Jump to content

Skoda Octavia 2 Vrs


Cainele84

Postare recomandată

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ne pregatim de sezonul rece cum se cuvine. Masina a primit un polish integral dupa care s-a aplicat tratament ceramic Nanolex.

IMG_8461.jpg

IMG_8464.jpg

IMG_8468.jpg

IMG_8473.jpg

IMG_8475.jpg

20170924_155628.jpg

20170924_154051.jpg

Link către comentariu

Frumos asa...???

Ala cu 210 VRS cam da cu fum,ar trebui sa o vanda si sa se intoarca la Fiat ???

Link către comentariu

Da-i macar o janta de la tine,poate poate scapa de alea pe care le are.????

Frumoase amandoua vRS-urile???

Link către comentariu
  • 2 months later...

Bucuresti...si eu mi am luat-o acum cateva saptamani, nu merita sa ai ceva in orasul asta !

Link către comentariu

Acum am vazut si eu masina, vad ca si tu ai damblaua benzinarelor :)

Sa o stapanesti sanatos! Pacat de patanie...

Link către comentariu

zorro79 incidentul s-a intamplat cu masina parcata, drept urmare am si dat de urma faptasului:). Este vorba despre o duba de transport carne, care la plecarea de pe loc, cand a luat virajul, mi-a atins-o.Soferul in prima faza zicea ca nu a stiut ca m-a lovit, dar dupa ceva discutii a recunoscut ca nu credea ca a vazut cineva :P. Ce bine e sa ai ochi vigilenti prin cartier :rolleyes:

daniix imi pare rau de patania ta,intradevar, greu de tinut o masina in siguranta.

cogdao doar stii ca imi place mirosul de benzina:biggrin: Multumesc pentru urare, asemenea iti doresc si eu. In legatura cu patania.......e in curs de rezolvare;)

Link către comentariu

Frumoasa masina, cat consuma ? :))

Modificat de Adriannnnn
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Adriannnnn Multumesc. Cat consuma? 5%:biggrin::biggrin::biggrin:

Si cateva instantanee....asa,de sfarsit de an.

_MG_8704.JPG

IMG_8812.JPG

IMG_8753.JPG

IMG_9013.JPG

IMG_9076.JPG

IMG_8906.JPG

IMG_9168.JPG

IMG_9194.JPG

IMG_9215.JPG

Link către comentariu
  • 1 year later...

Se pare ca nu am mai postat de ceva vreme aici?. Masina a implinit 3 ani de cand este in posesia mea, am reusit in acesti 3 ani sa parcurg 27.000 km cu ea?. Ultima revizie  a fost mai in amanunt, am decis sa fie o revizie  "la sange". La o inspectie vizuala, majoritatea bucsilor din partea din spate a masinii erau imbatranite, asa ca am decis sa le schimb pe toate. in partea din fata, am schimbat aproape tot, cu mici exceptii?.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Link către comentariu
  • 9 months later...

A venit vremea unei noi revizii. Pe langa clasicul ulei+filtre, s-au mai inlocuit si bobinele+bujiile, si pentru ca pompa de benzina dadea urme de oboseala, s-a inlocuit si aceasta. Am ajuns la 149.000 km, inca se tine foarte bine masina.

Am decis si înlocuirea softului vechi, cel nou dovedindu-se o alegere foarte buna?

Am mai lucrat si la partea de "finețuri", asa ca masina a primit o grilă fara semn, am inlocuit plasticul negru de protecție a cablurilor de alimentare a bobinelor cu una roșie, și pentru ca mașina a venit fara pilot automat, am adăugat și opțiunea aceasta?. Maneta o aveam cumpărată de cel putin un an, dar din lipsa de timp, am tot amânat montajul ei. Am montat si jante de facelift?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Link către comentariu
cristi_eftimie

Grila lui Vlad :))

Ne-am intersectat luni pe A2 și prin Constanța, arata muuult mai bine în realitate decât în poze!!! ???

Link către comentariu

@Bobanu, in jur de 2000 de lei, nu iti pot spune exact pentru ca am luat mai multe piese la pachet.

@cristi_eftimie, buna asta cu grila??. Multumesc pentru compliment?, fac tot posibilul sa o tin in stare cat mai buna, pe toate partile.

Link către comentariu

E bine ca ai grija de masina, ca are si ea grija de tine si nu te lasa cand ai nevoie. 

Link către comentariu
  • 7 months later...

Începem anul bine. S-au inlocuit ambii rulmenții față, după ce inca de la începutul lunii Decembrie, rulmentul de pe dreapta a început sa dea semne de oboseală si să huruie. 

Pentru ca tot am ajuns în service, am înlocuit atât lichidul de frână cât și lichidul de răcire.

 

20210120_125746.jpg

20210120_115826.jpg

20210120_085212.jpg

Modificat de Cainele84
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!