Jump to content

Golf 5 GTI


DaBotta

Postare recomandată

Pentru discutii despre consum si probleme tehnice exista topic-uri dedicate.

Multumesc.

Link către comentariu

Daca tot nu am putut posta 3 zile , si au fost sterse postarile , trebuie din nou sa pun cele 2 videouri.....

 

 

Link către comentariu
  • 8 months later...

               Salutare dragi colegi ! 

 

Stiu ca a trecut ceva timp de cand nu am mai postat nimic. Intre timp masina a trecut prin cateva mici - mari modificari , dupa cum urmeaza

Am montat in cele din urma o turbina K04 de pe un Scirocco R impreuna cu injectoarele de la CDL-ul care este pe masina.

Momentan am preferat sa merg pe pompa de inalta originala , sa ma limitez la un 300+ caluti , din cauza cutiei , parca mi-e putin teama de cutie sa nu o apuce patinatul de ambreiaje.

Pe langa partea mecanica am montat un set de stopuri valeo pe led la care urmeaza sa le fac skyline mod si modulul PolarFis+ pentru a putea monitoriza mai bine ceea ce se intampla sub capota.

 

Va las mai jos cateva poze , plus un video cu 0 - 100

 

20180714_021822_res.thumb.jpg.d83e96d88dd265b88ad9c41bb6b93347.jpgIMG-20180624-WA0056_res.thumb.jpg.65ff052b45b7689f30d6a72b537fd742.jpgIMG-20180624-WA0058_res.thumb.jpg.049fff0b6f2f47b8dd3f392c95b3e50a.jpg

Modificat de DaBotta
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!