Jump to content

Golf R 310cp


alexbejan

Postare recomandată

Sa o stapanesti sanatos, fara incidente si sa te poarte multi kilometri cu zambetul pe buze! :wub:

Pozele sunt exceptionale, dar este pacat sa nu fie insotite de o descriere pe masura. Fa-i o prezentare potrivita, ca merita (si trebuie, daca nu vrei sa ti se inchida topicul...)!

 

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu

+1, subscriu la frumusetea masinii insa si la o descriere adecvata!

Asfalt uscat si distractie dupa ce bifezi rodajul :D

Link către comentariu

Discutabila asta cu asfaltul uscat la 4motion :D

Baga si text pe langa pozele astea.

Link către comentariu

Alex, felicitari pentru masina !!! Superba !!! A meritat asteptarea (de 2 ani jumate )  !!!! ;)

Modificat de DDoc
Link către comentariu

Felicitari! Sa te plimbe sanatos si cu zambetul pe buze!

 

Cat de lunga a fost asteptarea, ca tot s'a mentionat de asa ceva anterior?

Link către comentariu

@andrei0241 Comandata aprox la 1 noiembrie si a fost livrata sambata trecuta.

Nu prea am timp de descrieri prea metaforice dar pe scurt merge incredibil masina si arata incredibil. Nu mai vazusem pe viu lapiz blue, mie personal mi se pare ca e total altfel in realitate ca in poze, intr-un sens bun.

Putin despre configuratie, pe langa ce are standard: DSG7, Jante aliaj Pretoria 19" (ce vedeti in poze sunt Rotary 18"), Active info display, App-Connect, Camera video rear assist, Dynamic Light Assist si Lane Assist, Interfata telefonie Convenience, Keyless Access, Oglinzi exterioare rabatabile electric, Pachet iarna, Park Pilot, Suspensie cu reglare adaptiva DCC, Privacy Glass si evident culoarea care este optionala. :-)

@everyone, thanks!

LE: Evident ca merg pe idea mitului urban de rodaj, deci nu am dat prea tare in ea, abia vreo 500-600km facuti. La un drum mai lung mai cu depasiri in forta si mers la deal: 10l/100km. Daca interesa pe cineva acest aspect care nu ar trebui sa te intereseze la masina asta. :-)

Modificat de alexbejan
Link către comentariu
Razvan Constantin

Frumoasa rau tare, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Este maxima!

Link către comentariu

Cred ca singurul lucru de care e toata lumea curioasa e ce planuri ai cu ea? :) 

Tinuta stock(’ish), track day car, drag car...?! 

Link către comentariu

Stock-ish cu siguranta, rar track day, deseori every-day car. :)

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

Ai uitat sa mentionezi ce era mai important: DSG+padele :D

Felicitari pentru achizitie! Deosebita!  Fa niste video-uri cu DSG farts! ;)

Modificat de corad0
Link către comentariu

Adevarat, am modificat acum in descriere. Thanks!

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu

Finally o masina mai deosebita in ultima vreme.. :D 

Sa o folosesti sanatos si fara probleme, totusi sper ca vei face si ceva modificari la ea, e o masina care "cere" asta, e extrem de potenta si poate face multe cu ceva modificari :)) 

Succes si drumuri bune ! 

Link către comentariu

310 cai pe o chestie asa mica ca golful. Daca ai ganduri de daily nici ca iti trebuie mai mult, plus ca e optimizata sa fie ok la condus in orice conditii. As lasa-o in pace, cel putin pentru inceput. Sunt convins ca va trece destula vreme pana sa ii atingi limitele si sa vrei mai mult.

Link către comentariu

Nici eu n'as schimba la ea nimic o buna perioada, masina e un adevarat hot'hatch si cu siguranta limitele ei sunt greu de atins in siguranta, mai ales pe strazile noastre

Link către comentariu

Cred ca ai uitat sa mentionezi in descriere ACC - Adaptive Cruise Control :). Foarte foarte util, zic eu.

Link către comentariu

Vine standard acum.

Modificat de loghy
quote post anterior
Link către comentariu
  • 2 months later...
  • 2 years later...

Pot confirma ca masina este una extraordinaria fiind noul ei posesor ?

Punctul ei forte este clar felul in care sta pe viraje aderenta fiind incredibila iar directia progresiva contribuie extrem de mult la experienta de condus.Nici pe partea de viteza nu sta rau dupa cum am aflat zilele astea ?

De cand am luat masina, singurele "schimbari" pe care le-am facut au fost un set de anvelope noi Michelin Pilot Sport 4S (care au schimbat total masina pe partea de confort mai ales) si un set de padele metalice.

Pe viitor am in plan si cateva modificari de performanta si sunet, incepand cu un resonator delete, urmand franele, admisia si un soft :D

 

1975260917_WhatsAppImage2020-07-28at16_38_28.thumb.jpeg.8c47b30a77c5be10dcd72d43397c8512.jpeg972857877_WhatsAppImage2020-07-28at16_38_29.thumb.jpeg.1b376a30e35ac2e33a02b4d0d885ebc1.jpeg

505085413_WhatsAppImage2020-07-28at16_48_15.thumb.jpeg.aa11ecb5abcd9b2ff6ca3e3fa4598683.jpeg

Link către comentariu
massconfusion

Super frumoasa masina, sa ai grija de ea si multi km fara probleme iti doresc!

Link către comentariu

Putin offtopic, masina asta am vrut sa o iau eu anul trecut in decembrie (inainte sa dau comanda pt noua) dar nu ne am inteles deloc la pret (n a vrut sa negocieze desi se grabea s o dea) si abia acum a vandut o, dupa 8 luni? ?

anyway, sa te bucuri de ea!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!