Jump to content

Skoda Octavia 2018 L&K


Alex21

Postare recomandată

Salutare. Dupa ce am detinut o Skoda Octavia 2 din 2009 pana anul trecut, de care cu greu m-am despartit, a venit vremea sa fie inlocuita. Prin urmare, in luna octombrie am inceput sa ma interesez despre noua Skoda Octavia 3 FL, am cantarit toate ofertele si pana la urma m-am decis asupra:

Skoda Octavia L&K 2.0 TDI, 150 CP, manuala;

Culoare: Gri Quarz;

Dotari optionale:

- Duze stropitoare parbriz incalzite;

- Elemente suplimentare sasiu;

- Jante aliaj usor Turbine 18" antracit;

- Parbriz incalzit;

- Tempomat si limitator viteza;

- Trapa actionata electric;

- Volan incalzit multifunctional;

Cel mai bun pret mi l-a oferit Metrotehnica Bucuresti, mai exact am discutat cu Mirela, care mi-a oferit pretul de 26.680,85 euro, comanda fiind facuta pe 16.11.2017, termen de livrare intre 20 si 24 de saptamani (da stiu, trist). Numai ca, la 3 zile ma suna dna si imi spune ca, are termenul de livrare, respectiv saptamana 3 din 2018. Am zis ca visez, intrebare mea fiind: “ Aveti cumva una prin parcare lovita si o reparati acum?” Va dati seama ca raspunsul a fost nu.

Si astazi 19.01.2018, am intrat in posesia ei, fiind super incantat de ea si asa de mandru, incat s-a gandit unul ca ar putea sa imi strice ziua si sa imi stearga usor aripa spate plus doua spite din jante. Am zis ca mor, nici 30 de km nu facusem. Singura masina din parcare, deoarece am cautat un loc unde sa o parchez singura, acolo s-a nimerit sa parcheze si acel personaj, care binenteles ca nu mai era acolo.

Asta e, trecem mai departe si sa speram ca vom avea zile si mai bune. 

Mai jos incerc sa atasez si o poza facuta in benzinarie, unde este neatinsa .?

Va salut si va doresc numai bine.

Rog adminul sa ma corecteze daca am gresit cu ceva si imi cer scuze.

 

 

7211FAFD-D6C9-4839-895C-BA0AE39ED71A.jpeg

Link către comentariu

Superba configuratia! Sa o stapanesti sanatos si fara alte incidente!

Link către comentariu

Felicitari! Sa o conduci cu placere!

Pacat de incident, dar asta e tara in care traim.... ; nu se gaseste vreo camera in parcare? Ar merita sa ramana fara permis.

Link către comentariu

Frumoasă masina, asteptam niste poze si cu interiorul.

Păcat de incidentul respectiv, ar trebui anuntat in 24 de ore, vorba lui Razvan, poate e vreo camera pe acolo. Pe masina presupun ca nu aveai instalata deja...

Drumuri bune si fara incidente in viitor!

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie! Sa te poarte cu zambetul pe buze!

Pacat de "botezul" din prima zi ... sper sa se rezolve simplu

Cand ai timp, poti pune si niste poze din interior? Sunt curios cum arata un L&K mai pe "viu", nu din pliante/poze de prezentare

 

PS: Ce inseamna "Elemente suplimentare sasiu"?

Modificat de andrei0241
Link către comentariu

"Elemente suplimentare sasiu" - iti da sasiul complet. Altfel, mai are niste lufturi in echiparea standard.

Glumeam, este vorba de Scutul de Plastic cu denumirea completa "Elemente suplimentare Protectie sasiu""

Link către comentariu
1 hour ago, andrei0241 said:

PS: Ce inseamna "Elemente suplimentare sasiu"?

Sunt elemente suplimentare de protectie sub masina, mai exact niste plastice mai dure ce iti protejeaza anumite parti din masina pe dedesubt. Ex: iti sare o piatra unde nu trebuie sau treci prin zapada si nu vezi o bucata de gheata mai ascutita. Just in case, pentru 38 € nu mi s-a parut ca i-as cheltui pe o prostie.  

Multumesc mult pentru urari. Voi reveni cu poze din interior.

