Jump to content

Montare geamuri electrice aftermarket


g-yeah
 Share

Postare recomandată

Scrie ca butoanele se pun in locul gol din bord. Eu ma gandeam sa iau fetele de usi si sa le conectez la cele originale.

Le-am scris sa vad daca trimit in Romania si daca ma apuc o sa pun un DYI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cristip

    20

  • joky

    15

  • Piorel

    9

  • Laurentzuu

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se gasesc si in Romania, eu mi-am pus un kit exact ca ala din link-ul pe care l-ai pus tu, dar l-am pus la un service din Bucuresti, asa ca nu pot sa explic cum se monteaza :)) .

A costat vreo 750 RON.

Modificat de edihaller
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta e 200$. acuma daca ai putea spune si de unde ai luat tu din RO ar fi si mai ok ca sa nu comand pana in US ca ma costa si transportu niste bani ca-s grele motoarele alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0728001405 - Cosmin.

De la el am luat Kit-ul iar montajul l-am facut la un Service pe Drumul Sarii nr. 98.

Din ce am observat eu la montaj, motorasele se introduc in locul vechilor macarale destul de simplu, cu partea electrica probabil e nitel mai complicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt din Timisoara ... o sa il sun (momentan nu raspunde), nu ma sperie partea electrica, ci cea mecanica ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma gandeam sa iau fetele de usi si sa le conectez la cele originale.

Nu inteleg cum zici...in usa tu ai locasurile alea facute? Si daca le pui in usi, cum zici, tot mai ai nevoie de un buton, pentru ca-ti trebuie doua in stanga si unul in dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt din Timisoara ... o sa il sun (momentan nu raspunde), nu ma sperie partea electrica, ci cea mecanica ...

La partea mecanica nu cred ca poti sa ai vreo problema - motorasele noi au aceleasi puncte de fixare si aceeasi rotita de actionare ca macaralele vechi, pur si simplu scoti macaralele vechi si pui in acelasi locas motorasele. Ai in kit chiar si 2 capace cu care sa astupi gaura prin care ieseau manivelele de la macarale.

O mica problema s-ar putea sa fie daca ai suport de pahare in bord, o sa se deschida mai greu :)) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu vreau sa pun in bord, vreau sa schimb fata de usa cu cea de la o masina cu geamuri electrice si sa leg comezile acolo in loc de butoanele ce vin cu kitul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eii...am inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu vreau sa pun in bord, vreau sa schimb fata de usa cu cea de la o masina cu geamuri electrice si sa leg comezile acolo in loc de butoanele ce vin cu kitul.

Aha, am inteles. Cred ca merge, dar nu cred ca vei putea ridica geamul din dreapta cu butonul de pe usa din stanga.

Eu am vorbit cu Cosmin, a spus ca are kitul la vreo 600 ron parca ( fara montaj ) si il poate livra oriunde ( inclusiv Timisoara ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge, ca motorasele astea nu sunt ca originalele, sunt normale de 12 v, si trag fir de la usa din stanga in dreapta, intelegi ? ca si cum ar fi cu butuanele din switchul cu care vine kitul.

O sa il sun maine, azi nu mi-a raspuns. Merci de link !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0728001405 - Cosmin.

De la el am luat Kit-ul iar montajul l-am facut la un Service pe Drumul Sarii nr. 98.

Din ce am observat eu la montaj, motorasele se introduc in locul vechilor macarale destul de simplu, cu partea electrica probabil e nitel mai complicat.

Salut,

Eu nu stiu cum ai vorbit cu Cosmin asta, ca mi-e nu imi raspunde la telefon (l-am sunat si ieri si azi). Poti te rog sa ii spui sa ma sune ? 0722.203.222

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu nu stiu cum ai vorbit cu Cosmin asta, ca mi-e nu imi raspunde la telefon (l-am sunat si ieri si azi). Poti te rog sa ii spui sa ma sune ? 0722.203.222

merci

I l-am dat, o sa te sune el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-a sunat. merci. 599 ron fara montaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-am montat, este super simplu de montat, trebuie doar date jos fetele de usi si demontata manivela de pe usa si pus motoru, apoi trebuie trase firele prin bord, legate conform schemei si voila! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cristip

pana la urma ai pus butoanele pe fata de usa care e prevazuta cu butoane originale sau ai lasat cum era fata de usa de pe masina si ai pus butoanele pe consola centrala. Cred ca merge si pe spate faza respectiva, desi e cam scumpa afacerea sa pui si pe spate. Ma intereseaza si pe mine asa ceva ca nici eu nu am geamuri electrice ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am pus deocamdata in consola centrala pentru ca nu am gasit fete de usi. Cand o sa gasesc fetele de usi, o sa le leg acolo.

O sa pun poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

poti sa pui o poza si cu consola centrala cu butoanele?

si care a fost costul final?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cost kit: 599 ron

Cost transport: 42 ron

Cost manopera: 0 ron (le-am montat eu)

post-19-1182940876_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

cand am cumparat masina unu din lucrurile care nu mia placut la ea era faptul ca nu are geamuri electrice.

as dori sa-mi montez pe ea dar nu stiu ce anume trebuie sa schimb.

uni miau zis ca trebuie schimbata toata portiera, alti ca doar fata interioara.

daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi, unde as putea sa le montez, un pret estimativ.

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate monta fara sa schimbi fata de usa sau toata portiera, trebuie sa cumperi chitul si sa-l montezi, acolo e putin mai greu ca trbuie sa stii unde sa legi firele, in rest e usor.Un chit pt.2 usi am vazut la 450-500 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia legatura cu ricuss, el si-a montat geamuri electrice pe Bora si nu avea de fabrica.

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Johnny Ice

E chiar atat de dificil sa folosesti functia SEARCH ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

unde se gaseste kit pt geamuri electrice de golf IV? la 500 RON.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!