Jump to content

'18 Kodiaq Laser White


Marius82

Postare recomandată

In dimineata aceasta, prietenul meu secret FA, a decis in sfarsit sa-mi vorbeasca punandu-mi o frana de toata frumusetea atunci cand cel din fata a pus o frana mai brusca.

Era ceva distanta intre mine si cel din fata, eu eram in accelerare, am vazut ca a franat dar nu am franat cu fermitate datorita ceaiului fierbinte pe care il aveam in dotare.

Atunci mi-a luat pretenu' pedala de sub picior si mi-a aratat el mie cum se franeaza adevarat :))

In rest ... o zi faina sa aveti!

Link către comentariu

Si ceaiul ? Ceaiul ? Ce s-a intamplat cu ceaiul ? :P

Mda, prima experienta cu FA nu o uiti niciodata, subscriu. La mine era a fost cu cana de cafea...

Link către comentariu

In curand probabil masinile vor fi dotate si cu sistem de protectie a bauturii fierbinti la franare brusca ?

De la FA pana acum n-am avut parte de franari ci doar de preatentionari. E dificil sa o generezi intentionat intrucat la viteze mici cand te apropii usor de cel din fata nu reactioneaza in vreun fel.

Link către comentariu

:))

De preatentionari am avut si eu parte cu duiumul dar niciodata nu a intrat in actiune tovarasu'. Deja imi luasem gandul de la el ca ar functiona.

Cred ca intra in actiune in functie de distanta fata de vehiculul din fata ce a franat concomitent cu fermitatea apasarii pedalei de frana de catre sofer.

 

Link către comentariu

Domnilor, avem zona dedicata de Q&A pe sisteme de asistenta.

Haideti sa limitam discutiile aici

Link către comentariu

Ieri am ridicat placutele de inmatriculare.

Pe spate vreau sa lipesc placuta cu banda dublu adeziva. Din ce am scormonit pe forum am gasit ca Bison ar fi bun.

Aveti cumva si alte recomandari?

617Cnjm1v3L._SY450_.jpg.cf8749441655c3b3c3a2282d3563ac87.jpg

Link către comentariu

Am folosit banda Bison pentru numar de inmatriculare acum 4 ani. Este la fel si acum. Curatare temeinica inainte. Spor.

Link către comentariu

Cu ce sa curat spatele placutei (desi e noua in tipla) si pe hayon, folia pusa de mine pe care va veni lipit numarul?

Link către comentariu

Atunci foloseste solutia de geamuri (recomand Rivex) daca iti e frica cu izopropilic ( nu am dat pe folie pana acum ). Cu Rivex am dat pe faruri si am folie mai subtire decat ai tu pe locul pt placuta de inamtriculare si nu are nimic.

Link către comentariu

cureti in limita bunului simt.

nu lipesti peste praf dar nici chirurgie nu faci sa cureti obsesiv.

o carpa si un puf de ce solutie ai prin casa de geamuri de exemplu e suficient.

crede-ma, nici jetul nici soarele si nici unghiile tale nu mai scot placuta de acolo.

Link către comentariu

Trebuie sa montez si noile jante dar am observat ca inca este balamuc pe la vulcanizari :(

Cred ca le aman pentru dupa mini vacanta de 1 mai, desi ard de nerabdare sa vad cum pica pe masina pe ce am aruncat banii.

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Tovarasu' FA isi face simtita prezenta din ce in ce mai des. Nice to meet you my friend :))

Link către comentariu

Am zic ca fac si eu ceva frumos dar :banghead:

din cauza astuia:

rsz_120180420_105833.thumb.jpg.9b618eeba3a34fb5d9a0c03b237ecc84.jpg

nu am putut lipi numarul cu dublu adeziva pe folie:

rsz_20180420_110428.thumb.jpg.ace89bca849c80783a8de8b045d6e14d.jpg

pentru ca este distantat cu cca 2-3mm, ceea ce grosimea benzii nu acopera

5ae21ab3a3632_rsz_20180426_203504(1).thumb.jpg.8b5a6828bf00337d8e742d1e57f2cf41.jpg

Intr-un final am pus suportul inapoi, numarul si ... sa vad ce solutie gasesc.

rsz_220180426_204235.jpg

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Atunci cu un dorn mai lat decat acea chestie bati usor până îi faci loc. Tabla e modelabilă ca tot prin presare se personalizează.

Link către comentariu

Clever si foarte popular pe forum:

https://www.ebay.de/itm/SIMPLE-FIX-KENNZEICHENHALTER-RAHMENLOS-SCHWARZ-NUMMERNSCHILD-HALTER-SET/263035519843?hash=item3d3e238363:g:q6UAAOSwY45UUYh9

Am dat search la nimereala...gasesti si mai ieftin cred pe la alti vanzatori

 

Modificat de link2hash
Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!