Link către comentariu

frumoasa, jantele alea fac toti banii. nu stiu insa cum se vor simti pe super drumurile noastre.

E al doilea post de genul asta in aria Masina mea pe care ti-l editez. In ritmul asta cu siguranta vei primi o nota si ulterior o suspendare.

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Urmatoarele posturi despre " ce discounturi ai fi putut obtine sau de unde" vor fi sanctionate.

De regula, cand ai ajuns sa iti prezinti masina e clar ca ai rezolvat dilmele de mai sus, nu?

Discutiile ulterioare despre achizitie rog a fi purtate ori in topicul de achizitie O3 ori pe privat.

Multumesc!

Link către comentariu
15 hours ago, skodafan30 said:

 jantele alea fac toti banii. nu stiu insa cum se vor simti pe super drumurile noastre.

Cam ce gen de postare/afirmatie/intrebare e asta ? Hai sa depasim momentul "suntem in Romania, trebuie sa circulam cu 15'' tabla + capace" in cazul in care la asta te-ai referit. In cazul in care nu, mor de curiozitate

@Alex21: hai ca ajung si eu sa te felicit pentru achizitie. O masinuta cu o echipare speciala, deci 2x felicitari din partea mea :cool:

Pentru ca masinuta merita cu adevarat, incanta-ne cu cateva poze cu interiorul de L&K, e foarte rara-avis asa ceva. Ai mers pe echiparea cu Maro Native, sau ai luat optiunea de Bej ? Poze, poze, scaune, volan, detalii, embosaje pe scaune.... :wub:

Jantele....delicioase. Le-ai incaltat de iarna, sau mergi pe alt set ?

In ceea ce priveste patania din trafic, mega neplacut, dar nimic nu e ne-rezolvabil...

Link către comentariu

recunosc, sunt unpic de "vulpe cu struguri"...eu am vrut jante pe 17, se incheiase comanda, am ramas la 16inch, apoi am tot cautat motive sa ma asigur ca e mai bine 16inch. desi... sufletul meu a ramas la 17 inch, ca idee inca ma uit pe olx si superskoda dupa Hawk-uri de 17.

Astea de 18 (in special Turbinele de pe L&k) sunt de departe cele mai aspectuoase !!! in mod clar cu inima as alege oricand Turbine 18

Link către comentariu

Imi cer scuze pentru ca va raspund atat de tarziu, dar astazi am avut liber si am putut scrie cateva cuvinte. Va multumesc pentru urari, si eu va doresc la randul meu sa le stapaniti sanatosi si fara evenimente pentru bijuteriile voastre. 

Promit ca azi voi face niste poze si le voi pune aici. 

Cat despre jante, fix de asta am ales L&K pentru ca nu le puteam pune pe niciun nivel de echipare, prin urmare am fost conditionat si nu regret alegerea facuta. Momentan sunt cu cauciucurile de vara, asa cum a venit masina din fabrica, dar astazi ma duc sa o incalt “regulamentar” pentru ca mi-au ajuns si jantele celelate de 17”. ( urc poze si cu ele) Deci nu prea m-am putut bucura de ea ca mi-a fost teama, de altii.

Interiorul este maro, daca bate soarele in masina se poate observa, daca nu, zici ca sunt negre scaunele. (nevasta-mea a crezut cand am ridicat masina, ca tapiteria e neagra, si cand am iesit si batea soarele la semafor ma intreaba: “ auzi, dar isi schimba culoarea tapiteriei singura sau asa am luat-o? ???

Per total, inca o mai descopar. 

Va salut, toate cele bune.

Link către comentariu

@Alex21: apropo de patania in trafic. In cazul in care nu vrei sa o faci pe Casco, vezi ca poti duce roata afectata (guma incaltata cu anvelopa) la TopWheels sau la SRZ Powdercoat si ti-o rezolva ei (sablat, vopsit OEM) si o iei direct incaltata si echilibrata. Vad ca ai luat masina din Bucuresti (chiar daca la profil ai Tecuci). Apropos, actualizeaza si tu datele din profil :) 

Eu unul sunt curios de poze :) 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!