Jump to content

VW Golf 7 GTD '14


andrey2003

Postare recomandată

Dupa ce am vandut Octavia, am mai avut un BMW e90 320xd pe care l-am vandut, iar in decembrie am achizitionat un Golf 7 GTD, fabricatie octombrie 2013 (in carte este 2013, dar seria este de 2014.. nu inteleg de ce fiindca deobicei la VAG ar fi trebuie sa fie trecuta 2014). Masina a fost achizitionata din Romania de noua, eu fiind al doilea proprietar.

Dotari:

-pachet sport&sound
-DCC
-plafon panoramic (trapa)
-DYNAUDIO
-senzori ploaie + lumini
-bixenon adaptiv
-proiectoare led
-stopuri led
-senzori parcare 360 cu parcare automata 
-oglinzi pliabile electric
-navigatie Discover Pro
-comenzi volan
-maxidot color
-pilot automat
-autohold (sistem de sustinere a masinii in panta, rampa etc)
-pachet lumini interioare (usi, praguri, picioare, parasolare)
-privacy glass (geamuri fumurii de fabrica pe spate si folie Llumar pe fata)
-4 geamuri electrice
-scaune fata incalzite
-jante aliaj 18"
 

Masina are 150.000km, iar de cand am luat-o i-am facut revizia (toate filtrele + ulei Motul), am inlocuit placutele frana fata si am pus folie Llumar GN35(verde) pe geamurile fata, pe spate avand privacy glass.

 

P.S. Am pus o poza si cu fostul BMW. :)

poza111.jpg

poza222.jpg

poza333.jpg

poza444.jpg

poza555.jpg

poza666.jpg

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Chiar asteptam sa vad cand o prezinti aici. Stiu de la fratiorul tau ca ti-ai schimbat-o, ambele GTD si ambele albe. Sa te poarte multi km fara probleme!

Link către comentariu

Foarte frumoasa pe alb. Sa te poarte sanatos!

Interesant cu folia Llumar GN35(verde) pe geamurile fata, pe spate am si eu tot privacy glass (65% absorbtie a luminii) si vad ca ce ai pus este fix la fel ca pe spate si arata foarte ok si sincer mult mai elegant decat folia clasica neagra :) Pe parbriz presupun ca nu ai pus nimic. Imi poti lasa un link pe privat cu cei care au facut montarea foliei pe fata si un pret te rog?

Link către comentariu

Foarte frumosa masina . Contrast placut int-re jante - plafon si culoarea masinii .  Tapiseria bestiala din punctul meu de vedere .

Multi km fara probleme .

Link către comentariu

Multumesc tuturor pentru aprecieri!

@Mask001 & @Tzepi - Pe parbriz nu am pus nimic. Din afara nu prea se vede diferenta intre fata si spate, iar pe dinauntru se vede un ton de verde mai intens pe fata decat pe spate. Per total sunt ft multumit de alegere si imi place ca se pastreaza aspectul OEM... chiar si la vechea Octavia eram la un moment dat tentat sa pun peste tot aceasta folie. V-am trimis PM cu celelalte detalii.

Am uitat sa mentionez ca am pus distantiere H&R pe spate de 1.5cm si pe fata de 1cm (in ultima poza din primul post sunt montate, in restul nu - cea cu Passatul).

 

Link către comentariu

F frumos interiorul in special scaunele + volanul, de remarcat brelocul :)

Modificat de kicker
Link către comentariu
  • 4 months later...

Recent i-am inlocuit sonda lambda si un update la autohold la Brady, ambele fiind rechemari, costurile fiind suportate de producator.

Am si inmatriculat-o de ceva timp si i-am pus un set de leduri can-bus pe marche-arrier. 

Atasez cateva poze noi. Cea gri este a fratelui meu.

36320179_2161225747238196_2663587100338683904_n (Medium).jpg

36364342_2161225800571524_7616644133133746176_n (Medium).jpg

36320179_2161225747238196_2663587100338683904_n (1) (Medium).jpg

36316777_2161225713904866_2527288890180501504_n (Medium).jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!