente, abia astept sa o vad. La niste faruri GTI Look nu te-ai gandit? Imi place ideea cu iluminarea cercurilor de pe haion, daca te apuci sa imi zici si mie cum le faci :salut:

Link către comentariu

Sunt in plan si farurile de gti , dar momentan mai merg astea .. abea am pus set-u asta de faruri :)) ,  "inca mai trag de ele " , deja am inceput mesteritu pe la ea , revin cu rezultatele :)) 

Triplele le-am trimis la un baiat .. nu de alta , dar din ce am vazut trebuie dezlipite si daca le faceam eu imi era ca voi avea probleme sa-mi faca condes.. sau te mir ce. .

36300030_1925105027536217_44535648861647 

Faza doi cu prelungirea de GTI , am pus-o de forma .. sa vedem masuratorile pt evacuare :D , urmeaza  vopsirea negru lucios . Sper pana primesc numerele negre sa fie gata masina :D

37030154_1950942898285763_18584934320040

Link către comentariu
  • 1 month later...

Hehe , a trecut ceva timp de la ultima postare :D  

Masina a fost inamtriculata , prelungirea de Gti + evacuare sunt gata :x 

Las cateva poze cu masina mai jos ?

IMG_0724.jpg 

IMG_0731.jpg 

Link către comentariu

Pozele sunt frumoase, artistice, dar nu scot in evidenta detaliile. Poti face si unele mai indeaproape ?

Link către comentariu

Multumesc :D , si eu sunt foarte incantat de ea :) 

Las mai jos cateva poze mai clare cu fundul asta mare :)) 

pizap.com15348619987931.jpg 

 

pizap.com15348620680542.jpg 

Si un mic update :) , daca ii putem spune asa .. am schimbat clima cu una care are incalzire + este in stare impecabila , momentat incalzirea este nefunctionala , dar cand ii voi pune interior de piele va fii functionala ?

IMG_0823.jpg 

IMG_0824.jpg

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Gata si bara fata , urmeaza grilele sper sa gasesc grila de Jetta impecabila (crom) , deoarece ador constrastul asta cu negru ..

Daca nu voi gasii pun de GTI :D , incet , incet masina prinde forme  :x 

Las poze mai jos :) 

IMG_1085.jpg 

IMG_E1076.jpgIMG_1082.jpg 

Link către comentariu

Pai sa va pun si o poza pe zi :)) , una peste alta eu sunt super incantat de rezultat , tot astazi am achizitionat un set de faruri AM cu xenon , sper ca pe sfarsitul saptamanii sa le montez :D 

IMG_1202.jpg

 d4d6044s-960.jpg 

 

Link către comentariu

Multumesc mult , ma tenteaza sa-i schimb si stopurile pe spate dar nu sunt sigur de asta :)) . Imi plac mult si cele oem dar parca unele pe led n ar strica :) .. insa cum am spus , vom vedea .. , momentan sunt in cautare de praguri de GTI OEM + lip bara fata Edition 30

Link către comentariu

Da , chiar m am gandit la asta .. daca nu gasesc un gti "pur" la dezmembrat pentru praguri , asta ar fi singura solutie , una peste alta sunt inca in cautari :D .

Am mai bifat pe lista :

-Bloc Lumini Crome OEM VW cu functia AUTO + proiectoare , daca tot am si proiectoare + becurile , acum si blocul de lumini :)) o sa ma apuc de treaba :)  , mentionez ca masina nu a avut de fabrica proiectoare :D 

-Ornamente pedale Inox 

pizap.com15364393469801.jpg 

Modificat de EduardCC
Link către comentariu

Cu noile faruri va arata foarte bine ! 

In privinta jantelor, nu te gandesti la o reconditionare ?! 

Tine-o tot asa cu modificarile, va iesi in final ce trebuie ! 

Link către comentariu
în urmă cu 9 ore, Muale a scris:

misto pedalele, o vor schimba la interior.

cand le-ai luat erai cu Dokker? :P

Da :)) , tu erai nu ? :D 

în urmă cu 22 ore, Cosmin ZKG a scris:

Cu noile faruri va arata foarte bine ! 

