Jump to content

Skoda Superb 3 2.0 TDI 4x4


Clrandrei

Postare recomandată

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Clrandrei

    37

  • darksun

    6

  • The_Ego

    2

  • Marius82

    2

23 hours ago, Clrandrei said:

Azi am fost la munte si am urcat la Susai. Tin sa mentione ca e prima data cand reusesc sa urc pe zapada, cu tractiune fata nu am reusit:) acum cu 4x4 e altceva :)

superb peisaj, superba masina :)

71897C20-FE88-4448-8CE6-0073E846E5A7.jpeg

BFA86732-CD6D-474B-ACB5-35EC70BB68DD.jpeg

C43B2083-3E1F-4F5F-B3D7-DABF1EECC839.jpeg

Intr-adevar, totul e Superb.

Nu se vede tipenie de om, parca-i statiune parasita :))

 

Link către comentariu

Sa stii ca e super zapada.

totusi cu tractiune fata nu cred ca se putea urca desi pare ok

Modificat de Clrandrei
Link către comentariu

Cabana de la Susai mai e deschisa pentru turisti? Auzisem acum ceva vreme ca a fost vanduta/retrocedata, ceva de genul  si s-a inchis

Link către comentariu

Pe uscat, adică în principal când e cald, simți prezența tracțiunii integrale? Nu mă refer la plecări de pe loc, ci pe curbe, in depășiri, situații din astea. 

Link către comentariu

Sincer, niciodata nu am mers la limita astfel incat sa zic gen “daca nu aveam 4x4 in curba asta intram in sant” :))

nu imi dau seama.

dar pe curbe pe zapada cand ma joc, 4x4 nu ma prea lasa, cand era tractiune fata mergea mai bine “joaca”. Oricum controlul tractiunii off:)

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

e foarte frumoasa masina, e primul Superb care imi place cum arata in exterior, interiorul mi-a placut si la modelul anterior. Eu te inteleg cu diesel-ul, si eu am renuntat la el in favoarea unui benzinar, la inceput iti va lipsi cuplul mai mare si te va deranja putin consumul dar cred ca pe termen lung e mai bine si clar ca si senzatie e mult mai placut iar cel de 280cp e un motor misto. Bafta la vanzare!

Link către comentariu

Va anunt ca azi am condus superb de 280! Va zic ca este incredibil, wow.

totusi am o mare dezamagire...masina mea care era evaluata la 31900 in mai, am dat avans 16000 euro si leasing 5 ani cu plata aprox 240 euro pe luna + casco..sa imi zica porsche ca valoareaza 22000 euro, ca atat imi dau ei, adica gen aprox 10000 mai putin, masina de 22000km si 1 an jumate....valoare de noua 44000 euro....

Urat si dezamagitor. Ma asteptam la o pierdere de 3000-4000 max 5000 euro....

Link către comentariu

Pierderea e cit spui tu dar ala e pretul la care vor vinde ei masina. Sau te astepti sa o cumpere si sa o vinda moca?

Link către comentariu

Va rog sa reveniti on topic.

Acesta nu este topic de vanzari, versus sau sfaturi de achizitie.

Va multumesc pentru intelegere.

Link către comentariu

Urs ceva ? In fiecare seara apare prin curte .

Sa nu lasi ceva de mancare prin masina :(

Link către comentariu

Salut, vreau sa dau si eu o fuga maine pana la Susai. Desi sunt mers destul de mult pe la munte, la Susai nu am ajuns niciodata. Cabana stiu ca e inchisa, e un restaurant acolo unde poti sa mananci?

O sa merg cu un 4x4 mic, sper sa nu am probleme, a mai nins zilele astea? :D Am si RWD dar nu cred ca se pune problema.

Cam cat faci din Predeal pana sus?

Frumos Superb ai dar daca ai cum, ia totusi ce iti place si anume 280 :D

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!