Jump to content

EXEO 1.8T


kef_petry

Postare recomandată

Din cate imi aduc aminte, busonul de ulei se afla pe lateral spre spatele masinii aproape de coltul baii de ulei, deci ridicand masina de bot va curge tot uleiul din baie

Link către comentariu
  • 1 month later...

Ai reusit sa montezi arcurile?

Link către comentariu

Inca nu, sper ca in urmatoarele 2 saptamani, momentan sunt plecat... 

Link către comentariu

In sfarsit am reusit si am schimbat capacul de la cotiera. Cel vechi avea picioarele de prindere rupte! 

IMG_20180715_202348.jpg

IMG_20180715_202223.jpg

IMG_20180715_202201.jpg

IMG_20180715_202141.jpg

Link către comentariu

Gata si arcurile! 

Nu am stat sa masor sa vad cat au coborat, ochiometric au coborat masina. 

Ca si feedback doar pe vreo 40km, comfortul mi se pare la fel ca si echiparea oem, directia mult mai responsive si mai vedem... 

Cateva poze inainte si dupa.. 

IMG_20180716_083709.jpg

IMG_20180716_083727.jpg

IMG_20180716_170823.jpg

IMG_20180716_170749.jpg

IMG_20180716_170702.jpg

IMG_20180716_170919.jpg

Link către comentariu

ti-ar trebui alte jante, sau niste distantiere :D sa le scoata putin la buza

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Alte jante nu, caci doar ce le-am cumparat pe astea! 

Dar distantiere, clar da! 

Link către comentariu

Carpa+pensula+galetusa cu apa+solutie curatat motor+bere(optional) ??

 

Link către comentariu

La temperaturile recente, berea e musai, curatarea motorului e optionala :lol:

Te'as ruga, daca nu uiti, sa ne zici si cat timp dureaza curatenia la motor, facusem si eu operatiunea, dar efectul a fost de f scurta durata. In schimb, la un G5 am vazut cel mai curat motor (exceptand masinile noi), iar proprietarul zicea ca e de ceva luni asa ... am ramas un pic perplex

Link către comentariu

Cat dureaza curatenia probabil depinde ce fel de drumuri prinzi, uscate, ploi, balti, daca ai scut la motor sau nu... 

Ca si solutie, ceva de prin auchan sau carrefour nu mai tin minte exact

IMG_20180804_125207.jpg

Link către comentariu
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Din pacate, datorita unor schimbari de plan, masina intra la vanzare. 

Topic in sectiune specifica. 

Link către comentariu

daca e "din pacate" trebuie sa fie "din cauza"

Link către comentariu

Da, nu as vrea sa o vand, dar din cauza unei depasiri de buget alocat unei renovari, ma vad nevoit "din pacate", sa-mi vand masina☹️

 

Link către comentariu

You didn't get the idea...

Muale se referea ca la ceva rau, se foloseste din cauza, daca e ceva de bun augur,  se foloseste datorita.

Din asta: Din pacate, datorita unor schimbari de plan, masina intra la vanzare. 

Ar trebui sa fie asa: Din pacate, din cauza unor schimbari de plan, masina intra la vanzare. 

 

Link către comentariu

Vorba romaneasca are multe intelesuri... 

Eu totusi sper sa gasesc o alta solutie pentru ca masina asta se muleaza perfect nevoilor mele. But you never know... 

Link către comentariu

Motorul asta 1.8T din generatia EA113 ce consum de ulei are ? A trebuit sa completezi intre reveizii ?

Link către comentariu

Nu este EA113! 

Este motorul 1.8Turbo 20v de 150cp care a fost montat pe golf 4, skoda octavia 1, passat b5.5 etc.. 

Nu exista conum de ulei! 

Link către comentariu

Ala cu consumul mare de ulei e EA888, asta e EA113. Oricum intrebarea e tardiva acum, sunt extrem de putini cei care iti spun toate problemle masinii la vanzare. 

Link către comentariu

EA113 sunt motoare de 2.0 fsi sau tfsi! 

Al meu e motorul de generatie veche (revizuit pt norma Euro 5)1.8t 20v 150cp nu e tsi/tfsi. 

E motorul care a fost montat pe golf 4 gti, skoda octavia rs1, audi a4 b6 si putin b7 etc.. 

In fine nu mai stau sa elaborez, fiecare cu convingerile lui.. 

IMG_20180803_190900.jpg

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!