In privinta jantelor, nu te gandesti la o reconditionare ?! 

Tine-o tot asa cu modificarile, va iesi in final ce trebuie ! 

Nu stiu daca sa le reconditionez , doar janta aia este un pic zgariata , in rest sunt impecabile :d , poate vara viitoare pun unele mai mari :D 

Link către comentariu

Operatiunea "skyline" :D , maine seara revin cu un rezultat final :)) 

IMG_E1414.jpg 

Va asigur , va fii exact ce trebuie , fara improvizatii :)) , fara sa topim stopul sau ceva de genul :D , zilele astea trebuie sa mi fac timp sa imi pun si farurile :) 

IMG_1417.jpg

P.S. , dupa ce termin stopurile , o sa pun folie pe ele , decupand cercurile , nu le vreau negre , cii o tenta de fumurii/visinii , gen R32 :D 

Link către comentariu

Am vazut ca ai zis ca e foarte silentioasa, erai ironic sau chiar ? Golf 5 mi se pare prost pe parte de izolare fonica, e sub passat B5. 

Link către comentariu
în urmă cu 7 ore, Alexandru30 a scris:

Felicitari! arata foarte bine...cu gust.

Mersi mult :D 

 

în urmă cu 7 ore, Bobanu a scris:

Am vazut ca ai zis ca e foarte silentioasa, erai ironic sau chiar ? Golf 5 mi se pare prost pe parte de izolare fonica, e sub passat B5. 

Da , mie unul asa mi se pare , am si cc , mi se pare mult mai silentios , am mers si cu b5.5 si nu mi s-a parut wow , aici depinde de fiecare..  

Una alta , mai bifam pe lista si skylin.ul :)) , las cateva poze mai jos cu rezultatul :D 

P.S: daca ma intrebati de ce sunt becurile la numar albastre , habar nu am  :)) , in relitate sunt albe ..

Pai , sa pot spune asa , am inceput prin a  demonta triplele de pe hayon , dupa le-am taiat partea de sus respectiv capacul/fundul , nu am vrut sa dau sticla jos , dpmdv mi s a parut mai "safe" asa , deoarece imi era frica sa nu se abureasca .. sau mai rau sa sparg sticla cand o dezlipesc , dupa am introdus ledurile in stop , am tras fire la masina (partea aia a fost cam grea :)) ) , dupa ce am tras fire pana jos la stopul de pe stalp ,le-am legat stop pe pozitie apoi si la frana , + stopurile de pe stalp le-am facut sa se aprinda cerc complet , acum sa.mi spuna cineva cand calc frana ca nu se observa :)) , imi pare rau ca nu am apucat sa fac poza si la franare . Daca ma intrebati de ce nu am vrut sa pun becuri normale , de frica de a nu se incige s.au de a se arde vreun bec .. ?

Va las cateva poze cu rezultatul :D 

IMG_1427.jpg 

daca va uitati atent se observa ledurile pe margine 

IMG_1426.jpg 

Rezultat 

IMG_E1469.jpg 

pizap.com15373009106201.jpg 

Link către comentariu
On 18.09.2018 at 23:21, deenman a scris:

Cu ce ai lipit la loc stopul? ce lipici poti da un link?

O solutie de lipit plasticul de la Bison , nu mai stiu exact numele , dar daca gasesc ambalajul o sa-ti fac o poza :D 

Mie unul imi place foarte mult rezultatul :x 

IMG_1502.jpg 

Una peste alta , masina va sta la garaj o scurta perioada , din cauza ca imi face turbina overboost :( .. , ieri am reusit sa o dau jos si luni sa o duc la reconditionat ..

Cateva poze

IMG_E1572.jpg 

IMG_E1568.jpg 

 

IMG_1575.jpg 

IMG_1574.jpg 

Ca timp de lucru a durat cam 5 ore :)) , destul de complicat a fost .. dar n am renuntat :D , din ce am inteles eu are geometria blocat turbina .. am vazut ca axul nu are gram de joc sau sa fie ceva gripat la ea , oricum voi vedea luni care este problema .

Modificat de EduardCC
Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!