Jump to content

Touran frate mai mic de babuin?


vali_devill

Postare recomandată

Saluti...ma cheama Touranel si am ajuns in posesia unui proprietar de babuin,a.k.a vali_devill.Il cunoasteti deja.

Pt ca familia se marea si era logic ca este nevoie de spatiu, am ajuns la ei. 

Pe scurt...Vw Touran 2005, 1.6 fsi, 5 trepte, 7 locuri, climatronic, tempomat, geamuri si oglinzi electrice, scaune incalzite, sertare de depozitare sub scaune fata, spatii de depozitare la discretie, jante vara 16 inch, computer bord, si ce au mai pus nemtii. 

Acum urmeaza sa puna romanii...?

Planuri nu vor fi foooarte mari, pt ca va fi masina de plimbari, concedii, si de zi de zi a sotiei. 

Asa ca lista incepe...volan 3 spite cu comenzi( il am deja), navi rns mfd2, maxidot, astea la interior. Ma voi uita dupa un interior de piele ca se curata mai usor de tot ce se varsa prin masina. 

La exterior vor veni gumele de iarna cu jante zandvoort pe 17(le am deja si pe astea), arcuri eibach, bara decupata si tipsuri, o vizita pe la alex jaf pt lupe in faruri, si mai tarziu ma voi gandi la o cutie cu 6 trepte. A, si senzori de parcare, senzori lumina si ploaie, si ce mai visez eu noaptea. 

Astea fiind spuse, sunt deschis la orice idei de modificari?

Bine v-am gasit

brgds

IMG_5836.JPG

IMG_5837.JPG

IMG_5839.JPG

IMG_5841.JPG

IMG_5840.JPG

Scuze de nespalare, dar dupa un drum de Ploiesti s-a facut romaneste

Brgds

Link către comentariu
5 minutes ago, vali_devill said:

 

Planuri nu vor fi foooarte mari, 

am citit asta si dupa aia ditamai lista de chestii "grele" :))

spor la treaba si sa o stapaneasca(doamna devill) sanatoasa.

Modificat de Muale
Link către comentariu

Multam fain, o sa o conduc si eu destul, asa ca se justifica upgrade-urile???

brgds

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si succes la instalat toata lista de dorinte!

Esti sigur ca e 1.6 fsi? Te intreb pt ca ar trebui sa ai 6 trepte...

Link către comentariu

Salut...dap, cod bag, exista fsi cu 5 si 6 trepte.Golful are cu 6, passatul  si touranul cu 5.

brgds

Exista si touran cu 6 trepte...poate ii pun un dsg. Legat la un 2.0 tfsi, sau macar un twincharger

Link către comentariu
17 minute în urmă, vali_devill a scris:

Exista si touran cu 6 trepte...poate ii pun un dsg. Legat la un 2.0 tfsi, sau macar un twincharger

Tokyo drift :)) 

Link către comentariu

Nuuuu, ca ala era urat cu spume...ceva simplu si de bun gust

Link către comentariu

Bine ai revenit! 

Imi place mașinuța, ca si A3-ul lui @cogdao sunt sigur că nu va avea parte de foaaarte multe retrofituri.:))

Spor la treaba si sa va bucurați de ea!

Link către comentariu

VW Family... G3 GT, G5 GT, era frumos un G7 combi GTI sau GTD sa fie tot in acelasi gen . Anyway spor la modificari ca ai ce face la masina. Un RNS cu camera si niste senzori de parcare? Poate doamna are nevoie, cu asa "microbus" :P 
PS: G3-ul ar trebui sa-l mai ingrijesti, stiu ca rust is not a crime dar vad ca pe haion incepe deja sa lucreze bine rugina

Link către comentariu

Salut...vor urma și senzori de parcare și inevitabilul Mfd2...pt integrarea in absolut. 

Golful 3 a fost lovit marsav si static intr-o noapte, acum 3-4 ani. Intre timp am adunat inca un golf in garaj, aripi, capota, patru uși, etc, ramane doar aripa spate si plafonul din el.

Nu e timp de nimic, dar de surubarit

Are si el topic pe aici. Idei sunt, de la vr6 la 1.8T, la 2.0 tfsi cu dsg si tot interiorul de mk5...

brgds

Link către comentariu

De ce mfd2 ..e un sistem invechit si urat...pune un 330g plus....tot oem si e actual la ce stie sa faca si la cum arata...

Link către comentariu

Puteam pune orice de la rns 510 la gramezi de aftermarketuri cu android si alte minuni... ochiul meu suporta doar mfd2 in integrare, nimic nu vine mai bine. Pt mine. Legat cu ipod. 

Si 330g nu e oem, e un oemish chinezesc.

brgds

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Curatel, spalatel, touranel va ureaza un an sanatos...

IMG_6053.JPG

Brgds

Link către comentariu

Sa va poarte sanatosi!

De acord cu afirmatia ta in legatura cu MFD2-ul. Si eu pe al meu Mk5 doar MFD2-ul il suport :)) se integreaza cel mai bine in bord. 

Link către comentariu

Sa traiasca shefu' la urati???

imi place cum vine perfect in bord, culoare, butoane, navigatia am folosit-o cu succes peste granita, iar muzica e rezolvata cu ipod in cotiera ca la golf sau o interfata din aia cu usb. 

Or sa apara toate, dar incetisor, vreau sa o fac interior cam ca golful ca sa nu simt diferenta confortului??

brgds

Link către comentariu

Rns 510 vine turnat nu perfect. Asculta si schimba mfd. E diferenta crede ma din experienta mea cu touranul. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astazi am trecut la setup de iarna...zandvoort pe 17, cu nokian 225 45 17.

Sa vina iadul alb???

brgds

IMG_6195.JPG

Link către comentariu

Sa te citez - cateva posturi in urma? :D  Inca nu :)

Btw - cu headunitul - decat o navigatie inutila care doar arata bine in bord - mai bine OEM-ish-ul ala de 330g. Nu am cuvinte sa spun cat de multumit sunt de oem-ishu-ul meu de rcn210 de pe Bora. Nu exista comparatie cu MFD1 (care e la fel de utila ca MFD-ul 2)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sticker-izat...cam stramb, dar din spatiu nu se vede???

brgds

IMG_6310.JPG

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!