Jump to content

Seat Leon 1P FR FL 2.0 TDI


stefz

Postare recomandată

Salutare, din nou, tot cu un leon :icon_cheesygrin: (desi imi doream un  g6, dar deeh, bugetul meu nu era pe masura ). Cea albastra n-a vrut sa stea deloc la mine, so... am gasit negritura asta de care sunt si mai indragostit ( probabil ca e neagra ) :icon_redface: Este vorba de un Leon FR facelift 2.0 TDI 170 cp din 06/2010. Ca dotari, are scaune cu alcantara de culoare rosie( nu cred ca e alcantara, ci mai degraba un velur ) care este greu de intretinut..., rns 310, bixenon si alte maruntisuri. Masina a venit cu stopurile fumurii, cu grila si cu stemele deja neagre care, din pacate, se exfoliaza. Va trebui sa le duc din nou la vopsit. Pana acum, folie LLumar, un set de arcuri sport H&R, cauciucuri Syron 235/40/18 si distributie. La partea tehnica, am avut probleme cu motorasul de la galerie ( P2015 ), dar s-a rezolvat cu ajutorul lui EEXCALADE. Masina nu prea a fost ingrijita la capitolul vopsea, nici la interior. Mirosea a de toate, fostul propietar nu a avut presuri, statea direct pe mocheta si a fost "lustruita" la auto wash( cea mai mare prostie ). Drept urmare, a urmat un full detailing "corectie + nano glaze SiO2" ( am atasat niste poze dupa detailing ). Cam atat cu ea, o sa urmeze upgrade-uri cat mai curand, sper. Va salut !

IMG_0792.JPG

IMG_0802-crop.JPG

IMG_1126.JPG

IMG_1125.JPG

IMG_1399.JPG

IMG_1405.JPG

IMG_1404.JPG

IMG_1401.JPG

IMG_0884.JPG

Modificat de stefz
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa o tii mai mult decat pe cealalta! Combinatia de jante + arcuri o fac sa arate foarte bine! 

Totusi, de ce ai vandut-o pe cea albastra?

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Ma bucur ca mai apar 1p fl pe forum...

Totusi suntem destui de putini.

 

Grila e facuta cu plastidip?

Link către comentariu

Va multumesc ! 

@mihai.onu94 voiam sa-mi iau un golf 6 gtd, dar am renuntat intre timp.

@Georgik nu. A fost vopsita peste crom si s-a exfoliat. Intr-adevar, chiar sunt putini cu 1p :( toti merg pe golf 5, for sure :P 

 

Link către comentariu

da stefz, parerea mea la aspect exterior...ar fi golf 5 <a3 < leon, dar invers la interior :)) 

 

frumoasa masina, mai ales ca e neagra :rolleyes: trapa daca mai avea era parfum :D

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. 

Pentru gusturile mele este "prea neagra" :). Eu as fi lasat stopurile si emblemele asa cum sunt,dar..

Chiar ma uitam pe mobile.de dupa una similara dar preturile sunt inca desturi de mari (mai ales in combinatie cu Dsg).

Link către comentariu

Felicitari !

Va confirm ca in realitate arata mult mai bine decat in poze  .

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Aceeasi confirmare, vad masina aproape in fiecare seara prin oras si arata superb, sa ai grija de ea cum ai avut de Passat.

Multi km fara probleme!:Driver:

 

Link către comentariu

Bine ai venit in familie. Acum poti sa incepi cu tuningul :)  Stopurile alea negre ar sta bine pe masina mea alba :D

Modificat de racingparts.ro
Link către comentariu

Multumesc tuturor !

@V A L I Gusturile nu se discuta :D totusi, parca as incerca stopurile deschise la culoare, oem

@racingparts.ro Ne pregatim financiar pentru tuning :)) Mai lasa-ma cu ele putin si dupa poate facem schimb ^_^

Link către comentariu

La prima vedere credeam c'ai pus'o la vanzare, jantele alea nu prea le'am vazut si coroborat cu modelul/culoarea am crezut ca ar fi prea mare coincidenta :)

Link către comentariu

@VZL astea sunt ce trebuie :) astept un pm daca esti amabil cu sursa 

andrei0241 nu cred c-o sa ma despart prea curand de ea :icon_cheesygrin:

In caz ca sunt interesati, vand RNS-ul este 315 cu harta europei de vest

Link către comentariu
  • 4 months later...

Mai arunc cateva poze cu negritura :icon_redface:  La capitolul upgrade-uri, doar niste zgarieturi facute de niste "buni" samariteni si... cam atat. Asteptam caldura :rolleyes:

STZ Wallpaper.JPG

IMG_3590.JPG

IMG_3583.JPG

Link către comentariu
  • 3 months later...
Publicat (modificat)

Siii... intr-un final, am reusit sa elimin unele dorinte de pe lista si anume: evacuare 63 mm cu tipsuri de 70 si soft. Nu stiu cat dezvolta deoarece nu am pus-o pe dyno, dar masina trage super, tind sa cred ca undeva pe la 210 cp, dar vedem exact cand vine si fisa dyno? 

evacuare

IMG_6887.JPG

IMG_6884.JPG

Modificat de stefz
Link către comentariu
flaviusmaff

Imi plac modificarile aduse masinii. Cum se comporta cu arcurile H&R? Cel putin la a mea cu jante pe 18 si suspensie stock mi se pare cam prea rigida.

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!