Jump to content

VW Passat B7


Muale

Postare recomandată

Eram sigur ca se găsește cineva sa se agate de asta. Nu e pe plaja, este lângă,undeva cu 2m mai sus de nisip. 

Pana nu da cineva Report, nu aduc dovezi :)

Link către comentariu

Bine ai revenit !  Consum de vis !   Poza de mai sus este pe plaja la Gialos daca nu ma insel :)  acolo ai delimitata parcarea de plaja  cu o diferenta de nivel  ....perfect legal . 

Link către comentariu

Plaja este Kathisma. Mașina este parcata legal, observați semnul și marcajul cu var pe jos. 

Consumul a fost bun, prin Lefkada a crescut pt ca sunt doar drumuri virajate și în panta. 

Nici dacă eram cocalar cu acte nu băgăm pe plaja ca rămâneam acolo blocat. 

De fapt, dacă eram cocalar prost, o băgăm. Am mai văzut cazuri... :)

Link către comentariu
11 hours ago, Muale said:

Eram sigur ca se găsește cineva sa se agate de asta...

Am glumit :). Se vede clar ca e parcare.

Link către comentariu

de o vreme ma supara 2 zgomote, unul produs de ornameltele de plastic gen aluminiu si unul produs de pedala de ambreiaj.

ornamentul din stanga a fost desfacut si am pus niste banta textila pe clipsuri, mi se pare ca scartaie mai ales in zona intrerupatorului de lumini. o vreme s-a atenuat dar a aparut din nou.

pedala de ambreiaj cateodata scartaie cand o apas, nu stiu unde as putea sa ung cu ceva vaselina lichida sa dispara zgomotul.

Link către comentariu

Da-i in partea de sus, unde vine arcul si pompa cu un spray cu vaselina....si apas-o de cateva ori.

Link către comentariu

Am verificat regulatorul de presiune și filtrul de motorina. 

Zero șpan. 

IMG_20180909_185347-531x647.jpg

 

Aseară, un exemplu de karma, de noroc... Nu știu. 

 

Link către comentariu

Chiar ca noroc. 3 buc dintr-o lovitura. Treci pe la biserica si adu niste multumiri :))

Apropo...pe ce rezolutie este filmarea si ce card ai pana la urma? Se vad ceva pixeli. Nu vreau sa fiu carcotas :). Si eu urmaresc sa iau o asemenea camera

Iar ca amplasament al camerei constat ca nu este pusa pe jumatatea parbrizului (pe sub/langa oglinda) si este mai spre stanga? Sau gresesc?

Modificat de valyemil81
Link către comentariu

posibil sa fie 4. masina gri era la 2cm de masina din spatele ei, nu stiu daca a atins-o si a sarit inapoi (plasticul elastic) sau a avut mare noroc cel de-al 4-lea.

camera este viofo a119s filmeaza pe rezolutia cea mai mare, cardul este SanDisk . 

filmul pus pe youtube a fost taiat cu un programel pe telefon (camera filmeaza in bucla de 3 minute), nu stiu daca ce vezi tu e de la camera sau de la prelucrare.

camera este pusa in stanga oglinzii, spre sofer. 

Link către comentariu

am citit e undeva ca sandisk se strica folosit in dashcam

camera e ok

1-2 mm daca era mai la dreapta se vedea si al doilea stalp in cadru

Modificat de maistoru
Link către comentariu

am garantie la card, daca se strica in viitorul apropiat.

da, trebuie miscata putin camera dar nu am avut timp si materiat adeziv sa o repozitionez.

Link către comentariu

si la mine se vede la fel

daca as incerca sa o mut mai la dreapta nu as putea sa mai apas butonul de salvare din cauza oglinzii

iti dau eu un patrat dubluadeziv daca ajungi prin zona marriot

Modificat de maistoru
Link către comentariu

si eu cand apas butoanele dau oglinda in dreapta.

incerc sa o rotesc putin spre dreapta, nu sa mut spre lateral cu totul pt ca nu cred ca are loc sau o sa filmeze plasticul oglinzii in partea dreapta a ecranului.

multumesc. intre timp am cumparat adeziv. cu niste chef de treaba daca ma ajuti, o repozitionez :P

Link către comentariu

despre chef ce sa iti zic?

ca eu nu am reusit sa demontez de aproape 1 an stalpul ca sa bag pe acolo alimentarea ???

Modificat de maistoru
Link către comentariu

trebuie sa ne vedem sa punem mana de la mana :)

si eu am stat o luna cu camera alimentata la bricheta si cand am montat sa realizez ca alimentarea pt panoul de sigurante era defecta...

Link către comentariu
On 9/5/2018 at 10:29 AM, Muale said:

de o vreme ma supara 2 zgomote, unul produs de ornameltele de plastic gen aluminiu si unul produs de pedala de ambreiaj.

ornamentul din stanga a fost desfacut si am pus niste banta textila pe clipsuri, 

 

taie niste patratele dintr o laveta din piele caprioara "ecologica" , si pune in dreptul fiecarei piuleite rapide in care clipseaza trimul si 

o sa scapi. Cu banda textila nu prea faci treaba ptr ca se toceste repede deoarece sunt largite clemele care prind piciorusele de plastic ale trimului ( lor)..

Link către comentariu

Km tai sunt ca si preturile la Carrefour,mai bine suna 99.9 :))(e mai ieftin)

Sa ai noroc de ea si titei sa fie :D

 

 

Link către comentariu

Era mai bine cu 99 ca acum s-a aglomerat display-ul. 

Multumesc pt urări, sa fie pt toți! 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!