Jump to content

My Vw T3 Syncro


SebyRoty

Postare recomandată

Va salut .. asta este primul meu topic facut aici .. nu stiu sa folosesc prea bine forumul  dar incerc :)

Eu sunt Seby  , poate unii ma stiti de pe facebook  am 17 ani si vreau sa  ma mandresc cu  unul din bus-urile mele .. si anume un Volkswagen T3 Caravelle CL  Syncro 1,6 JX  din 1991 la baza .. care dupa 8 ani de cand e in familie a suferit multe schimbari .. in 2010 Februarie masina a fost luata de la Manastirea Voronet   .. iar dupa ce a fost facuta prima revizie masina a fost bagata la munca intens din 2010 pana in 2014 .. iar de atunci mi-am insusit-o  dupa multe insistente si am vrut eu sa o repun pe roti .. initial voiam doar sa o  revopsesc sa o las putin mai jos sa ii fac un interior  simplu un set de jante pe 16 si sa o pastrez pana sa iau permisul .. dar planul sa schimbat treptat cand incepeam sa cunosc modelele   Transporter ..   cu ce echipari si dotari veneau   si tot asa  .. am ajuns in prezent sa ii pun : -Masina are faruri patrate + grila bad boy de fibra  in stare foarte buna , 
-prelungire fata , 
-geamuri glisante pe ambele parti , 
-luneta incalzita , 
-ceasurile au turometru si ceas digital , 
-volanul este mic 
- servodirectie ,
- casetofon SONY cu boxe ALPINE noi cu garantie , 
-geamuri si oglinzi electrice 
-interior complet de multivan ce provine de pe un Magnum  .
-are scuturile motor si cel din fata originale , plafonul este retapitat ( nu e tapiteria originala ) .
- Webasto de fabrica 
-toate manerele + contact + butuc haion sunt pe o cheie 
-proiectoare rotunde de ceata 

-jail bar ( care inca nu l-am montat ) 

- o prelungire bad boy la faruri care nu e montata 

jante de tabla r 15 de pe mercedes 

-suport scaun dreapta rotativ
- cutia de viteze are 4 trepte + R + G care a fost schimbata din cauza ca cele originale nu aveau diferential iar tatal meu le-a spart .. si am cumparat din nou cutie grup si diferential spate 

 Las si un clip de pe youtube si ceva poze( sper sa se incarce )   :)  

 

 

IMG_6880.JPG

IMG_8646.JPG

IMG_7298.JPG

IMG_7296.JPG

IMG_7290.JPG

IMG_8637.JPG

Link către comentariu

Iti urez sa ai numai amintiri placute cu ea. Trebuie ceva daruire si pasiune sa faci asa ceva la varsta ta.

Link către comentariu

Super BUS ai. Nu te-ai gandit sa ii pui un cass OEM Alpha in locul celui sony? Cred ca ar da mult mai bine.  Spor la modificari.

Link către comentariu

Felicitari pentru alegera facuta! Arata super tare al tau... Bully! Asteptam continuarea :).

Link către comentariu
On 08.01.2018 at 8:04 PM, ShadoWzZ said:

Iti urez sa ai numai amintiri placute cu ea. Trebuie ceva daruire si pasiune sa faci asa ceva la varsta ta.

Multumesc frumos ..imi place la nebunie ideea de Van si nu am renuntat niciodata la el :)

On 09.01.2018 at 7:00 AM, dydu_kuf said:

Felicitari pentru alegera facuta! Arata super tare al tau... Bully! Asteptam continuarea :).

Multumesc frumos .. viitorul e imprevizibil ..mai am multe de facut la el dar pe langa mai vreau ceva busuri ori t2 ori un t4 

On 08.01.2018 at 9:30 PM, Planetara said:

Super BUS ai. Nu te-ai gandit sa ii pui un cass OEM Alpha in locul celui sony? Cred ca ar da mult mai bine.  Spor la modificari.

Nu am vrut original pt ca masina oricum nu mai e Caravelle.ul de fabrica ..si am optat sa imbunatatesc linia audio..vreau sa ii mai pun ceva boxe ..ca mna asa e tineretul :)) ii place muzica tare

Link către comentariu

Vezi ca e contrar regulamentului sa dai Quote postului anterior. Am vazut ca in poze apare un T4, nu e al vostru?

Link către comentariu

Nu stiu ce inseamna Quonte :)) inca  invat sa  folosesc forumul .. da T4-ul e al tatalui meu si cred ca o sa se vanda deoarece vrea o masina mai mica sau un Suv .. nu stiu sigur .. e un Atlantis la baza dar facut in Olanda Mixt 6+1 

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!