Jump to content

Iluminat Bord Golf IV


Alin Todoran
 Share

Postare recomandată

post-124325-0-01838200-1382533710_thumb.Eu la golful meu nu am computer de bord si nici esp. Am pus o poza cu martorii care se aprind cand pun contactul dar am impresia ca mai este un martor care nu se aprinde. Cand sunt stinsi martorii se vede putin daca te uiti atent forma lor ....si parca se mai vede forma unui martor dar nu se aprinde pe ecranul din mijloc.

Modificat de irinel1988
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    54

  • hremus

    27

  • Al Bundy

    19

  • doyyaru

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai ai mai putea avea martori pentru portbagaj deschis sau pentru lichid de parbriz. Adica sa ai decupaturi in folia clusterului pentru ei, ca daca nu ti s-au aprins pana acum, nu cred ca ii ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@irinel1988

 

Daca bine tin minte martorul de la "portbagaj deschis" nu se aprinde la punerea contactului chiar daca exista.

Modificat de neohq
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai mai putea avea martori pentru portbagaj deschis sau pentru lichid de parbriz. Adica sa ai decupaturi in folia clusterului pentru ei, ca daca nu ti s-au aprins pana acum, nu cred ca ii ai.

 

martori pe folii sunt mult mai multi.... dar lucreaza in functie de configuratia masinii.

 

la anul 2000, unul care trebuia sa se aprinda la punerea contactului si nu apare, este martorul motor..... check-ul.

 

cel de portbagaj deschis si lichid spalator - nu se aprind la contact, ca verificare.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Doresc sa imi pun lumini la picioare la deschiderea portierelor fata.De unde as putea sa ma leg cu firele pentru lumini?

S-ar putea sa ma leg de la lampa din usa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din lampa de la usa (asa am facut eu) sau din plafoniera.

Sent from Sexy Nexy 4 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau direct de la modulul confort, daca nu vrei sa mai tragi alte fire, prin burduful de cauciuc dintre usa si caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DAr legate de usa se vor aprinde independent, doar la usa la care o deschizi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect - in functie de cum ii place...... la Passat, G5,6, etc... se aprind toate, la deschiderea unei usi - mie asa imi place, sa se lumineze toata - acum, depinde foarte mult, cum ii place si lui.

 

la A6 c5, Skoda Superb 1 - se aprind individual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e si la Audi, se aprind toate. Asa am facut si eu. Am legat direct din modulul de comfort. Ca si lampa am folosit unele identice cu cele de la parasolare. La sofer decupezi plasticul, iar la pasager, le prinzi de folia de burete.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de Audi... la A6 C5 se aprinde numai unde deschizi usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de informatii dar cum ati legat de modulul de confort?La ce culori?Si cum fac,trebuie sa tai vreun fir sa ma leg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut am si eu un golf 4 din 2000 si nu se mai aprind luminile de la gurile de ventilatie sti cineva ce e de facut . Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la golf nu se aprind in mod nornmal. Doar la bora, passat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la golf nu se aprind in mod nornmal. Doar la bora, passat

Depinde ce an e golf-ul. Dupa 2005 s-au montat de Bora, dar fara iluminare (fara led-uri in ele). Acum vad ca Gabitzu02 are 2000, dar poate au fost schimbate ... mai ales ca zice ca nu se mai aprind. Sa faca o poza sa vedem despre ce e vorba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am si eu un golf 4 din 2000 si nu se mai aprind luminile de la gurile de ventilatie sti cineva ce e de facut . Mersi

 

 

la golf nu se aprind in mod nornmal. Doar la bora, passat

 

 

 

la golf nu se aprind in mod nornmal. Doar la bora, passat

Depinde ce an e golf-ul. Dupa 2005 s-au montat de Bora, dar fara iluminare (fara led-uri in ele). Acum vad ca Gabitzu02 are 2000, dar poate au fost schimbate ... mai ales ca zice ca nu se mai aprind. Sa faca o poza sa vedem despre ce e vorba...

 

 

corect....

 

Golf-ul stock, pana in 2004 - nu are gile iluminate - si nici nu ai ce sa le faci = doar sa le inlocuiesti cu cele de Bora

 

Passat -ul - pana in 2003, aveau toate.... dupa 2003 pana in 2005 - doar optional, in functie de dotari - pachetele alese si varianta de echipare - dar le putem pune leduri.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ciao

Ma ajuta cineva cu schema electrica pentru iluminare bord la masina din semnatura va rog?

Am avut o problema cu iluminatul bordului.

merci, Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce intelegi prin "bord" Toate butoanele , sau ceasurile ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare tuturor.am si eu o intrebare?mi-am schimbat smd-urile de la ceasurile de bord pr ca cele vechi erau f palide si de abia mai lumina ceasurile.ei,acum ma orbesc si nu stiu ce dracu sa fac?ca si de le dau la minim tot se vad f.tare.m-am gandit sa pun un plastic transparet fumuriu intre plansa cu indicatoare si plasticul cel alb care ajuta sa fie lumina mai intensificata ?oare fac bine sau aveti alte pareri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-ti bate capul cu plastice si alte prostii... Schimba si rezistentele led-urilor. Uita-te aici. Uite o poza cum au iesit la mine.

post-8948-0-67568600-1390503382_thumb.jp

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hremus ,sincer am reusit eu sa schimb smd-urile dar la rezistente nu ma bag pt ca nu le cunosc valorile,dar in schimb imi place cum ai inverrsat displayul la ceas si la km.acum as vrea sa te intreb 2 chestii:1.e greu sa desprinzi folia respectiva cu kuterul pt a o intoarce invers?

                                                              2.oare cum se vede pe albastru(poate ai incercat)

mrs si astept raspuns 


hremus inca ceva?cum ai calibrat acele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hremus cand am dezlipit folia am rupto.cu ce se poate inlocui?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O poti inlocui cu o alta folie de la alte ecrane. Se desprinde cu grija un colt, apoi se contiunua cu ceva de plastic, nu cu lama de cutter, ca se zgarie folia. Eu am folosit un card. Restul operatiei a descris-o F l o r i n  in link-ul din postul meu anterior.

PS. Pe albastru(oem) se vede rau de tot. Nu merita.Daca tot desfaci , inlocuieste si led-urile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!