Jump to content

CASCO Fabia


GicuP
 Share

Postare recomandată

Cu respect, permiteti-mi sa adaug si BT Asigurari, cu care am avut doar experiente placute si despre care am auzit numai de bine si de la altii.

Cat despre asiban si generali, pot spune ca am auzit contrariul pe alte forumuri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    6

  • mihai_sarb

    4

  • ccc

    4

  • DanR

    3

Top Posters In This Topic

595 euro la fabia. Suma asigurata 11700 euro. BT asigurari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fereste-te de astra. Am avut o usa infundata si vinovatul avea rca astra.Dealerul nu vroia sa-mi repare masina pt ca aveau bani de incasat de la ei de vreo 4 luni.Iar masina ta ramane in service pana vireaza aia banii!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o diferenta intre BT Asigurari si Omniasig adica 595 euro cum citeam mai sus si 650-660 cat mi s-a zis acum cateva luni , in fine .Doresc sa stiu cum se calculeaza daca platesti in rate (10 din cate am inteles) prima rata daca stie cineva si apropo la Tiriac Allianz cum se calculeaza in functie de sofer? Am inteles ca daca e familist plateste mai putin si daca nu mai mult ceea ce nu mi se pare corect intrucat poate sa fie stiluri diferite adica si unul si celalalt pot merge la fel de calm sau agresiv...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice ar avea cineva de reprosat eu recomand Astra. Pana acum chiar nu am avut nici o problema cu ei si am colaborat cu ei de peste 5 ani. Casco la ei ma costa in jur de 1000 ron/an , full casco , la o valoare asigurata de 11400 euro. :)

P.S. in schimb am avut probleme destul de urate cu Asirom si Ardaf :))

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant ce zici tu, si eu am la astra si platesc 314 euro pe an, (tot cam cat platesti si tu, 1000 ROn, dar la o valoare asigurata de 6500 €, nu-mi scanezi si tu pls copia politzei tale sa ma duc la ei anu asta ca in dec. imi expira anul, si tre sa fac una noua, poate imi dau vreo reducere, daca le-o dau de model si zic ca vreau una la fel? Sau daca-ti trimit copia de pe talon, nu mi-o negociezi tu, ca vad ca ai scos-o la jumate de pretz fatza de restu, Itzi dau si comision :))

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ha,ha e buna ideea ta :)) Dar pretul asta a rezultat dupa indelungi negocieri si in plus am un fratior care lucreaza la Astra. Si cum pentru angajati au anumite facilitati ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

560 euro la BCR Asigurari la o Skoda Fabia Sedan. Valoarea masinii 11617 + 115 cd-player.

Dar cu francisa de 10% la furt total.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ha,ha e buna ideea ta :lol: Dar pretul asta a rezultat dupa indelungi negocieri si in plus am un fratior care lucreaza la Astra. Si cum pentru angajati au anumite facilitati ...

pai de aia esti tu multumit de astra.Dar sa patesti ca mine,sa te duci cu masina in service si dealerul sa te refuze pt ca are bani de incasat de 4 luni de la astra iar astia nu-i dadeau banii? Cu toate ca in contracte se precizeaza niste termene care sunt sub 1 luna? Cu toate ca seriozitatea fiecarei firme de asigurari depinde de fapt de seriozitatea filialei locale a firmei respective,cat si a angajatilor ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu toate ca am " pile " la Astra , sunt sigur ca nu s-a plans nimeni de sucursala Bistrita !!! :lol: Altele nu stiu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare , am avut probleme de vandalism de 2 ori in decurs de un an . Am o Fabia din 2005 si sunt asigurat Casco la Generali si nu am avut probleme cu decontarea banilor catre dealer. Am primit masina dupa terminarea reparatiilor. Dealeri se feresc de cei asigurati la Astra si Asiban (probleme cu virarea banilor).

La Generali chestia cu asigurarea transportului cu platforma este VRAJEALA (au un nr. de telefon din Romania al dispeceratului ce se afla in Ungaria) . Ei asigura transportul in orice localitate din tara unde se vrea sa se efectueaza reparatia . In rest totul este OK .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
fereste-te de astra. Am avut o usa infundata si vinovatul avea rca astra.Dealerul nu vroia sa-mi repare masina pt ca aveau bani de incasat de la ei de vreo 4 luni.Iar masina ta ramane in service pana vireaza aia banii!!!

eu am casco la alianz,intradevar conteaza varsta si starea civila.de ma uimeste e faptul ca valoare asigurata a fost stabiliata de mine si nu de asigurator,masina fiind noua,pur si simplu nu miau cerut nimic,vreu act oficial factura etc.la o valoare asigurata de 8500 euro platesc 340 de euro anual.eu zic ca nu e rau

Modificat de luus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am casco la alianz,intradevar conteaza varsta si starea civila.de ma uimeste e faptul ca valoare asigurata a fost stabiliata de mine si nu de asigurator,masina fiind noua,pur si simplu nu miau cerut nimic,vreu act oficial factura etc.la o valoare asigurata de 8500 euro platesc 340 de euro anual.eu zic ca nu e rau

La Allianz.

Curioase cifre dai.

Mie pentru 5355€ asigura

Modificat de DanR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

370 Euro la Asitrans la Skoda Fabia a sotiei mele. Valoare asigurata 10800 Euro. Fara vandalism si fara fransiza (decat la dauna totala 10%). am avut oferta BT asigurari la 418 Euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Allianz.

Curioase cifre dai.

Mie pentru 5355€ asigura

Modificat de luus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2.100 ron la BT asigurari pt asig 11567 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Sa va sperii si eu putin :P

Platesc 627 ron pe trimestru pentru total prima de asigurare + accidente persoane din autovehicul = 2508 ron. Asigurarea e full, iar franchiza e 560 ron. Asigurator e Allianz, sper in caz de ceva sa nu am probleme specifice asigurarilor :(

Masina e Fabia 2003 Combi 1.4 16V, iar tanti aia zice ca a gasit-o in catalog la echiparea "Excellent", pret la vremea respectiva 14000 si vreo cateva sute de euro.

Modificat de gicaskoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Ce valoare asigurata actuala ai la suma respectiva pe care o platesti ?

2.De cit timp ai CASCO si ce reduceri ai avut eventual de la un an la altul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alta chestie la asigurari,faptul ca ai alarma nu inseamna ca platesti mai putin,pentru ca idiotii asigura piesa in sine fapt ce creste valoarea.

Aici cred ca depinde de asigurator. Vezi ca daca ai alarma din fabrica pe masina nu are cum sa iti asigure piesa separat pentru ca e deja in valoarea masinii (asta ar insemna ca iti asigura acelasi bun de 2 ori). La mine a contat alarma (montata aftermarket), care a tras in jos (cu putin ce e drept) valoarea pe care o "donez"...

P.S. Iar daca tanti de la ghiseu ti-a spus asa ceva, poti linistit sa te duci sa ii dai doua dupa ceafa cu cartea de telefon a Bucurestiului sa se dezmeticeasca si sa nu mai vorbeasca prostii :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Ce valoare asigurata actuala ai la suma respectiva pe care o platesti ?

2.De cit timp ai CASCO si ce reduceri ai avut eventual de la un an la altul ?

28.187 ron e valoarea asigurata actuala si nu am mai avut CASCO, iar permisul de conducere il am de 5 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

28.187 ron :huh: :angry: vrei sa zici 281,87 RON? ca altfel, indiferent cum consideri punctul pe care l-ai introdus in numar, ies niste sume ciudate pentru un Casco...

LE: sau 28 milione ROL?

Modificat de mihai_sarb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!