Jump to content

Golf 7 GTI - The hot hatch


Iulian M

Postare recomandată

Subzero undeva pe la ~15km de granita cu Canada.

De la 1 decembrie s-au scos vizele pentru Romani si Bulgari. In curand o sa vedem si Canada.

Din nou, plin de Subaru prin munti.

 

IMG_0660.thumb.jpg.97fc99e047b7ac1c45bdeadf1f68ea7f.jpg

IMG_0666.thumb.jpg.cb30f8261b6bd127f7bdbde750543a9d.jpg

IMG_0664.jpg

IMG_6741.jpg

IMG_6765.jpg

Modificat de Iulian M
Link către comentariu

6000km. Motorul inca e curat si uleiul e cam in acelasi loc pe joja. 

Peste o luna fac primul schimb de ulei.

 

B6CC99F8-67AA-4CB2-9496-3226004BD573.jpeg

 

2964E559-E8FD-49D5-A6B1-462BCD04014E.jpeg

Modificat de Iulian M
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

A pus cineva lanturi pe GTI cu roti pe 18" ? :)

Tocmai am inchiriat o prostie de  CR-V 2.4l CVT pentru cateva zile ca a dat o ninsoare pe unde vreau sa ma duc si lanturile sunt obligatorii pentru masinile non-AWD.

 

 

Screen Shot 2017-12-20 at 12.16.40 PM.png

Link către comentariu

Amuzant că scrie de lanțuri dar de cauciucuri de iarna nu... Mai ales că prin America sunt foarte populare cele allseasone, dar nu contează anvelopele, 4x4 sa fie :biggrin::banghead:

Link către comentariu

Acele 4x4 trebuie sa aiba anvelope M+S.

Daca o anvelopa are inscriptia M+S, e considerata ca "traction tire" in statul meu.

Oricum, am luat deja CR-V-ul de acum. O sa revin cu detalii. 

Screen Shot 2017-12-20 at 10.35.43 PM.png

 

An approved traction tire must have the following tread characteristics:

(a) A minimum of 4/32 inch tread, measured in the center portion of the tire at three locations equally spaced around the circumference of the tire.

(b) A relatively aggressive tread pattern designed primarily to provide additional starting, stopping, and driving traction on snow or ice. The tread must have ribs, lugs, blocks or buttons the edges of which are at an angle greater than thirty degrees to the tire circumferential centerline.

(c) On at least one side of the tread design, the shoulder lugs protrude at least 1/2-inch in a direction generally perpendicular to the direction of travel.

(d) Tires manufactured to meet these specifications must:

(i) Be permanently labeled on at least one sidewall with the words "mud and snow" or any contraction using the letters "M" and "S" (e.g. MS, M/S, M-S, M & S, etc.); or

(ii) Be permanently labeled on at least one side wall with the mountain/snowflake symbol.

Modificat de Iulian M
Link către comentariu

Din pacate impresiile acestei plimbari nu fac obiectul acestei arii.

Mtumesc pentru intelegere.

Link către comentariu

Frumoasa masina, frumoase peisajele. Ce n-as da sa am si eu parte de asa drumuri si asa masina. Sa o conduci sanatos si mai asteptam poze. 

Modificat de TrIcK
Link către comentariu

Am schimbat si uleiul. Mi-au pus Castrol 5W-40 si au facut si ceva verificari pe la masina. Cam 80$ a fost.

Urmatorul schimb e in 10.000mile sau 1 an.

IMG_0959.thumb.jpg.2f08b86b1777caba7e8c3e8ce2b664dc.jpg

Am raportat si un zgomot ce il aud undeva in partea de sus a portierei mai ales cand e rece dar n-au reusit sa il repare. Au testat alt GTI din show-room care prezenta acelasi zgomot si au concluzionat ca e ok.

Motorul pare mai silentios la relanti. 

 

IMG_0956.thumb.jpg.b113583b296214946c78e12010609ee4.jpg

IMG_0957.thumb.jpg.4f0d36141db706b80d919c5f93fccff5.jpg

 

 

Link către comentariu

Iarasi am fost singura masina FWD la munte. (si o parcare plina de Subaru)

Anvelopele M+S pe care le am se comporta decent pe zapada. M-am jucat putin intr-o parcare si aderenta e ok. 

Dupa cam 7.000km cu masina, sunt multumit. Masina pe drumuri proaste zdruncina binisor si daca as fi avut optiunea de roti pe 17", p-alea le-as fi luat. Poate o sa trec pe roti pe 17" cand va veni timpul sa schimb anvelopele. 

Cu subwooferul Helix m-am hotarat sa nu-l pun. Vreau sa am roata de rezerva si sistemul de sunet e destul de decent. Mi-am luat in schimb un subwoofer de 12" acasa :)

Un clip de 40 secunde de azi: https://youtu.be/Xk3fVBx3Ib0

Sunt uimit de cat de curata e masina dupa cateva sute de km de ninsoare si ploaie.

Modificat de Iulian M
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!