Jump to content

galerie de admisie


valinuta
 Share

Postare recomandată

Galeria este relativ noua , înlocuită anul trecut in toamna pe original VW , inainte cea veche imi dadea pe 2015 si ramaneau clapetele blocate pe inchis sau deschis , este normal ca cu conectorul de la galerie scos sa imi dea aceeasi eroare ca si cu el bagat in motoras ? Imi poti spune ce tensiune trebuie sa am pe pini de la mufa si care din ei ? Tind sa cred ca am mai mult o problema electrica deoarece acesti doi senzori cumunica intre ei si chiar daca i-as schimba nu as rezolva problema . Cu mufa t60 scoasa din ecu nu am nici o masa cu motorul masinii pe mufa de la motoraș galerie , dupa ce cuplez mufa in ecu am doi pini din 5 cu continuitate 0 pe masa de la mufa de la motoras si alti 2 din mufa de la senzorul de turație ceea ce cred ca este anormal 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

41 minutes ago, Marian88 said:

Imi poti spune ce tensiune trebuie sa am pe pini de la mufa

Nu sunt disponibile astfel de date in manual,nu se poate verifica asa.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles , mulțumesc.

Cum ma sfatuiesti sa verific instalația electrică pana sa inlocuiesc piesele ? Pe continuitate firele din mufe duc fiecare unde trebuie la ecu dar mai există probabilitatea sa fie si un scurt pe undeva la cabluri , ma gandesc sa scot filtrul de aer si sa belesc cablurile pe acolo de izolatie sa inspectez vizual daca sunt ok .. nu as vrea sa o duc in service si sa ma puna sa schimb senzorul si galeria degeaba ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica vizual manunchiul de fire dintre motor și caroserie, la un pd am reparat 20fire inclusiv la injectoare. Problema s-a agravat când a început sa se oprească motorul, de la senzor turație.

Cred ca pe doua anume fire trebuie sa ai 5v la motoraș.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unul din cele doua manunchiuri l-am verificat din ecu pana in zona la baterie , anume cel cu 60pin T60 , ar mai fi si celalat manunchi ce trebuie verificat dar firele de la senzorii cu probleme trec prin manunchiul deja verificat , ar mai fi de verificat de la baterie in spre motor ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!