Jump to content

Schimbat cap de bara.


P_C_D
 Share

Postare recomandată

Buna ziua.As avea si eu o nelamurire , pe care ati putea sa mi-o elucidati voi.. :D

Ieri am schimbat capul de bara + un pivot superior,de atunci imi sta volanul intr-o parte..deci cand sunt pe drum drept volanul inloc sa fie si el drept imi este in partea dreapta orientat...Cum pot rezolva problema ?

P.S. Azi am programare la reglat unghi de fuga .. se poate sa ma rezolve ? Sau il bat pe mecanic ? :(

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel care ti-a schimbat piesa n-a insurubat-o la fel (mai mult sau mai putin). Sigur ca se poate remedia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.Mai am o intrebare , la viraj maxim dreapta imi bate ceva foarte tare .. parca as da peste o piatra sau ceva ... face un hop.. ce poate fi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mers sau pe loc?

In ambele directii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In miscare..numai pe partea pe care am schimbat capul de bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa fie planetara. Dar daca aparitia zgomotului coincide cu schimbarea capului de bara s-ar putea sa fie ceva probleme la montare. Verifica la un mecanic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca o intrebare va rog .. pentru a nu mai deschide inca un topic.Cat de tare drebuie sa strang busonul de la vasul de expansiune ? Trebuie strans tare ? Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie strans pana la capat, fara sa-l fortezi, evident

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!