Jump to content

Update soft Cc 2014

rolicx

Recommended Posts

Salutare, 

Acum vreo 2 luni am mers in service pt schimbul de ulei si filtre, si mi s-a recomandat sa fac update-ul de soft pentru scaderea emisiilor poluante (celebrul scandal ). Mare prostie, am acceptat. Acum, poate e efect placebo, dar mi se pare ca masina nu mai trage la fel de bine, desi am motorul de 177cp.

Ceva pareri dupa update aveti ? Se poate downgrada soft-ul ? Sau are cineva softul vechi pe aceeasi masina si as putea sa il pun si pe a mea ?

vw cc 177cp cod motor : CFGC

thanks.

Eu l am facut. Motor CFGB. Nu stiu neaparat daca trage altfel (pentru ca n o aveam de mult timp), insa usor usor te vor strange cu usa sa l faci. 

Alungatu... ce ai  rezolvat cu scartaitul ala cand tragi de volan stanga? aceiasi problema o am si eu la un passat cc 2009 tdi 140 hp

• Administrator

Topic inchis.

Continuati discutia despre soft update in threadul recomandat de Claudiu.

Multumesc,
Razvan

• R_a_z_v_a_n locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• ciacobet
      By ciacobet
      Salutare forumisti!
      -masina nu are erori la scanarea cu vag com. 
      -nu are zgomote ciudate din motor
      -cam follower schimbat acum 200km odata cu distributia 
      -problema aparea si inainte de schimb si acum dupa 
      -cum se manifesta -> acceleratie mai brutala si nu conteaza treapta de viteza, cand ajunge la 4500 - 5000 de ture imi taie pedala. 
      -daca accelerez lin, nu are nici o problema

Intrebari :
      daca e problema cu debitul de benzina, nu ar trebui sa apara vreo eroare?
      de ce merge ok daca accelerez lin?
      de unde sa incep sa sap pentru a gasi problema?

Merci !!!

PS: pentru moderatori: am cautat 2 ore inainte de a posta si nu am gasit nimic asemanator cu problema mea. 
    • mt15
      By mt15
      passat b5.5 tdi, 2002, cod motor AVF, 131 hp
      mers pe autostrada xxxxxxxxxxxxxxxx  km/h, la un moment dat incepe sa vibreze, sa nu mai aiba putere si sa scoata fum.
      rezultat: piston crapat
      de ce?

• ebotika
      By ebotika
      Salut, un prieten de al meu cauta o lampa de semnalizare dreapta pentru Passatul sau B1. Va trimit si o poza a masinii, sa va fie de ajutor. Semnalizarile se afla langa faruri, iar masina este din 1980.
      Ma puteti sa anuntati aici sau la telefon: 0727887883.

Multumesc,
      Eros Botond.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri