Jump to content

'18 Kodiaq Laser White


Marius82

Postare recomandată

Pe fostul Toledo functionau oglinzile odata cu luneta, pe Golf si Leon sunt separate. Eu prefer sa le am individuale si sa le activez/dezactivez cand vreau...

Link către comentariu

Tot ce am ramas din filmuletul de mai sus a fost RS6 de la final :D

In alta ordine de idei, omul avea macar 10000km in bord, vezi acolo de "rodaj", dupa ai timp sa te joci

Eu unul, cel putin, la actualul 37/38.000km si un an de utilizare, inca tot nu am gasit argumentul sa "ii dau in gura cu launch control" , insa tind sa cred ca e o senzatie draguta :P

Link către comentariu

Crezi ca a ramas vreunul de pe yt nevizionat? ?

Cand ai comutatorul pe dezaburire la oglinda mai coboara singura oglinda cand mergi cu spatele ca sa vezi trotuarul? 

Link către comentariu

Launch control pe o masina de gabaritul si performantele unui Kodiaq mi se pare inutil, la fel cum e si posibilitatea activarii Lap Timer la Ateca, de ex

Link către comentariu

@andrei0241 te contrazic. In modul sport este cu totul alta masina, are niste sprinturi ce chiar te baga in scaun, chiar si cu diesel. 

Modificat de Marius82
Link către comentariu

Eu vorbeam strict de Launch Control, nu de modul Sport, cel din urma da, are rost

Am condus 2.0 de 190CP pe Ateca, dar probabil aveam asteptari mai mari de la 190cp

Link către comentariu

Cu Sport sau fara Sport, tot inutil mi se pare Launch Control pe Kodiaq. Chiar crezi c'o sa'l folosesti uzual?

Link către comentariu

La fel ca Lap Timer-ul de pe Ateca, sau de pe Leon-ul normal( eu l-am activat pe al meu), Launch Control-ul nu este bagat special. 

Pur si simplu sunt folosite aceleasi piese si softuri de pe alte masini si nu avea sens, financiar vorbind, sa faca diverse versiuni de soft pentru ele - cu/fara ele activate - asa ca le-au lasat asa si sunt “bonus”. Cine vrea sa le foloseasca, poate, cine nu, le poate ignora linistit :) 

Modificat de Rave
Link către comentariu
2 hours ago, Marius82 said:

Laser white vs. Candy white

Ursii 

Lipseste Moon White...pentru un alb complet ?

Link către comentariu

Da, sa stii :D

Uite ... 

5aaadca124fb2_laser-candy-moon2(oncandy).thumb.jpg.fb2685600db52b2c9b4e197a90467865.jpg

(de la stanga la dreapta: laser-candy-moon)

Moon se pare ca este si mai inchis decat laser. Si parca este si metalizat, daca imi aduc aminte bine.

Link către comentariu

Daca era vorba de 190CP pe 1000kg intelegeam un Launch control, dar pe 1800kg e doar un bonus intamplator, cum a zis Rave, practic performantele's aceleasi cu ale unei Octavia 1.4 tsi

Link către comentariu

Mda, funny comparatia. Eu ma opresc aici ca sigur se ajunge la OT.

Link către comentariu

Da, o sa-mi fie metalizat moon-ul.

Ai vazut pe undeva ornamentele astea laterale? Cele de sub oglinda.

FB_IMG_1521130014242.jpg

Link către comentariu

@yanq uite aici

La astia am gasit pret bun pentru Cassiopeia dar la 160€ costul transportului, ies mai scumpe decat daca le-as comanda la dealer.

Pe mine ma bate un gand cu carcasele negre pentru oglinzi si grila fata de Sportline :wub:

565071004-S9R9.thumb.jpg.bfacc5be26e408b78d894eaab0614b7a.jpg

Modificat de Marius82
Link către comentariu
1 hour ago, Marius82 said:

Pe mine ma bate un gand cu carcasele negre pentru oglinzi si grila fata de Sportline :wub:

Se rezolva usor cu foliere, atat carcasele, cat si grila

Link către comentariu

Stiu treaba asta, avem si exemplu la colegul Toni dar mi-e teama ca nu voi fi destul de indemanatic la bricolat.

Link către comentariu

@Marius82 sa nu ma crezi pe mine domnul bricolaj.srl , anumite aspecte le dau pe mana celor din aria aferenta, sunt sigur ca gasesti in Bucuresti ateliere de colantari destule, cat si servicii profi (eu am apelat la asa ceva in Cluj)

Link către comentariu

Nici eu nu m'as complica sa o fac singur, am avut doua incercari (una pe un stop, alta pe un ornament de stalp) si niciuna nu a iesit cum trebuie, m'am linistit cu lucrul manual cand e vorba de asa ceva

Link către comentariu
  • R_a_z_v_a_n a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!