Jump to content

'18 Kodiaq Laser White


Marius82

Postare recomandată

Cu siguranta nu este o echivalență directă intre frunză si consum, altfel nu ar fi altceva decat o altfel de reprezentare a aceluiasi indicator de consum.

Cred ca are la baza un raport dintre cele mai bune performante (viteza, cp, cuplu, etc) obtinute vs consum. Cu cat raportul e mai mare in favoare primelor cu atat si frunza e mai verde. Ar fi singura explicatie pentru care in offroad la consum de 9.2 mi-a facut frunza 94%

Modificat de yanq
Link către comentariu

Ar fi mers un Tesla model X :)) 

 

Link către comentariu

Astazi am dus ursul sa vada marea si atat de nerabadator si insetat a fost ca a urmat asta:

20180601_165336.thumb.jpg.2ccf89ba1acf47dcbdc2e0b66690c7e8.jpg

Link către comentariu

Wow, wtf! La media aia de viteza este foarte mare consumul :(

 

Link către comentariu

E stricat ursache :))

Tinand cont de masa masinii, aerodinamica de dulap si viteza de autostrada...consumul rezultat e ok.

 

Link către comentariu

:)) 

Deci se poate si consum de tdi mai mare decat tsi ??!! :)) 

La plecare de la munte am zis ca o sa merg usor, normal, sa vad cat scot. Sa vedem daca ma tine, asa am zis si la venire dar n-am rezistat decat vreo 40km :D 

Link către comentariu

La a mea cu motorizare identica consumul mediu pe termen lung s-a stabilizat la 6,8-6,9 si e si putin mai grea ( dispozitiv de remorcare + incalzirea stationara). Insa sunt prea multe variabile ca sa facem comparari...

In offroad consuma in jur de 9 dar per total si cu mersul pe sosea ajung acasa cu un consum sub 7...

 

Link către comentariu

Nu pot spune aici cu ce viteza am mers la dus pe autostrada ca imi iau amenda :)) dar media a rezultat asa mica pentru ca din cauza unui mic incident si anume  baterie moarta la masina unui amic, m-am intors in Buc sa cumpar baterie (din prima parcare din dreptul politiei autostrazii, mers si intors la Fundulea, Buc la Norauto si iar la parcare) apoi in Mamaia am stat bara la bara. Sa nu mai zic de AC in permanenta.

Daca ursul nu este aerodinamic, ce sa mai zicem de Sportage.

Link către comentariu

Dupa una rece, hai sa va servesc si una calda, sa nu mai fie panica man :))

Intoarcerea de la mare: ora tarzie, nu aglomeratie, ACC on, AC off (no need), viteza legala ... drum banal fara happy faces.

20180602_224952.jpg.ce01740949ecbf21b280112f98ba0ad5.jpg

Aprob ceea ce spune colegul @yanq. Consumul unui astfel de "dulap" depinde de foarte multe aspecte.

Link către comentariu

@cristi511 

Ursul obez (aka dulapul), aprox 2070kg (familion+ceva bagaj). 

Cred ca este mai lent decat A4-ul tau cu cateva miimi de secunda ?

vs.

 

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Eu cred ca tu te gandesti cum sa incerci un launch control cu ursul full incarcat.

Link către comentariu

Noup, nu vreau divort :))

Launch control cand voi fi singur.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

bravo tizu, zi de zi mai descoperi cate ceva. ai folie pe display?

Link către comentariu

mata antireflexiva sau clara antiamprenta?

Link către comentariu

Mai bine n-o mai spalam ?

Capota, in partea frontala, e toata ciuruita, zici ca e vopsita cu martipan. ?

Presiunea jetului nu a curatat toate zburatoarele, a trebuit sa o iau la frecat cu polish. ?

Ramele cromate din jurul geamurilor arata ca dracu dupa spalare. ?

Link către comentariu

D'aia e bine sa o speli tu cand ai elemente cromate/aluminiu. Sunt atacate de spuma activa (in functie de cat de multa soda caustica are in compozitie - daca nu gresesc). Dupa spalarea asta ar trebui repede sa le faci un tratament sa scapi de urme . 

Poze cu urmele?

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!