Jump to content

Montare geamuri electrice aftermarket


g-yeah
 Share

Postare recomandată

dany19940 Eu nu am folosit veche instalatie deloc. Eu am facut geamurile electrice fara modul de comfort. Eu le-am terminat. Singura problema e ca nu gasesc panou de la sofer pe culoarea gri. Eu acum am pe negru dar da k draq. M-am gandit sa retapitez decat mijlocu ala din material si sa pastrez vechea fatza de usa. Eu am folosit in loc de modulu de comfort 2 reele pentru fiecare geam cu cate 5 pini. Cu schema pe care am folosito poti sa pui geamuri electrice la absolut orice masina.Tu te-ai complicat mult,asta e parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cristip

    20

  • joky

    15

  • Piorel

    9

  • Laurentzuu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa cum se spune in popor,"fiecare cu pasarica lui". :) Eu am vrut sa fac totul cat mai aproape de original. Cum ai rezolvat cu auto-oprirea la capat de cursa? Dai din buton pana ajunge unde vrei doar? Nu sunt necesare multe fire pentru noua instalatie. Din cate imi aduc aminte, parca doar 5 sau 6 in fiecare usa. Asa puteai cumpara un modul de geamuri aftermarket si doar il aplicai peste macaralele manuale existente. Ma rog, dupa cum am zis la inceput. Poate eu am un stol intreg :lol: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Aproape mi-am pus si eu geamuri electrice pe un golf 4.masina mea are inchidere centralizata.am pus pe toate cele 4 usi am luat fetele de usi si tot ce mai e de la dezmembrari,problema e ca din usile noi iese doar o mufa si din masina mea ies doua.poate sa imi dea cineva o schema cu instalatia?am luat si restul instalatie in cere se mufeaza usile dar fara moduul confort.se poate inlocui cu ceva sau nu e neaparat nevoie de modul?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce an e masina de pe care ai luat instalatia? din ce an e a ta ?

Nu se poate inlucui cu altceva modulul de confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina mea e din 98 si instalatia tot 98.

dupa ce am legat cateva fire centralu' merge dar geamurile nu.imi merge doar geamu de la sofer daca le demufez pe celelalte 3.

ce trebuie sa fac sa fie functionale?vreau doar sa le inchid/deschid de la sofer, nu am nevoie sa mearga automat (a doua treapta a butonului)

Modificat de suo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

am si eu o skoda octavia din 2002, si as vrea sa ii pun geamuri electrice fata, am tot studiat, dar nu am gasit pe nimnie care sa ma poata ajuta? aveti careva vreun nr d etelefon, adresa..cost,..??

Multumesc

Catalin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

stie careva daca se poate reconditiona motorasul care ridica geamul ??? (e tocita rotita dintata cea din plastic)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa o schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stii cumva si unde ?! si cam cat ar costa ?!

ceva detalii mi-ar prinde bine

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai simplu si mai ieftin cauta la dezmembrari. dar verifica de 2-3 ori inainte de a o cumpara sa nu ai surpriza sa-ti pice dupa ceva timp....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan_Razvann

Salut!

Sunt membru nou asa ca e probabil sa fi gresit sectiunea dar imi cer scuze..!!Am schimbat macaraua la geamul electric la un atelier din sibiu insa atunci cand il ridic merge greu si la un momendat se aude un trosc...!!am fost din nou la acel atelier s-a uitat din nou si a zis ca nu are nimic ca o fi de la cheder sau ca ar fi fost lovita usa si de aceea urca mai greu..dupa ce i-am zis ca nu e nici una nici alta mi-a bagat una ceva de genu `scuza-ma dar macaraua vine o data cu usa asa ca uneori e posibil sa faca si asa nu o sa ai nicio problema..!!!(deci dupa acel mecanic trebuia sa cumpar usa cu totul!!)

A mai patit cineva asa ceva?

Ma puteti ajuta cu vreo sugestie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai exista si macarale after-market care fac diverse zgomote ciudate.... trebuie verificat daca sigur nu-ti loveste pe undeva, eventual daca loveste, se cauta solutii la fata locului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Razvan_Razvann

Nu stiu ce sa zic dar nu m-am zgarcit la bani..e posibil sa loveasca desi tipul ala a zic ca nu loveste niciunde insa e clar ca exista o problema reala de merge asa greu!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salutare! vreau sa-mi montez geamuri electrice pe un golf 4 in 2 usi. vreau sa stiu daca a facut cineva asta...cat l-a costat si ce trebuie cumparat. multzam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

aveam de gand sa pun si eu dar tot manivela ramane de baza. noroc cu ac-ul ca nu le deschid asa des

poate gasesc ceva AM doar pt sofer(ala din dreapta poate sa dea si la manivela ca nu-l doare mana).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu iei de pe o masina de la dezmembrari cam tot ce iti trebuie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!