Jump to content

'18 Kodiaq Laser White


Marius82

Postare recomandată

@ToniM mi-a ramas in minte ca Huanita a fost "aranjata" de tine. Mi-a placut rezultatul final.

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Nunu, Huanita a fost mai des "atinsa" de altii fata de Bruni :)

Si la Octavia, cat si la Ateca am apelat la un atelier specializat, pentur a nu avea batai de cap in timp, si sa ma asigur ca am garantie si calitate la lucrare.

Link către comentariu
7 hours ago, Marius82 said:

 

Pe mine ma bate un gand cu carcasele negre pentru oglinzi si grila fata de Sportline :wub:

Dar ce are diferit grila fata de Sportline?  ?

Link către comentariu

Daca e doar rama neagra se poate infolia. Eu o am asa de cativa ani si a rezistat...

Link către comentariu
8 hours ago, Marius82 said:

@yanq uite aici

Pe acel site il au doar pe cel "scout" ce se pune doar pe aripa. 

Masina respectiva are unul din 2 bucati. Si pe aripa si pe portiera "kodiaq"

Modificat de yanq
Link către comentariu

Scuze @yanq acum am dat zoom la poza ta si m-am uitat mai atent.

Kodiaq Scout original vine doar cu sigla pe aripa. Ce are acel Kodiaq alb din poza de la tine, tind sa cred ca este o struto camila. Eu nu am vazut pe nicaieri din ala.

Link către comentariu

@yanq mai arunca un ochi si aici poate gasesti ceva. De la astia vreau sa-mi iau tips-urile fake exhaust.

Link către comentariu

Nimic interesant pentru mine pe acolo. Tot ce e pentru exterior e cu dat gauri, autoinfiletanta in pdf urile de montaj....deci nu. L-am intrebat pe respectivul cu poza daca le are din fabrica...poate imi raspunde.

O veste neasteptata azi...ursul meu deja e fabricat ?

Modificat de yanq
Link către comentariu

Super tare. Eram sigur ca va ajunge mai devreme. Incepe tropaiala :P

Link către comentariu

Am banuit eu ca nu e ceva original.

Strict parerea, cu cat e mai clean cu atat arata mai bine, mai ales pe alb.

Link către comentariu

De acord cu tine. In afara de protectiile pentru noroi pe care probabil o sa le montez pentru utilitate altceva la exterior nu o sa adaug.

Pe viu tie iti lasa impresia ca la punctul de imbinare capota-aripa-portiera nu sunt perfect aliniate? Capota pare a fi mai apropiata de portiera decat aripa....exact ca in poza de mai sus.

Modificat de yanq
Link către comentariu

Cateva poze de sub coada ursului...

20180317_171842.jpg

20180317_171904.jpg

"Elemente suplimentare protectie sasiu"

maus.jpg

20180317_171924.jpg

Plus o chestie interesanta, daca usa de la sofer este inchisa, nu se poate actiona clapeta de deschidere a capotei. 

PS: stie careva ce este acea mufa roz? O fi pentru conectarea masinii la calculator? 

20180317_182842.jpg

Si inca o chestie, daca este deschisa capota, apare in bord.

20180317_180616.jpg

Stiu, o sa-mi reprosati ca sunt nou in VAG, ca sunt de mult timp chestiile astea, etc. Eu acum le descopar si sunt uimit.

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Mufa roz este pentru conectarea masinii la laptop, exact cum ai banuit.

Link către comentariu

Parghia pentru capota nu poate fi actionata cu portiera soferului inchisa pentru a preintampina o posibila deschidere accidentala in mers.

In acea mufa poti conecta si un OBDeleven si te apuci de joaca ☺

http://forum.obdeleven.com/thread/2570/skoda-kodiaq-adaptations-tried-tested#

Modificat de yanq
Link către comentariu

Am intuit ca din cauza asta a fost gandita sa nu se deschida cu usa inchisa dar te intreb, de ce asa tarziu au implementat o astfel de chestie?

Singura chestie pe care as face-o cu OBDeleven ar fi Start/Stop Off. Este foarte enervant iar in combinatie cu AH, iti iei flash-uri si claxoane la semafor.

Uitasem de poza cu ursul care pare curat dar nu e :P

20180317_172448.jpg

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Eu am invatat sa controlez ss din pedala de frana, si cam in 80% din cazuri nu se mai opreste motorul. Totul tine de cat de bine anticipezi distanta fata de cel din fata si cat de tare apesi pedala de frana. La fel si cu acceleratia (lag-ul DSG-ului). 

Btw, la oprirea masinii ce procedura folosesti?

Recomand la oprire pus in N,tras frana de mana, dat drumul la frana de picior, apoi P. Astfel greutatea masinii va fi sustinuta de frana de mana si nu de cutie. Vei observa ca la plecare maneta schimbatorului va merge mult mai lin. 

Scuze pt. OT 

Link către comentariu

La oprire trec in P, actionez frana de mana apoi opresc motorul.

Link către comentariu
12 hours ago, Marius82 said:

Am intuit ca din cauza asta a fost gandita sa nu se deschida cu usa inchisa dar te intreb, de ce asa tarziu au implementat o astfel de chestie?

Nu e nimic nou. Si pe Octavia2 din 2006 la fel este.

La tine e prima data cand conduci cutie automata? Te-ai acomodat repede?

Link către comentariu

Imi poti spune, te rog, ce cod au setul de prezoane antifurt si capacele aferente pe care le-ai pus pe Elbrus? Multumesc.

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!