Jump to content

Seat Leon CUPRA 290 DSG HOT


Darian290

Postare recomandată

unde e spalatora asta de foloseste direct furtunul?

cea de sus este de pe Fundeni, nu?

Link către comentariu
1 hour ago, Darian290 said:

38742259_481810405616108_1138540772983832576_n.jpg

Chiar azi am vazut masina, dar dintr-un Leon mai cuminte ?, iese in evidenta in marea de gri si negru din Bucuresti! ?

Link către comentariu
în urmă cu 7 ore, Muale a scris:

unde e spalatora asta de foloseste direct furtunul?

Fata in fata cu McDonald's Morarilor. 

cea de sus este de pe Fundeni, nu?

Da.

 

@Rave  ?

Link către comentariu

Vazut azi in trafic pe Sos. Giurgiului. Arata foarte misto culoarea in razele soarelui.

Salutari!

Link către comentariu

@cogdao  Va salut si eu, v-am vazut faceati stanga acolo la semafor. ?

Link către comentariu
  • 1 month later...

Te-am salutat/claxonat in seara asta cand erai pe Decebal la semafor...

Salutari si aici :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sunt tare curios, despre ce vlog este vorba? 

Interesanta combinatia de culori a masinii

Modificat de minu94
Link către comentariu

@ShadoWzZ: mai bine nu puneai linkul :(

Aveam alta impresie despre personaj. In ceea ce priveste video, nu am rezistat, am tot dat skip. :tomato:

Pacat, putea sa iasa cu totul altceva.

@Darian290: dude, mai intai incepe cu pozitia corecta la volan. Sau cu un curs. Macar de defensive driving. Restul, vin dupa... 

Nu ti-o spun cu rautate, ci ca sfat, pari bine intentionat.

Si apoi documenteaza-te. In primul rand despre masina pe care o ai. 

Link către comentariu

ah stai...deci tipul cu sapca adanca (de ii intra urechile) e vlogger-ul si colegul de forum doar a pus masina de 40000 eurola dispozitie.

pardon , 40500  :)) ca ai zis de mai multe ori.

Link către comentariu

Intrucat testul/prezentarea s-a facut pe drumuri publice cu incalcarea limitelor de viteze, link-ul a fost sters.

Multumesc pentru intelegere.

Link către comentariu
56 minutes ago, Muale said:

ah stai...deci tipul cu sapca adanca (de ii intra urechile) e vlogger-ul si colegul de forum doar a pus masina de 40000 eurola dispozitie.

pardon , 40500  :)) ca ai zis de mai multe ori.

vlogerul are multe masini ale lui

( si scumpe )

dar ii plac si schimburile de experienta

Link către comentariu

Faza cu nu ii dau lauch trebuia taiata la montaj, clar.

Masina este misto, insa daca iei masina si nu o utilizezi pentru scopul pentru care i s-au dat atatia cai, mai bine iei una mai putin potenta. E ca si cum ai avea o femeie misto si o tii in casa sa nu o vezi decat tu.

No offence, inteleg grija pentru masina, insa pana la exagerare este doar un pas.

Link către comentariu

N-am apucat să văd clipul, dar cum e asta cu nefolosirea cailor? Și eu folosesc GTI-ul ca mașină de familie, nu abuzez de el și rar vede roșu. Trebuie vândut și înlocuit cu un 1.6 MPI?

Link către comentariu

Punctul forte al acestei masini nu este launch controlul. 

Ideea era ca in video sa apara faptul ca masina are aceasta functie. Faptul ca nu am facut launch control i-a facut pe multi dintre voi sa creada ca o conduc foarte moale. 

Masina aceasta are un comportament la condus atat sportiv cat si normal superior concurentilor din clasa ei chiar si cu tractiune integrala.

De partea asta ma bucur eu. 

Prefer sa nu o uzez cu ceva ce nu ma pasioneaza. Daca plecarea de pe loc ar fi fost un criteriu in interesul meu as fi optat categoric pentru tractiune integrala. ?

Link către comentariu

Salutare. Felicitari pentru partea a doua a vlog-ului. Cu siguranta mi-a schimbat perceptia facuta de prima parte! ?

Link către comentariu

Felicitari pentru aparitie,dar totusi as vrea sa stiu de ce ai cumparat o masina atat de potenta daca tu nu profiti de calitatile ei?Practic masina aia nu o folosesti nici la 20% din capacitatea ei....Nu tu launch,nu tu circuit,nu tu top speed ?.Cand cumperi o masina de genul nu stai cu frica ca am accelerat prea brusc si peste 15 ani cand fac eu 100.000km o sa pice cutia...cutia daca o sa iti pice iti pica oricum?,atata timp cat ai garantie ti-o schimba...Franele alea fac groaznic ?,am si eu frane de TT RS,iti pot spune ca nu lert...si tot nu fac ca ale tale sau poate ale tale plang ca vor si ele putina actiune,nu doar 120-180 frana si iar frana in linie dreapta.?Totusi sa dai 2500e pe un pachet sa existe acolo doar vizual si sa nu il exploatezi corespunzator e ciudat...e o pierdere de bani,foarte bune erau si cele normale pentru ceea ce faci tu(iti zic ca le-am avut).

EU nu zic sa omori masina aia,schimba uleiul la 10-15k,nu cand zice masina,ai grija de ea...e normal si eu am...dar totusi nu mai mangaia frana...daca ai dat 40k pe o cupra poti schimba niste placute periodic?

ps:nu compara cupra cu R ca nu exista termen de comparatie,calitatea materialelor e net superioara,atat din perspectiva soferului cat si a pasagerilor.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!