Jump to content

Coduri piese - Part numbers Golf IV&Bora


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

1J0907660B  Senzor nivel baie ulei 350 lei
6PR 008 079-041  Senzor nivel ulei motor, producator HELLA lei 175
32924380  Senzor nivel ulei motor, producator SWAG lei 210.
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc din suflet Gabi. :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut Gabi

te rog sa imi dai si mie codurile de la bucsele de la bascule si pivoti.

 

o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pivoti 1J0407365C si 1J0407366C,bucse mari 1J0407181,bucse mici 357407182.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am si eu nevoie de niste pareri:

1. trebuie sa-i schimb  distributia la masina din semnatura: ce producator imi recomandati (pentru tot chitul inclusiv pompa de apa) si preturile m-ar interesa. wvwzzz1jzyu015678;

2. am o trancaneala in zona rotii dreapta-fata la trecerile la nivel si ce ar trebui schimbat (nu ma pricep dar cred ca ar fi vorba de bucse, pivoti etc...ce ar mai fi?). si codurile lor.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Set distributie  Continental CT 957 K1 lei 530 si pompa apa Hepu P557 lei 190.

Pt restul de piese,fa o vizita la mecanic si vezi ce iti trebuie mai exact,sunt prea multe repere....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ajuta-ma cu un cod si un pret estimativ pentru conducta lichid frana, pe stanga spate la golf4

 

incepe undeva de la puntea spate, si se termina in etrier.. contine si furtunul... saptamana trecuta am observat ca este destul de oxidata conducta in unele puncte.. si mi-e teama sa nu pocneasca pana la urma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0611763AD  Conducta cu furtun frana stg spate la etrier 130 lei OE si Ate 24.1253-0010.3  cu pret identic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa traiesti :) imi iau si pentru dreapta, si la vara sa caut pe cineva care sa-mi schimbe si lichidul de frana, daca tot schimb conductele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, am avut cutia tiptronic demontata si acum imi pierde ulei din motor pe la simering vilbrochen spre cutie automata. ma ajuti cu un cod-schema simering si un

pret pe original te rog frumos, multumesc

Modificat de mariansss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Am un prieten cu un golf 4 1.6 16V AZD si vrea sa isi pune tempomat si a fost la reprezentanta si i sa spus ca costa 700 lei pe original :sly:

Stii cumva daca la 1.4 16V difera pretul fata de 1.6 16V?

Merita banii astia sau mai bine sa se lase pagubas

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi trebuie o serie de caroserie

 

 

imi trebuie o serie de caroserie

 

 

imi trebuie o serie de caroserie

 

 

imi trebuie o serie de caroserie.

:lol: Cam asa iti arata.



Razvan,420 lei OE 1J0998527B.

1.4l  55  75  APE, AXP, BCA
1.6l Automatik  75  102  BFQ
1.6l  77  105  ATN, AUS, AZD, BCB
1.6l FSI  81  110  BAD
1.8T  110  150  ARZ
2.0  85  115  AZH, AZJ

Nu merge la primele motorizari care au cablu la acceleratie(parca asa stiu).

 

post-64586-0-72530100-1363097786_thumb.j

post-64586-0-32628000-1363098308_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze ca am postat de 100 de ori, sunt pe net pe un tel nou - WVWZZZ1JZ1W567878- 1,9TDI, AUY 85KW, 2001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

06A103171A pe original in jur de 250 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M ar interesa un cod pentru tampon antibalans (sau antirasturnare) si cele doua arcuri ce tin etrierul (stanga si dreapta) au coduri diferite... Si nu am gasit decat pt stanga...

Masina este golf 4 1.6 2002 Azd

Modificat de AndreyBz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1J0199851AA

Nu exista ARCURI care tin etrierul nici fata nici spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal Gabi...scuze deranjul......masina cu VIN-ul

WVWZZZ1JZXW557716 are BC? daca da unde este pozitionat el( la turometru sau intre ceasuri?????

)

Modificat de panda23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9Q1 Multi-function display/on-board computer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt doua mici arculete care ajuta la frana de mana, pentru ca merge putin infranata din cauaz lipsei arculetelor. am sa pun o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BUDWEG CALIPER 2099365 pt stanga si 2099366 pt dreapta

 

post-64586-0-07621900-1363338566_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Te rog sa imi spui daca flansele amortizor swag cod 30540014 sunt pentru golf 4.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de polo si audi modele vechi.

30 54 0012 sunt de G4/BORA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Gabi,

Stii cumva exista un kit de reparatie la caseta de directie pentru golfu din semnatura??

Am joc pe partea stanga si jocul este din caseta iar bieleta de directie este schimbata.

Si stii cumva daca iei prin reprezentanta caseta este noua sau tot reconditionate sunt?Auzeam pe cineva cum ca nu ar fi noi ci reconditionate.

 

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Casete de directie noi nu se mai fabrica de multi ani pt G4-Bora.Tot ce vine iti vine reconditionata indiferent de firma care comercializeaza caseta de directie.In consecinta,iti iei caseta OE sau caseta Vector,Spidan,TRW...etc,ele sunt toate reconditionate.Singura sursa de casete 100%noi este China sau Turcia.Seturi de reparatie caseta nu se comercializeaza,doar service sau oamenii care se ocupa de recondittionari casete isi procura astfel de componente din sursele lor proprii.

Producatorii de casete de directie fac un stoc tampon de casete de directie in functie de cate masini au fost produse,primele loturi de casete de directie achizitionate ca piese de schimb sunt casete noi,apoi casetele uzate intra in circuit pana numarul de casete noi ca piese de schimb dispare din stok.Si la masini de generatie noua ai sanse 5% sa prinzi o caseta noua.

Ďoar la marcile de masini cu caseta de directie ieftina,reconditionarea nu merita pt ca mai mult costa reconditionarea decat caseta noua.

Ăcum 2 zile am adus o caseta OE de Hyunday destul de nou ca an de fabricatie,cu un cost modic de 1350 lei...pe original.Deci,cam asa stau lucrurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!