Jump to content

schimbare bord


cromo67
 Share

Postare recomandată

Salut! am facut rost de un bord de mk1 de ala cu folie albastra. fabricat de mmo. eu pe masina am unul facut de vdo. stie cineva daca pot sa-i schimb folia aia cu circuite de pe spate , de la unul la altul? ( am la kilometraj un pinion de ala de plastic lipsa! de asta ma agit asa de tare!) ambele sunt cu o singura mufa. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea inteleg de la care la care...de ce nu-l pui direct pe mmo? ca nu se strica nimic.Daca schimbi folia s-ar putea sa nu functioneze toate prin prin hibridul pe care o sa-l obtii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea inteleg de la care la care...de ce nu-l pui direct pe mmo? ca nu se strica nimic.Daca schimbi folia s-ar putea sa nu functioneze toate prin prin hibridul pe care o sa-l obtii.

As pune direct mmo dar nu se potriveste mufa de la cablul de kilometraj. la vdo am mufa cu filet si la mmo , nu are filet. am sa incerc sa pun un cablu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! am facut rost de un bord de mk1 de ala cu folie albastra. fabricat de mmo. eu pe masina am unul facut de vdo. stie cineva daca pot sa-i schimb folia aia cu circuite de pe spate , de la unul la altul? ( am la kilometraj un pinion de ala de plastic lipsa! de asta ma agit asa de tare!) ambele sunt cu o singura mufa. multumesc.

Daca am inteles eu bine problema ta e tocmai vitezometrul (cu tot cu jurnalier) pentru care oricum va trebui sa schimbi cablul daca nu se potriveste. Poti incerca sa-i inlocuiesti ansamblul de pinioane, cel de la mmo - in vdo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e mai simplu sa pui bordul acela nou si sa iti cumperi cablul de kilometraj corespunzator ca sa nu incerci combinatii a caror sanse de reusita nu o cunosti ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

doresc sa scot si eu bordul sa-l dau la un electrician sa-mi refaca contactele ptr ca numai functioneaza klumea.intrebarea ar fi daca pot umbla cu masina daca nu am bordul montat pana se v-a repara sau sa pun un alt bord ( bord de mk2 diesel)pana v-a fi reparat al meu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De mers no problem, doar sa verifici daca ai semnalizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e mai simplu sa pui bordul acela nou si sa iti cumperi cablul de kilometraj corespunzator ca sa nu incerci combinatii a caror sanse de reusita nu o cunosti ???

nu gasesc cablu fara filet ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!