Jump to content

My "Pure White" !


MariusPD

Postare recomandată

Dupa lungi asteptari (si anume mai exact 75 zile) a venit si randul meu... A sosit masina!

Masina este Golf 7 facelift ,2.0 tdi  150 cp ...Executive BMTH! ca si dotari: keyless,curise control,app connect, car net,full led pack, light pack, mirror pack,navigatore discover media,park pilot, geamuri spate culoare inchise,volan comenzi piele incalzit, winter pack.. jante Jurva 7 1/2 J X18, cu cauciucuri  225/40R18, plus altele sper sa nu fi uitat ceva...

nu am avut pana acum un 2.0..de cand am sarit in ea am ramas uimit de cum trage...  pe viitor adica zilele urmatoare as vrea sa ai fac plafonul negru.. plus oglinzile.. apoi ma mai gandesc ce mai urmeaza... am sa atasez cateva poze momentan pana reusesc sa mai fac altele...

 

 

20180224_164755.jpg

20180224_164722.jpg

20180224_173433.jpg

20180225_125940.jpg

20180224_173416.jpg

Modificat de MariusPD
Link către comentariu

Lasa plafonul asa cum e, nu te prostii cu colant sau mai stiu eu ce alte nebunii...

Masina arata foarte bine. Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

multunesc mult..nu stiiu mi se pare ca as da un contrast daca as face plafonul negru..oricum nu sunt hotarat 100%... @cristi511 pana la urma am aflat si ce cauciucuri sunt.. bridgestone turanza..  ?(sper ca acum sa fi scris corect )?

Modificat de MariusPD
Link către comentariu

Felicitari pentru masina, jantele sunt foarte frumoase... :wub: si aclimatizare placuta! :) 

Ce inseamna Executive BMTH?! N-am auzit pana acum...

Link către comentariu

Ms...Executive este  peste highline..asa e configurata aici unde sunt nu in Ro... adica varianta ce.a mai de top..asa spun ei...bmth (blue motione tehnology) ?

Link către comentariu

(acum na ce sa fac daca asa a venit din fabrica) ?nu am avut pana acum de aface cu asa ceva..adica cu acest gen de cauciucuri..vad ca masina se comporta bn cu ele..pe viitor cand se mai tocesc o sa trec la alta marca cu siguranta... ms de sfaturi.. @cristi511 tu pe ce ai merge?

Modificat de MariusPD
Link către comentariu

 ms  mult,ei da..cum sa caut din dezmembrari..as pierde garantia.. ok..ms de sfat.. o intrebare.. pai daca as imbraca plafonul si s.ar decolora crezi ca ar fi probleme sa dau jos?intreb nu stiiu...

Modificat de MariusPD
Link către comentariu

Nu stiu care iti e bugetul ( stiu ca preturile sunt oarecum diferite in It) dar as merge pe Asym 3 sau Dunlop sau Conti. 

Personal consider inclusiv Nexen peste Bridgestone.

Ingrijeste masina in forma ei initiala si bucura te de ea. Banii investiti in mofturi sunt bani pierduti si de nerecuperat. :)

Link către comentariu

Plafonul negru cu autocolant ....am inteles plafonul  din  interior ?

 

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

ori nu am inteles eu..ori nu ai inteles tu..?as vrea... sau acum ma mai gandesc..sa ai fac doar partea de sus. sa ai pun ceva folie neagra..nu ce spui tu.. cum sa caut un plafon sa il dau jos sa pun altul??eu asa inteleg din ce spui tu cand spui sa caut la dezmembrari...  nu as face asa!!!!  ? masina este noua 0 km..as pierde garantia... 

@cristi511 ms..mi.ai dat de gandit ?

intrebare. considerati ca o prelata de calitate buna care nu zgarie pe dedesupt si impermeabila ar fi o probema pt masina daca as folosio din cand in cand? 

@EEXCALADE ceva gen vreau eu...  ah vad ca ne.am lamurit..ai modificat pana la urma..?

Golf_GTI_Clubsport_Edition_40_16_with_optional_black_wheels_and_painted_roof_2.jpg

Modificat de MariusPD
Link către comentariu

Felicitari. Sa o stapanesti sanatos si drumuri bune. Foarte faina masina.

Cat despre plafon, ar da bine impreuna cu jante, oglinzi si eleron pe negru precum GTI-ul din poza.

PS: asta cu "Dupa lungi asteptari (si anume mai exact 75 zile) a venit si randul meu" a fost o ironie fina la adresa noastra, astia care asteptam luni de zile dupa o masina? :biggrin:

Link către comentariu

ms..chiar deloc. nu a fost o ironie chiar habar nu am cine asteapta masina si cn nu. ms de sfaturi

Link către comentariu

Foarte frumoasa masina, felicitari! Multi kilometri inainte fara incidente! 

Jantele sunt preferatele mele din oferta de pe facelift, ai facut o alegere buna. 

Link către comentariu

Salutare. Sa o stapanesti sanatos si sa ne spui cum se impaca suspensia sport ne adaptiva si rotile pe 18, cu drumurile.

Link către comentariu

ms... la drumurile care sunt aici le simt excelent pana acum...  de aici in colo o sa va mai tin la curent...  ma uimit un pic consumul..  dar trec peste... :)

Link către comentariu

Adica? E mare, e mic...? 

Motorul de 150cp pus pe Golf este foarte misto si suficient pentru marea majoritate. Unde mai pui ca consuma putin, foarte putin!

 

Link către comentariu

bn..eu acum na si exagerez... mie acum mi se pare mare ca vin dupa un 1.6 tdi...  105 cp... pe un 2.0 tdi 150 cp...  si inca  nu are sa zic asa..rodajul facut..ce sa ai cer la 100 km cat am facut pana acum.. :D

ziceam asa ca e mare..ca am fost a  peco am fac plinul si  imi arata ca fac 650 km...  :D 

 

Link către comentariu

Plafonul negru este ok ca si aspect, insa iti taie din avantajul de avea o masina alba vara pe temperaturi de 30 grade+.

 

Negrul de pe plafon o sa atraga multa caldura si o sa te coci, e diferenta de cateva grade. Am vrut si eu sa fac miscarea asta insa m-am lasat pagubas. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!