Jump to content

CASCO Fabia


GicuP
 Share

Postare recomandată

28.187 ron :ceuameni: :ninja: vrei sa zici 281,87 RON? ca altfel, indiferent cum consideri punctul pe care l-ai introdus in numar, ies niste sume ciudate pentru un Casco...

LE: sau 28 milione ROL?

cred ca era clara faza ... 28.187 ron, adica 281.870.000 rol

e valoare asigurata, nu valoarea achitata lunar...

cred ca te-ai gandit la lucruri diferite...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    6

  • mihai_sarb

    4

  • ccc

    4

  • DanR

    3

Top Posters In This Topic

cred ca era clara faza ... 28.187 ron, adica 281.870.000 rol

e valoare asigurata, nu valoarea achitata lunar...

cred ca te-ai gandit la lucruri diferite...

Da, valoarea masinii in momentul asigurarii a fost considerata 28187 RON :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu platesc lunar in jur de 150 Ron la Unita Asigurari.Sa speram ca nu avem nevoie de ea la maxim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@e'keke - mea culpa; n-am fost atent, si credeam ca vorbeste de prima de asigurare si nu de valoare asigurata. de aia eram asa de surprins. acum cand am recitit mesajul am vazut gresala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Apropo de CASCO am si eu o Fabia 1.4 16v luata recent din germania. Pb este k mai am numere de germania valabile o saptamana si apoi trebuie sa imi iau numere rosii. Acuma partea faina programare la RAR am doar in 18 sept. Stie cineva daca se dau numere rosii pe 60 si daca se poate face CASCO cu numere rosii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut all, m-am gandit sa deschidem un topic legat de ASIGURARI.Eu am la fabia mea full casco si am rata pe luna de 48 euro.Eu am facut transfer de pe masina care am avut-o inainte si am avut reducere de 45% pentru ca nu am avut daune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine este 48 euro pe luna.Se plateste 10 luni pe an, iar doua luni sunt gratis.Atentie, mai depinde la ce valoare este cumparata masina (a mea a fost 11600 e).Topicul este bun, azi s-a deschis!

La mine este 48 euro pe luna.Se plateste 10 luni pe an, iar doua luni sunt gratis.Atentie, mai depinde la ce valoare este cumparata masina (a mea a fost 11600 e).Topicul este bun, azi s-a deschis in urma discutiei cu BlitZ!Unu este pentru Fabia 1 si unul pentru Fabia 2!

Modificat de repciuc_alexandru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

1.596 lei pe an (platibili in 4 rate) pentru 31.056 lei valoare asigurata la Allianz-Tiriac. Fransiza 440 lei.

Cele 4 rate nu se platesc din 3 in 3 luni asa cum ai fi tentat sa crezi, ci din 2 in 2, asa incat dupa 6 luni ai terminat deja de platit pe tot anul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!