Jump to content

VW Touareg 2017


AA76AA

Postare recomandată

super bine configurata..are un look :wub::wub: sa o stapanesti sanatos si fara incidente!!

 

P.S cat o costat "halatu"?

Link către comentariu

Va multumesc la toti pentru consideratii si urari!

Pentru djsmiley007: Pret deviz - 93 516 Euro (75420 euro masina +18096 euro optionale inclusiv extensia de garantie 5 ani sau 100 mii km - 2071 Euro). Pret platit dupa negociere 70027 euro + taxa prima inmatriculare - bonus\malus - 7073 euro,  la care se adauga pretul accesorii - cca 3400 euro (cu montaj); In concluzie pretul masinii la final a fost 80000 euro

Link către comentariu

Felicitari! O masina superba,  intr-adevar echipata full (nu cred ca a ramas ceva nebifat pe configurator ☺). Sa va duca mii si mii si mii de km fara probleme. Sute de mii ☺. Pretul este partea mai...greu de mestecat si digerat, dar asta-i Franta asa-s preturile. .. Macar la partea asta la noi in Romania este mult mai bine decat acolo la voi ☺... 

Link către comentariu

Superb agregatul. Si eu sunt fan Touareg, am avut trei modele pana acum, nu m-a dezamagit nici unul.

Sa-l folositi sanatosi, e o masina frumoasa, confortabila, care nu te lasa la greu.

Link către comentariu
acum o oră, DDoc a scris:

Felicitari! O masina superba,  intr-adevar echipata full (nu cred ca a ramas ceva nebifat pe configurator ☺). Sa va duca mii si mii si mii de km fara probleme. Sute de mii ☺. Pretul este partea mai...greu de mestecat si digerat, dar asta-i Franta asa-s preturile. .. Macar la partea asta la noi in Romania este mult mai bine decat acolo la voi ☺... 

Multumesc DDoc. Aceleasi urari si pentru tine!

Ca si optiuni au mai ramas vreo cateva: Incalzire sau ventilare programabila ( pe langa faptul ca masina este parcata in garaj interior atat ziua la munca cat si noaptea, traiesc intr-o zona a Frantei unde temperatura rareori coboara sub 0 grade C sau ajunge la valori de peste 32 grade C), Pachet management portbagaj - am preferat sa comand pe langa cele standard si covorase din cauciuc ; iar cel de portbagaj nu permite modificari, Parbriz incalzit - sunt destul de proeminente in soare acele dungulite fine din parbriz iar daca nu esti obisnuit devin deranjante.

Da, fata de Romania masina este cu cca 5000 euro mai scumpa iar taxa de prima inmatriculare este excesiv de abuziva. Exista insa avantajul ca aici nu se plateste impozit auto anual. 

Link către comentariu
acum o oră, albinatrevel a scris:

Superb agregatul. Si eu sunt fan Touareg, am avut trei modele pana acum, nu m-a dezamagit nici unul.

Sa-l folositi sanatosi, e o masina frumoasa, confortabila, care nu te lasa la greu.

Multumesc Albinatrevel!

Aparte de primul Touareg  3.2 V6 benzina, in 2004, care a fost o catastrofa din toate punctele de vedere (cutie schimbata 50 mii km, cardan rupt 50 mii km, motor in pana de mai multe ori intre 50 mii si 125 mii) si eu achiesez la parerea ta legata de Touareg. In schimb, cu cel de 2.5 R5 din 2006, in cei peste 210000 km nu am avut nicio problema. 

Modificat de AA76AA
Link către comentariu
Razvan Constantin

Foarte frumoasa, eleganta dar si agresiva in acelasi timp. Iti doresc drumuri bune si sa te bucuri de ea.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!