Jump to content

'18 Kodiaq Laser White


Marius82

Postare recomandată

yang ai color tuning in Bucuresti unde lucreaza fara cutter si tot folie lumar 200microni pun, lucreaza bine am pus eu la ei si costa 160 ron (faruri+stopuri spate (4 bucati). Este doar pe baza de programare si iti da certificat de garantie.

Link către comentariu

@yanq nu inteleg de unde oroarea asta cu cutter-ul pe far :banghead:

Sfatul meu, daca tii la farurile tale, du-te si pune folie de 200μ cu incredere, baietii astia nu pun folie de ieri alaltaieri.

Nu am pus folie pe stopuri spate, nu am scris nicaieri ca as fi pus si sincer nu vad de ce s-ar pune.

@deenman daca nu taie folia cu cutter, atunci cu ce, cu puterea mintii?

Mira-m-as sa fie 160 ron ceea ce zici tu. Am studiat preturile pietei si sub 200 ron nu este de 200μ .

Tare asta cu "Este doar pe baza de programare si iti da certificat de garantie" si eu care m-am dus gramada peste ei, mi-au luat si 200 ron si nici nu mi-au dat certificat de garantie.

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Motorină din Rep Moldova?

Sau un set de Cassiopeia? ? Numai bune de un traseu Varlaam-Comandău- Vf. Lăcăuț. Asteptam imagini ca sigur le montezi in seara asta ☺

 

Modificat de yanq
Link către comentariu

@yanq bomboane Bucuria :biggrin:

Pentru cheful de offroad voi avea Elbrus cu anvelope de iarna :P

Nu le montez in seara asta ca n-am timp de ele.

@2Mr.M le-am luat de pe Superskoda.com (cu multumiri lui @ToniM pentru pont) si au costat 700€ + set de capacele negre pentru prezoane + taxe si transport = 760€.

Link către comentariu

Deci ... goodies arrived :wub:

La cum arata, nici nu-mi vine sa le pun pe masina, le-as face un stativ un living si le-as admira zilnic :))

Multumiri colegilor ce mi-au suportat artileria de intrebari, se stiu ei.

rsz_1rsz_20180423_180107.thumb.jpg.853ccda53a60f4888aafe3f3caed41f0.jpgrsz_1rsz_20180423_175725.thumb.jpg.a9307ee4f753147c11bb72db4b869230.jpg

rsz_1rsz_20180423_180858.thumb.jpg.24770360d75a183dd9579d077419f1d7.jpgrsz_1rsz_20180423_180902.thumb.jpg.2078d3953319352a8f99cb41feaadd0d.jpg

 

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Foarte misto, sa le stapanesti sanatos ! :emthup: . Ce ET au ? - am vazut acum, 44 :), super pret !

Modificat de CristiALF
Link către comentariu

Multumesc frumos. ET44 fata de 43 cu cat a venit Elbrus pe masina.

Si ca sa fie treaba treaba, am luat si capacele negre (prezon normal+antifurt).rsz_1rsz_20180423_181541.thumb.jpg.c14000c1c22b7e6d41dbafa800b4f892.jpgrsz_1rsz_20180423_181025.thumb.jpg.4f2e2a6735fb01f1f3c7b32380e7d656.jpg

Link către comentariu

Comparativ:

              Elbrus         vs.    Cassiopeia

20180409_215027.thumb.jpg.6e4694afe30e178b034859f258b1101f.jpg

Link către comentariu

Dap, jantele sunt fabricate de Ronal. Acelasi model in dimensiuni diferite poate fi facut de producatori diferiti, gen 17" Ronal si 18" BBS. :)

Link către comentariu

Multumesc. Nu stiam treaba asta. De fapt nu am mai vazut pana acum pe o janta OEM stantat altceva decat marca masinii.

Link către comentariu

VW per se nu face el jantele, ci sunt facute de alti producatori pt VW. Cum este Ronal sau BBS prin diverse fabrici Polonia, Ungaria, Germania. Calitatea este aceeasi, fiind vorba de un produs care are cod de piesa original VAG.

Alta exemplu ar fi jantele de Scirocco produse de CMS in Turcia.

On topic: Arata deosebit, iar in lumina soarele/noaptea reflexiile sunt de exceptie. Grija foarte mare la montarea cauciucurilor si de asemenea mai usurel cu off road-ul mai serios cu ele pt ca e suprafata sensibila fata de o janta obisnuita.

Link către comentariu

Foarte misto jantele si cred ca vor fi direct jaw drop pe masina! Ai prins si un pret excelent.

 

Link către comentariu

Ma bucur ca te-am putut ajuta, felicitari pentru decizie si big :wub:

Link către comentariu

@The_Ego multumesc. Voi sta langa ei la montaj. Am fost constient de la bun inceput legat de partea cu offroad-ul. Nu se poate si cu sufletul in rai si cu ..... :))  Cum am mai zis, voi apela la rotile de iarna pentru un eventual offroad.

@stryder multumesc. Sunt tare curios cum vor arata pe masina.

@75NOR multumesc inca odata. Sunt nerabdator sa le montez si da, voi avea mare grija la montaj, la cat de glossy sunt, ii pun sa lucreze cu manusi :P

@darksun :wub: Voi face niste poze cu before & after.

@ToniM multumesc :)

Pana una alta, asa arata pe Superb:

 

rsz_image.jpg

rsz_image2.jpg

thumbnail.jpeg

Modificat de Marius82
Link către comentariu

misto jantele, sa le invarti cu...grija. cat sunt noi pune ceva protectie pe ele, se vor curata mai usor de praf.

folia nu se taie cu puterea mintii (decat in unele ateliere unde e David Blaine patron), dar unele se taie cu sfoara (nu stiu daca merge la far dar pe caroserie se face asa)

Link către comentariu

@Muale multumesc. Cu maxim de grija le voi invarti.

Eram cumva ironic. S-o folosi si sfoara, nu te contrazic, dar eu nu am auzit. Problema era despre cutter/far. Mie mi se pare absurd sa acuzi montatorii de folie ca ar lasa urme cu cutter-ul pe faruri. La ce masini se invart pe la ei, nu cred ca isi permit sa faca astfel de balarii. Am verificat si eu si nu am remarcat vreo taietura de cutter.

Link către comentariu

@sebip multumesc.

Da, trebuie sporita atentia de acum incolo, desi, nu ca ma laud dar nu am atins niciodata jantele de borduri. Gropi am luat, pentru ca in Buc se aplica regula "feresti 2 gropi si dai in a-3a" :))

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!